Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Inteligentny dom funkcjonalności >

Zdalne ogrzewanie domu promiennikami podczerwieni

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Zdalne ogrzewanie domu promiennikami podczerwieni  (Przeczytany 4174 razy)
bielorz
Nowy
*

: Luty 13, 2016, 14:35:54 pm »

Witam! Chciałbym zbudować system sterujący ogrzewaniem domu na odległość. W domu wakacyjnym zamontowane są promienniki podczerwieni, dokładnie 10szt. rozlokowanych w 6 strefach grzewczych, każdy o mocy od 0,5 do 1KW. Chciałbym móc monitorować i sterować ogrzewaniem zdalnie przez internet. Może ktoś miał już takie doświadczenia i mógłby podpowiedzieć jakiej centralki i czujników/termostatów można by użyć?

marekmakrecki
Full Member

#1 : Luty 13, 2016, 17:24:24 pm »

Proponował bym Ci regulatory seri ks 40 z modbusem RTU i do tego jakiś mały ekran z serverm VNC ale do tego musiałbyś mieć stałe ip albo usługę płatną dyndenesa. Drugie rozwiązanie to regulatory podpięte do komputera i darmowa komunikacja z oddalonym komputerem przez darmowy program team viver. 

bielorz
Nowy
*

#2 : Luty 14, 2016, 10:31:48 am »

Ja osobiście myślałem bardziej nad podłączeniem termostatów pod centralkę alarmową do której miałbym dostęp przez sieć.

Szafa
Jr. Member
**

#3 : Czerwiec 13, 2016, 09:21:05 am »

Podłączenie do sieci to jedna sprawa. Żeby obsługiwać to zdalnie, przez internet, potrzebne będzie, tak jak napisał kolega wcześniej, albo stałe IP, albo skonfigurowana usługa DDNS. Niekoniecznie płatna, ja wykorzystuje od roku bezpłatną usługę www.noip.com i jeszcze się nie zawiodłem. Trzeba także pamiętać że urządzenie sieciowe np router musi mieć możliwość skonfigurowania takiej usługi.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: