Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

videoDomofon IP z modBus :)

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: videoDomofon IP z modBus :)  (Przeczytany 7921 razy)
Mario0658
Sr. Member

: Październik 19, 2015, 19:59:47 pm »

witam
Kolejna sprawa jaka postanowilem  sie zajac  to videodomofon IP

zalozenia :
-gosc przyciska przycisk dzwonka a reszta robi sie sama 
-odbieram na telefonie polaczenie audio-video bez zbednych przyciskow
-mam mozliwosc sterowania 3 urzadzeniami z poziomu aplikacjii ( otwarcie drzwi glownych , bramki, i bramy ...no moze jeszcze garaz)
-widze wszystko co sie dzieje  na fateku   na wybranych rejestrach
-wszystko dziala  poprzez lan/wifi  bez zadnych sim kart ktore trzeba doladowywac

znalazlem cos takiego  - polski producent ktory zapewnia ze udostepnia wszystko  na temat urzadzenia.
Mozliwe iz uda mi sie namowic /przekonac  producenta aby wstawil tam modbus tcp i bedzie wysylal  info na temat  co sie dzieje do fateka

http://safeautomation.pl/index.php/kontrola-dostepu/widodomofony-ip

mozna atakowac ich , imwiecej ludzi bedzie pytac tym szybciej  przekonamy ich do tego udogodnienia 
a moze ktos sie zna na tyle aby to  "dorobic" ?

GG:4010578

Mario0658
Sr. Member

#1 : Październik 20, 2015, 17:36:17 pm »

dzis rozmawialem z panem  Danielem Hat.
Sprawa stanela na tym ,iz bedzie on rozmawial z informatykiem...
jest szansa ,ze dopisza to do programu lub  moze udostepnia zrodla programu  ( w co watpie) 

Jesli dopisza to mamy  rowiazanie tego problemu 

i w koncu bede mogl otworzyc drzwi komus widzac go     ( wejsciowe drzwi )

bogasman
Sr. Member

#2 : Październik 20, 2015, 22:11:39 pm »

Super!

Mario0658
Sr. Member

#3 : Październik 21, 2015, 20:35:23 pm »

wiec na ta chwile  wyglada tak  :

udostepnili  API , HTTP  specyfikacje

Pisza rowniez iz to powinno wystarczyc do modbusa aby odpytac  urzadzenie .
Niestety  mi chodzi o to aby domofon sam slal  dane jako master do PLC po lan i tak tez napisalem  .....
Zobaczymy co z tego bedzie .

A moze ktos ma pomysly co z tym zrobic  ?

michaug
Jr. Member
**

#4 : Październik 31, 2015, 20:39:54 pm »

Ja raczej będę się skupiał na Eye on Pi opartym na raspberry pi. Dostęp z każdego miejsca.

falownik
Nowy
*

#5 : Styczeń 17, 2016, 17:55:00 pm »

Witam wszystkich na forum.
 Jestem laikiem i mam pytanie, przepraszam bo może dziwne. Czy do takiego wideodomofonu z modbus istnieje możliwość zrobić zwykły dzwonek wifi. Nie potrzebuje żadnych sterowników plc itp. Po prostu zwykły dzwonek wifi, podłączam 230V, konfiguruje go do funkcji naciśnięcia przycisku w domofonie, najlepiej więcej takich dzwonków. Np. w ogrodzie i w garażu i wszystko gra po naciśnięciu przycisku w bramofonie. A może jak by startował po prostu jakiś przekaźnik i dzięki temu uruchomi dzwonek (syrenę) kupiony już w sklepie lub np. jakąś lampę sygnalizacyjną. Czasami w hali jest huk i to by rozwiązało sytuację.
Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Pozdrawiam

Mario0658
Sr. Member

#6 : Styczeń 22, 2016, 16:35:35 pm »

hej 
dzis rozmawialem  wlasnie w tej sprawie   z firma 
 i dostalem odpowiedz ,ze jesli informatyk znajdzie chwile to taka funcje dorobi   he he 
a wyjscia przekaznikowe sa 3   
modbus  ma byc do testow  na poczatku przyszlego tygodnia

Rambus
Full Member

#7 : Luty 14, 2016, 17:49:06 pm »

Cytat: Mario0658  Styczeń 22, 2016, 16:35:35 pm
hej 
dzis rozmawialem  wlasnie w tej sprawie   z firma 
 i dostalem odpowiedz ,ze jesli informatyk znajdzie chwile to taka funcje dorobi   he he 
a wyjscia przekaznikowe sa 3   
modbus  ma byc do testow  na poczatku przyszlego tygodnia

Wygląda super, a jak cenowo?

Mario0658
Sr. Member

#8 : Luty 17, 2016, 10:42:12 am »

wlasnie testuje  nowy soft z modbusem tcp.
urzadzenie jest jako slave.
Posiada modulik z 3 wyjsciami przekaznikowymi ,ktore mozemy oprogramowac jak chcemy  nawet  aby ktores z nich sie zalaczalo gdy ktos wcisnie przycisk dzwonienia
A wiec mamy po modbusie takie info  :
stany tych 3 przekaznikow
info o tym czy ktos gada aktualnie
info o wcisnieciu przycisku dzwonienia
info czy jest wlaczone podswietlenie IR
czujnik zmierzchu
czujnik ruchu przed kamera

posiada tez wsparcie SIP

podalaczylem to pod weinteka  i dziala znakomicie
Naprawde polecam ten videodomofon.

ps. cena to okolo 1400zl  wiec dosc sporo ale i tak bije cenowo podobne rozwiazania , a szukalem dlugo.
Dodam tez ,ze ma ruchoma kamerke  i mozemy ustawic sobie kat  patrzenia kamery  co u konkurencjii prozno szukac
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 10:43:59 am wysłane przez Mario0658 »

krowka1978
Nowy
*

#9 : Marzec 01, 2017, 09:55:38 am »

Cytat: Mario0658  Luty 17, 2016, 10:42:12 am
wlasnie testuje  nowy soft z modbusem tcp.
urzadzenie jest jako slave.
Posiada modulik z 3 wyjsciami przekaznikowymi ,ktore mozemy oprogramowac jak chcemy  nawet  aby ktores z nich sie zalaczalo gdy ktos wcisnie przycisk dzwonienia
A wiec mamy po modbusie takie info  :
stany tych 3 przekaznikow
info o tym czy ktos gada aktualnie
info o wcisnieciu przycisku dzwonienia
info czy jest wlaczone podswietlenie IR
czujnik zmierzchu
czujnik ruchu przed kamera

posiada tez wsparcie SIP

podalaczylem to pod weinteka  i dziala znakomicie
Naprawde polecam ten videodomofon.

ps. cena to okolo 1400zl  wiec dosc sporo ale i tak bije cenowo podobne rozwiazania , a szukalem dlugo.
Dodam tez ,ze ma ruchoma kamerke  i mozemy ustawic sobie kat  patrzenia kamery  co u konkurencjii prozno szukac

Cześć,
z góry przepraszam za odkop. Noszę się z zamiarem zakupu bramofonu Safe IP 03P, jednak już w momencie rozpoznawania tematu Modbus TCP moja radość stopniała. Do mojego Fateka FBS 60MCT mam podłączony moduł CBE (niestety wtedy CBEH nie był jeszcze dostępny), i jest problem z Modbus TCP, a dokładniej działa tylko w trybie Server (Slave). Czy jest jakaś możliwość odpytania wideodomofonu poprzez moduł CBE? Jeśli nie ma, to czy moduł CBEH potrafi jednocześnie pracować w trybie Server/Client? Na tym bardzo mi zależy, bo łączę się z Fatekiem z innych urządzeń po Modbus IP.

Sprawa panelu Weinetek - aktualnie nie posiadam. Napisałeś, że pod niego podłączyłeś IP03. Mógłbyś coś więcej powiedzieć w tym temacie? Chodzi o nieszczęsny Modbus TCP, bo z treści postu rozumiem, że przez panel HMI zrobiłeś "obejście". Posiadam moduł komunikacyjny z RS232 i RS486 (port 3 i 4), więc z podłączeniem do Fateka problemu nie będzie.
I jeszcze jedno pytanie. Czy panel HMI da się użyć jako klienta audio-video, oczywiście z odpowiedzią zwrotną audio, dla IP03P?

DZIKI_2005
Full Member

#10 : Marzec 07, 2017, 08:37:58 am »

Na panelu Weintek jest przekierowany obraz RSTP z wideodomofonu i zostały wykorzystane rejestry modbus tzn zmierzch czy nawet klikniecie przycisku dzwonka czy też czujnik ruchu pir.

ficek_f
Full Member

#11 : Sierpień 07, 2017, 22:06:25 pm »

Witam

Mam pytanie do posiadających videodomofon Safe 03. Otóż mój system to Windows 7 Professional + Internet Explorer 11.
Pomimo ustawień zabezpieczeń IE zgodnie z zaleceniami producenta ciągle nie mogę uzyskać podglądu w aplikacji webowej vidodomofonu.
Wszystkie pozostałe funkcje działają, kontrolka również pokazuje że została zarejestrowana w systemie.
Gdy to samo uruchamiam w Chrome to wszystko działa jak należy. Prawdę powiedziawszy skończyły mi się pomysły. Może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie.
Dodam że testy robiłem zarówno na Windows 32, jak i 64-bit.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: