Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

Uzbrajanie Satela przez Fatek

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Uzbrajanie Satela przez Fatek  (Przeczytany 4624 razy)
syjam23
Jr. Member
**

: Marzec 20, 2016, 17:13:55 pm »

Polaczylem Fateka z alarmem Satel wedlug programu Mario. Wszystko dzial odczytuje wejscia czujek. I teraz moje pytanie czy jest mozliwosc uzbrojenia/rozbrojenia alarmu poprzez Fatek

primary1
Full Member

#1 : Marzec 21, 2016, 07:26:14 am »

Jak najbardziej. Protokół Satela do integracji daje dużo więcej możliwości.
Wszystko opisane jest w dokumentacji protokołu (http://www.satel.pl/pl/download/instrukcje/int-rs_plus_op_int_2.13.pdf).

sebus504
Full Member

#2 : Marzec 23, 2016, 17:13:54 pm »

Da się, programujesz w satelu wyjście według wejścia i dane wejście (wirtualne) podpinasz pod typ linii 80 i 81 załącz wyłącz czuwanie. Ale dobrze by było  z poziomu weinteka zabezpieczyć hasłem rozbrojenie systemu (uzbrojenie niekoniecznie). Powiedz mi jaki masz czas reakcji naruszenia wejścia? Chodzi mi naruszenie konkretnego wejścia w satelu i kiedy ci się pojawi w fateku zmiana statusu.

syjam23
Jr. Member
**

#3 : Marzec 27, 2016, 21:33:43 pm »

Do zalacz wylacz chce uzyc openhab bo tym steruje calym domem nie weintek. Czas reakcji czujki na ruch mam standardowy jaki byl ustawiony w fateku.(jesli chcesz to sprawdze jaki).  Po zaswieceniu sie lampki na czujce a reakcji fateka mija okolo sekundy moze troche krocej trudne do zmierzenia. sebus504 moglbys to troche bardziej lopatologicznie opisac jak ustawic satela zeby poprzez fateka uzbrajac  satela??

sebus504
Full Member

#4 : Marzec 28, 2016, 07:48:19 am »

Witam, jeżeli używamy tych samych programów to z poziomu fateka mamy możliwość sterowania jedynie wyjściami satela (wejścia tylko podgląd czy jest naruszone czy nie) W satelu nie jesteśmy w stanie uzależnić uzbrajania/rozbrajania od stanu wyjść, dlatego najpierw trzeba "przekazać" wyjście do wejścia (programowo oczywiście bo szkoda fizycznych we/wy). Co do openhab  to uzbrajanie za jednym naciśnięciem natomiast rozbrojenie wiadomo zabezpieczone hasłem.
http://kabelnet.pl/satel.png

Podaje link bo nie mogę umieścić grafiki

Wracając do mojego pytania - jestem ciekaw ponieważ u mnie jest dość spore opóźnienie
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2016, 07:57:24 am wysłane przez sebus504 »

primary1
Full Member

#5 : Marzec 28, 2016, 20:03:25 pm »

sebus504, czas reakcji naruszenia wejścia ustaw sobie na minimum. Nie wgłębiałem się w program do komunikacji satela z fatekiem, ale ważne jest też jak często fatek odpytuje satela.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: