Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Systemy zarządzania >

Wizualizacja na tablecie z obsługą kamer

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Wizualizacja na tablecie z obsługą kamer  (Przeczytany 5309 razy)
DZIKI_2005
Full Member

: Luty 03, 2016, 19:51:41 pm »

Witam,posiadam panel HMI weinteka i powiem szczerze, że irytuje mnie brak grafik pod automatykę budynkową i co najważniejsze brak możliwości podglądu kamer IP co przesadzą o porzuceniu inwestowaniu w HMI. Tym bardziej, że po połączeniu z urządzeń mobilnych przez VNC chodzi to wolno i brak jest strumieniowania video oraz audio.
Szukam więc osoby, która wykona oczywiście odpłatnie taką aplikację postawioną na serwerze aby można było sterować z urządzeń mobilnych, powinna mieć funkcjonalność adekwatną do inteligentnego zarządzania domem:
Szata graficzna powinna być wzorowana na wzór http://www.fibaro.com/pl/system-fibaro

System musi dawać sobie rade z odtwarzaniem strumienia audio/video i mięć możliwość komunikacji interkomu

tel. 669-878-996
lukas.klinger@vp.pl

DZIKI_2005
Full Member

#1 : Luty 03, 2016, 20:05:48 pm »

poprawiony e-mail
lukasz.klinger@vp.pl

jahu
Sr. Member

#2 : Luty 04, 2016, 12:12:05 pm »

a jaki dokładnie panel posiadasz? Z tych paneli można sporo wyciągnąć.

DZIKI_2005
Full Member

#3 : Luty 05, 2016, 09:03:07 am »

Weintek MT8090XE 9.7cala panel fajny ale wideo nie obsłuży. Wiec zwróciłem uwagę na system OpenHAB ale czeka mnie ciężka praca bo jak na HMI się nauczyłem w prosty sposób tworzenie wizualizacji tak w środowisku OpenHAB jest odmienną metodą programowania tekstowego.
Szukam wiec osoby, ktora pomoże chociaż na poczatku odpalic ten programik i pokazac co i jak zacząć.

jahu
Sr. Member

#4 : Luty 05, 2016, 09:55:44 am »

Całkiem spore możliwości ma ten panel. Wideo możesz podłączyć przez USB, lub można wykorzystać opcję "Picture View" i wskazać w nim folder, do którego kamera po przez FTP może wrzucać co jakiś zaprogramowany czas klatkę filmu i ta klatka będzie wyświetlana na panelu. Wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie, ale pokazuje tylko, że jak się pokombinuje to coś tam można z niego wyciągnąć.
Może napiszesz dokładnie z czym masz problem to postaram się pomóc.

DZIKI_2005
Full Member

#5 : Luty 05, 2016, 10:11:21 am »

Ogulnie kamera na USB mnie nie satysfakcjonuje tylko podłączenie po internecie wideorejstratora kamer z monitoringu a najbardziej zależy mi na zrealizowaniu wideodomofonu IP.. na dzień dzisiejszy nie ma wsparcia kamer ip dla hmi a dodatkowy problem to połączenie z zewnętrznej sieci urządzeniem mobilnym po przez jedynie VNC co działa wolno i brak wsparcia podglądu wideo a o audio zapomnij.
Dodatkowo vnc zrywa połączenie po jakimś czasie.
Jeśli masz możliwość to chętnie bym pogadał.może być skype

DZIKI_2005
Full Member

#6 : Luty 05, 2016, 10:16:27 am »

Dodatkowo brakuje mi ładnej grafiki te standardowe są kiepskie. Może ty posiadasz jakieś ikony które możesz udostępnić?

jahu
Sr. Member

#7 : Luty 05, 2016, 10:36:31 am »

jeżeli chodzi o grafikę to można pobrać dodatkowe ikony ze strony weinteka http://www.weintek.com/globalw/Download/Download.aspx lub tworzyć samemu w Inkscape

A jeżeli chodzi o Twoje problemy z video to rzeczywiście, ciężko będzie zrealizować to na panelu. Musiałbyś mieć jakiś panel z windowsem i wtedy możesz kombinować coś. Niestety od skype to wolę forum, bo odpisuję wtedy kiedy mogę

DZIKI_2005
Full Member

#8 : Luty 05, 2016, 11:39:11 am »

Pod Windowsem juz jest svr cloud hmi weintek i to szybko fajnie chodzi ale niestety tylko dziala prawidłowo na 1 urządzeniu bez błędów. Ale j tak nie wspiera video i trzeba wychodzić z oprogramowania i przełączać się na inne które obsługuje video a ja chcę zrobić aby wszystko było w jednym bez przełączania aplikacji a z tego co widziałem i czytałem to openhab do tego nadaje się najlepiej. Chce stworzyć coś takiego na wzór grafiki Fibaro z-wave.

DZIKI_2005
Full Member

#9 : Luty 05, 2016, 11:41:14 am »

Jeśli możesz to był bym wdzięczny za instrukcje krok po kroku jak uruchomić tego OpenHab na Windowsie.

jahu
Sr. Member

#10 : Luty 08, 2016, 07:10:23 am »

w wykorzystaniu komputera z windowsem bardzie chodziło mi o postawieniu na nim jakiegoś systemu SCADA, w którym można wykorzystywać np. kontrolki ActiveX lub .NET Pozwoli to wtedy na obsługę kamer wprost z panelu. Dodatkowo dzięki temu, że to windows to można postawić na nim jakiś lekki serwer i zrobić stronę WWW, którą można będzie wykorzystywać na telefonie. Jeżeli dodamy do tego router z obsługą VPN serwer (np. openVPN) to można zrobić sobie zdalny dostęp.

openHAB'a niestety nie znam więc w tym temacie Ci nie pomogę.

Na jakim sterowniku opartą masz swoją instalację?

DZIKI_2005
Full Member

#11 : Luty 08, 2016, 16:36:23 pm »

Plc Fatek 60MC

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: