Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Włącznik schodowy na skrętce

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Włącznik schodowy na skrętce  (Przeczytany 4202 razy)
dudus005
Full Member

: Czerwiec 11, 2014, 11:43:08 am »

Witam, ostatnio przy planowaniu instalacji pod PLC zastanawiałem się jak wykonać instalacje na klatce schodowej dla 3 włączników. Przy manualnej instalacji wiem jak to zrobić, ale przy skrętce to już nie do koca. Czy liczba zajętych wejść/wyśjć przez oświetlenie w klatce będzie większe, z tego co wydedukowałem to do każdego włącznika zwarciowego na klatce będę musiał oczywiście odłączyć skrętkę a potem ? no właśnie tego nie wiem,czy pomiędzy włącznikami też wymagana jest jakieś połączenie skrętkami?

marekmakrecki
Full Member

#1 : Czerwiec 11, 2014, 14:59:15 pm »

jeżeli łączysz to przez plc  to z każdego włącznika chwilowego tzw. dzwonkowy  prowadzisz jedną skrętkę daje ci to póżniej możliwość rozbudowy o dodatkowy klawisz do sterowania innym oświetleniem albo dołożenie do klawisza na każdym piętrze dodatkowej funkcji np naciskając masz jedną funkcje a przytrzymując drugą nie wchodząc z konflikt z pozostałymi włącznikami rozmieszczonymi na innych piętrach.Ale jeśli chcesz zrobić to bez użycia sterownika to najlepiej od włącznika do włącznika. Jeśli światło załączasz z dwóch miejsc to potrzebne są 2 schodowe jeśli tych miejsc między nie montujemy krzyżowe tyle ile ich potrzeba

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: