Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wyjściowe >

ustawienie wyjscia na domyslnie wlaczone po starcie PLC

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: ustawienie wyjscia na domyslnie wlaczone po starcie PLC  (Przeczytany 4563 razy)
radmin
Full Member

: Grudzień 18, 2013, 00:17:36 am »

Gdzie to sie ustawialo? By po wlaczeniu PLC zdefiniowane wyjscie byly domyslnie włączone

z gory dzieki

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2013, 00:26:06 am wysłane przez radmin »

KrzaQ
Full Member

#1 : Grudzień 18, 2013, 09:17:02 am »

Z tego co wiem, to nie ma takiego ustawienia. Ja steruję wyjściami za pośrednictwem Internal Relay'ami. Jeśli chcę, by po restarcie sterownika wyjście przyjęło stan sprzed restartu, to steruję nim Relayem trwałym, czyli takim, który pamięta swój stan pomimo wyłączenia sterownika (domyślnie M800-M1399).

Inną metodą na domyślne ustawienie stanu wyjść sterownika podczas uruchamiania sterownika, jest wykonanie bloku programu gdy M1924 = 1.
Znacznik ten ustawiany jest na 1 podczas pierwszego przebiegu programu (Initial pulse instrukcja Rozdział 2 str.4)

radmin
Full Member

#2 : Grudzień 18, 2013, 15:15:09 pm »

Cytat: KrzaQ  Grudzień 18, 2013, 09:17:02 am
Z tego co wiem, to nie ma takiego ustawienia. Ja steruję wyjściami za pośrednictwem Internal Relay'ami. Jeśli chcę, by po restarcie sterownika wyjście przyjęło stan sprzed restartu, to steruję nim Relayem trwałym, czyli takim, który pamięta swój stan pomimo wyłączenia sterownika (domyślnie M800-M1399).

Inną metodą na domyślne ustawienie stanu wyjść sterownika podczas uruchamiania sterownika, jest wykonanie bloku programu gdy M1924 = 1.
Znacznik ten ustawiany jest na 1 podczas pierwszego przebiegu programu (Initial pulse instrukcja Rozdział 2 str.4)

ktora to instrukcja? moge prosic o link

KrzaQ
Full Member

#3 : Grudzień 18, 2013, 20:59:10 pm »

M1924             
--| |-----------[SET| Y0]
                |---[SET| Yn]

albo

M1924             
--| |-----------[CALL | INIT]

--------------------[LBL | INIT]