Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Skrętka + włącznik dzwonkowy

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Skrętka + włącznik dzwonkowy  (Przeczytany 3432 razy)
benek
Nowy
*

: Styczeń 09, 2017, 16:58:09 pm »

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie! Jestem w trakcie budowy domu i sam instaluję ID. Co prawda nie jest on na PLC ale duża część tematów pokrywa się z moimi problemami. Chętnie więc korzystam z tego forum. Moje pytanie jest następujące - jaki macie patent na podłączanie skrętki pod przyciski dzwonkowe (wiadomo że przekrój skrętki jest inny niż ten do jakiego celu zostały wyprodukowane włączniki). Lutujecie do grubszego przewodu? zakładacie jakieś tuleje?

grzeniu666
Jr. Member
**

#1 : Styczeń 09, 2017, 18:50:28 pm »

Tulejki zaciskowe izolowane. Jeśli to drut (skrętka) to możesz spróbować jak trzyma, ew. zacisnąć częściowo na izolacji żyły (może dodatkowo pomoże przy ułamaniem) i/lub zrobić oczko ("złożyć" podwójnie) na końcu lub w całości zaciskanego odcinka.

pzdr,
Grzesiek

misiowiec
Full Member

#2 : Styczeń 10, 2017, 09:56:58 am »

Ja mam u siebie łączniki SIMON i tam nie ma złączek pod przewody śrubowych tylko sprężynowe i żyła skrętki zagięta na pół trzyma się idealnie i nie ma żadnych problemów a działa od 4 lat. Pod skręcane zaciski stosowałbym jak pisze kolega tulejki.

benek
Nowy
*

#3 : Styczeń 10, 2017, 10:25:55 am »

O super informacja bo też mam na celowniku SIMONA. A jak się sprawują ich włączniki dzwonkowe w dłuższej perspektywie?

misiowiec
Full Member

#4 : Styczeń 12, 2017, 08:07:06 am »

Z łączników Simona jestem zadowolony. Po 4 latach użytkowania  żaden nie padł.
Jedyną wadą jaką zauważyłem to przy łącznikach ,które są intensywnie użytkowane (np.  WC) lekko poprzecierała się farba (mam srebrne) na krawędziach klawiszy.
Ale to tylko w jednym w całym domu więc może przypadek. Ale za to mile mnie zaskoczyło mocowanie ramek, a mianowicie niedawno miałem  malowanie ścian co wiązało się z demontażem przynajmniej ramek. Po zdjęciu umyciu itp... zamontowałem je ponownie bez żadnych problemów, nic nie odstaje nic się nie połamało.

benek
Nowy
*

#5 : Styczeń 12, 2017, 08:40:13 am »

Mi w SIMONIE przypadł do gustu "klik", który uważam w systemie ID jest bardzo ważny dla komfortu i przyjemności z użytkowania.  A i cena też jest bardzo dobra.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: