Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Inteligentny dom funkcjonalności >

sterowanie roletami

Strony: 1 [2]
Drukuj
Autor Wątek: sterowanie roletami  (Przeczytany 18411 razy)
bogasman
Sr. Member

sterowanie roletami
#15 : Marzec 11, 2015, 17:23:55 pm »

Dzięki wielkie primary1. Zobaczę co jest w środku i spróbuję przełożyć na swoje. Chciałbym wypracować coś uniwersalnego, tak żeby pasowało każdemu.

primary1
Full Member

sterowanie roletami
#16 : Marzec 11, 2015, 19:26:25 pm »

W sumie to w pełni uniwersalnego programu nie zrobisz, każdy i tak musi sobie zmienić markery, rejestry na takie, które ma nie używane i wyjścia na odpowiednie.
Jeszcze dodam: rejestry R1 i R12 (te w których przechowywane są wartość zadana w procentach i aktualna pozycja) są z pamięcią.

Alien
Full Member

sterowanie roletami
#17 : Marzec 22, 2015, 21:32:57 pm »

Witam,
Rzadko ostatnio się udzielam ale niestety chroniczny brak czasu . Pozwoliłem sobie uprościć drabinkę  primary1 i zlikwidowałem ostrzeżenie duplicated coil. Dla dokładniejszego ustawienia rolet można podawać czas w dziesiątych sekundy.Czyli jak w r20 mamy 267 to jest 26,7 sek. Dodatkowo dorzucam swoją drabinkę do sterowania wszystkimi roletami na raz by zmniejszyć ryzyko sklejania przekaźników, kolejna roleta jest uruchamiana po 1 sek. Są dwa oddzielne M do podnoszenia i opuszczania dlatego że steruję to z HMI. Ze względu na to duże silniki mam troszkę inaczej rozwiązane sterowanie nimi, pierwszy przekaźnik podaje tylko napięcie, natomiast uruchamiany z małym opóźnieniem drugi przełącza kierunki. By nie mieszać ten fragment kodu gdzie M podstawiane są pod Y pominąłem.   
Pozdrawiam
Rafał

https://www.dropbox.com/s/ylqva6kczqwxcsc/rolety_primary.pdw?dl=0
https://www.dropbox.com/s/5gv6a6vlwb43ffp/rolety.pdw?dl=0
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2015, 21:34:39 pm wysłane przez Alien »

primary1
Full Member

sterowanie roletami
#18 : Lipiec 13, 2015, 20:10:28 pm »

I jak wam funkcjonuje sterowanie roletami? Coś poprawialiście? Ja znalazłem jeden błąd. Na początku gdzie wykonywane są dwa działania na rejestrze, wyzwalane są dwoma markerami M1921.
Zróbcie to na jednym markerze M1921, bo zdarza się, że na czas jednego skanu włącza się wyjście. Wygląda na to, że stan markera M1921 nie jest odczytywany na początku skanu, tylko zmienia się "w locie".

trider
sprzedawca podłóg
Nowy
*

podłogi drewniane, panele podłogowe, parkiet

sterowanie roletami
#19 : Sierpień 03, 2015, 10:31:09 am »

Da radę sterować zdalnie np. smartfonem?

Szafa
Jr. Member
**

sterowanie roletami
#20 : Czerwiec 10, 2016, 11:36:18 am »

Da radę.
U mnie pracuje postawiony mały serwer TCP podłączony przez sieć lokalną do internetu. Po poprawnej konfiguracji routera i usługi DDNS można dostać się do urządzenia przez internet. Serwer przy próbie połączenia wysyła przeglądarce tekst, który jest interpretowany przez przeglądarkę jako HTML. Poprzez interakcję ze stroną internetową możliwe jest wysyłanie informacji do serwera, a przez to.... sterowanie czymkolwiek

Rambus
Full Member

sterowanie roletami
#21 : Czerwiec 13, 2016, 16:43:02 pm »

Ja używam OpenHab'a i całe UI mam wystawione na zewnątrz przez Https, dodatkowy bonus takiego rozwiązania to to że serwer działa na łączu 3G a OH nie potrzebuje zewnętrznego IP z odblokowanymi portami które wprzypadku łącz 3G są dodatkowo płatne

Strony: 1 [2]
Drukuj
Skocz do: