Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Sterowanie obwodami zewnętrznymi, skrętka z ogrodu. Podłączenie.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Sterowanie obwodami zewnętrznymi, skrętka z ogrodu. Podłączenie.  (Przeczytany 4593 razy)
primary1
Full Member

: Kwiecień 26, 2015, 09:30:12 am »

Mam pytanie. Jak sterujecie obwodami na zewnątrz budynku (a właściwie jak macie podłączone)? Np. oświetlenie na ogrodzie, podjeździe, brama wjazdowa itp?
Bezpośrednio podłączone macie do przekaźników w skrzynce?
To samo pytanie odnoście wejść - przycisków na zewnątrz (np. na altance, kontaktronów z bramy wjazdowej itp.)
Myślałem nad zrobieniem czegoś w rodzaju podrozdzielni na zewnętrznej części domu, gdzie sprowadzone będą wszystkie obwody zewnętrzne, a wejścia i wyjścia zrobić na modułach komunikujących się ze sterownikiem po modbus.
Oszczędzi to trochę miejsca w rozdzielni głównej, mniej kabli, i wydaje mi się, że będzie to bezpieczniejsze dla sterownika.

jahu
Sr. Member

#1 : Kwiecień 27, 2015, 07:01:51 am »

Wydaje mi się, że jeżeli w tej podroździelni nie będzie obwodów krytycznych (np. otwieranie drzwi) to można takie coś zastosować. Pytanie tylko jak zniosą to np. przekaźniki. Z doświadczenia wiem (przemysł), że w szafach, które narażone są na ujemne temperatury montuje się ogrzewacze z termostatem. Problemem może okazać się również wilgoć, która pojawi się w momencie ogrzania zimnego powietrza.

marekmakrecki
Full Member

#2 : Maj 01, 2015, 06:54:43 am »

nie widzę sensu montowania drugiej rozdzielni bo ile będziesz miał tych dodatkowych przekaźników 20.....30.Jak dla mnie nie nie ma to najmniejszego sensu poza tym dodatkowy koszt modułu z modbasem ,ale jeśli instalacja jest rozwojowa a klijent nie wie co będzie chciał za jakiś czas to tak .Jak coś to polecam moduły ADAM 5060. Ja robiąc instalacje wyprowadzam wszystko od razu i ewentualnie gdzieś z boku na budynku montuje puszki hermetyczne z zapasami.do bramy doprowadzam kilka skrętek bo nie wiem co będzie potrzebne.Oświetlenie zewnętrzne staram się podzielić osobno wjazd, ogród, oświetlenie domu no i oczywiście na osobnej różnicówce żeby domu nie odstawiało jak któraś lampa złapie wilgoć

primary1
Full Member

#3 : Maj 01, 2015, 08:40:59 am »

No to chyba rezygnuję z podrozdzielni Dzieki za odpowiedź.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: