Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Aktualności: Jestem świadom ostatnich problemów techn. z forum. Długo z tym walczyłem. Już powinno działać. PJ
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

Sterowanie wieloma obwodami za pomocą 1 przycisku

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Sterowanie wieloma obwodami za pomocą 1 przycisku  (Przeczytany 3838 razy)
grzes1975
Nowy
*

: Styczeń 26, 2012, 02:05:31 »

Witam i pozdrawiam Forumowiczów a szczególnie autora serwisu (gratuluję pomysłu, realizacji i dziękuję za podzielenie się wiedzą.).

Jestem świeży i jeszcze nieobyty z tematem więc z góry przepraszam za prawdopodobnie lamerskie pytanie.
Jak zrealizować wykonywanie różnych funkcjonalności z jednego przycisku (oczywiście typu dzwonkowego).
Czyli np.
jedno krótkie wciśnięcie przycisku - zapala lampę, jedno krótkie wciśnięcie gasi lampę
dwa krótkie wciśnięcia - zapala drugą lampę, dwa krótkie wciśnięcia gasi drugą lampę,
przytrzymanie np. 3 sekundy przycisku zapala obie lampy, przytrzymanie 3s. gasi obie lampy,
przytrzymanie np. 6 sekund przycisku gasi wszystkie lampy na parterze,
, itp.

czy da się to zrobić na wejściach cyfrowych? czy może potrzebne są analogowe ?

Marcin
Sr. Member

#1 : Styczeń 26, 2012, 07:48:18 »

Da się na cyfrowych, w podanym przykładzie jedyny mankament to zwłoka przed wł/wył pierwszej lampy, sterownik przez pewien czas czeka na drugie krótkie kliknięcie.

marekmakrecki
Full Member

#2 : Marzec 21, 2012, 07:26:15 »

Witam

Jak najbardziej nie wiem tylko skąd Twój pomysł na wejście analogowe i to z wykorzystaniem włącznika dzwonkowego jak powiedziałeś.Ja osobiście wykorzystuje wejścia cyfrowe.wszystko działa i nie ma z tym problemu .Bo o to w tym chodzi, osoba nie wtajemniczona używa włącznika np.do zapalania lub wyłączania oświetlenia a właściciel może za pomocą tego samego włącznika włączać i wyłączać funkcje zaawansowane.   

Pozdrawiam Marek

vojtek
Full Member

#3 : Maj 18, 2012, 09:41:43 »

a wesprze ktoś pomocą? w temacie powyżej?

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: