PLC-home.pl

...inteligentny dom zarządzany przez sterownik PLC

Odbiornik pilotów IR dla PLC po MODBUS RS-485

W tej kategorii opisany jest odbiornik pilota na podczerwień (RC-5) dzięki któremu możemy sterować inteligentnym domem centralnie zarządzanym przez sterownik PLC za pomocą pilota Logitech Harmony 525. Pozwala on w jednym pilocie zintegrować zarządzanie wieloma urządzeniami na raz, w tym moim inteligentnym budynkiem. Płytka odbiornika została zaprojektowana aby zmieścić się w puszce pod włącznikiem lub gniazdkiem.

Odbiornik przeszedł już testy i pracuje u kilku forumowiczów w ich instalacjach. Bezproblemowo obsługuje piloty Logitech.
Na naszym FORUM można znaleźć wątek poświęcony temu odbiornikowi oraz informacje jak taki zdobyć -> FORUM odbiornik IR z MODBUS

Schemat ideowy przepływu sygnałów

 

Odbiornik IR jest tylko jeden (pokazany na początku filmiku). Pilot ma tak silny nadajnik, że można celować gdziekolwiek.

Dim lights

 

Poniżej znajduje się lista artykułów opisujących odbiornik RC-5 na MODBUS i jego działanie.

Konfiguracja sterownika PLC do komunikacji z odbiornikiem RC-5.

Opis jak skonfigurować sterownik PLC aby odczytywał kody z odbiornika pilotów RC-5.

Zmieniony: Sobota, 06 Marzec 2010 17:58 Więcej…
 

Konfiguracja pilota Harmony 525 do nadawania kodów RC-5.

Artykuł opisuje konfigurację software'ową pilota Harmony aby za pośrednictwem odbiornika RC-5 przekazywał rozkazy do  sterownika PLC.

Zmieniony: Sobota, 29 Styczeń 2011 15:17 Więcej…
 

Prototyp odbiornika pilota z interfejsem do sterownika PLC

Właśnie skończyłem prace koncepcyjne nad odbiornikiem IR który będzie przekazywał polecenia odebrane z pilota wielofunkcujnego Logitech 525 do sterownika PLC. 

Zmieniony: Sobota, 06 Marzec 2010 16:46 Więcej…