Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Inteligentny dom funkcjonalności >

Sterowanie markizami

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Sterowanie markizami  (Przeczytany 6509 razy)
azizi
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
: Wrzesień 15, 2014, 10:01:28 »

Witam. Planuje rzucić przewody do sterowania markizami na zewnątrz. Nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem, więc poza zasilaniem co trzeba do takiej markizy jeszcze do jej wysterowania dorzucić? Chodzi o proste używanie włącznika tak aby daną markizę swobodnie otworzyć (tyle ile się chce) lub też zamknąć. Mam w planach 2 sztuki także jeden podwójny włącznik były idealny aby to obsługiwać.
Jaki kabel rzucić do takiej markizy?

Elbud-KNX
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
#1 : Wrzesień 25, 2014, 07:44:52 »

Witam,
Do sterowania zewnętrznymi roletami trzeba poprowadzić przewód 4x1,5:
1 przewód - 230V - ruch góra
2 przewód - 230V - ruch dół
3 przewód - neutralny - wspólny dla przewodów 1 i 2
4 przewód - ochrona PE
Pozdrawiam

azizi
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
#2 : Wrzesień 25, 2014, 07:49:37 »

Dziękuję bardzo za info.
Już wrzuciłem 3x2.5 do zasilania więc do niego dołożę jeszcze jeden jak tak.

To jak to jest rozwiązane przy tradycyjnej instalacji? Przez włącznik np. podwójny idą te właśnie kable?

Elbud-KNX
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
#3 : Wrzesień 25, 2014, 09:30:18 »

W tradycyjnej instalacji przełącznik jest na przewodzie 1 i 2 czyli na fazach. Neutralny i ochronny jest bezpośrednio z rodzielnicy do rolet.
Proszę zerknąć w dokumentację producenta rolet, bo niektóre silniki nie wymagają przewodu ochronnego i wówczas ten przewód który Pan położył w zupełności wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2014, 09:32:06 wysłane przez Elbud-KNX »

Szafa
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
#4 : Czerwiec 15, 2016, 07:09:28 »

Przy tego typu instalacjach warto pomyśleć od razu o sterowaniu bezprzewodowym. Ułatwia to kontrole nad pracą markiz/rolet, umożliwia prostą rekonfigurację pracy instalacji oraz pozwala na podłączenie do systemów węzłowych, np inteligentnego domu Ja zrobiłem tak u siebie, możliwości w zasadzie nieograniczone

mama89
Nowy
*

Sterowanie markizami
#5 : Marzec 21, 2017, 09:18:51 »

witajcie, ostatnio zainteresowałam sie tematem ineligentu i chcemy takie coś wprowadzić u nas w domu. Interesuje nas system https://www.fibaro.com/pl/ Słyszał ktoś? Możecie polecic? Duzy atutem jest kompatybilność z wieloma urządzeniami. Poradzcie.

jahu
Sr. Member

Sterowanie markizami
#6 : Marzec 22, 2017, 12:41:17 »

witajcie, ostatnio zainteresowałam sie tematem ineligentu i chcemy takie coś wprowadzić u nas w domu. Interesuje nas system https://www.fibaro.com/pl/ Słyszał ktoś? Możecie polecic? Duzy atutem jest kompatybilność z wieloma urządzeniami. Poradzcie.

jedyne co dobre ma fibaro to marketing. Z tą kompatybilnością też bym nie przesadzał, bo to co się widzi na ich filmach reklamowych nie ma przełożenia na rzeczywistość. Napisz tutaj co byście chcieli zautomatyzować i na czym Wam zależy to pomyślimy co będzie dobre i w rozsądnych pieniądzach.

Moment
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
#7 : Październik 16, 2017, 14:48:01 »

Właśnie "rozsądne pieniądze". Dla każdego to może oznaczać coś zgoła innego

grzegorzp
Jr. Member
**

Sterowanie markizami
#8 : Marzec 14, 2018, 13:41:15 »

A pytanie o te napędy - czy one przypadkiem z czasem nie ulegają awarii?

radmin
Full Member

Sterowanie markizami
#9 : Marzec 16, 2018, 12:02:35 »

Cytat: mama89  Marzec 21, 2017, 09:18:51

Fibaro wyglada calkiem ok, latwy w montazu i konfiguracji, tyle ze koszt moze wyjsc dosc wysoki w porownaniu do PLC, ale wiadomo, w PLC np Fatek samemu trzeba sie sporo natrudzuc w Fibaro prawie gotowiec. Jezeli masz juz instalacje elektryczna polozona to raczej Fibaro bo dla PLC instalacje kladziemy troche inaczej

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: