Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Schemat poglądowy instalacji elektrycznej ze sterownikiem PLC

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Schemat poglądowy instalacji elektrycznej ze sterownikiem PLC  (Przeczytany 9298 razy)
wysmolinskipiotr
Nowy
*

: Czerwiec 03, 2013, 20:41:29 pm »

Proszę o pomoc jeśli ktoś krok po kroku może opisać jak ma wyglądać schemat instalacji elektrycznej ze sterownikiem PLC, w którym, miejscu ma być, oraz jak podłączyc do niego urządzenia wyjścia takie jak oświetlenie czy czujka PIR wspołdziałająca z centralą alrmową sprzężoną ze sterownikiem/

W gruncie rzeczy chodzi mi o to czy po wszystkich zabezpieczeniach instalacji normalnej elektrycznej należy włączyć sterownik i podłączyć do niego oświetlenie przez przekażniki czy jakoś inaczej bo stanołem w martwym punkcie

pozdrawiam

impressa
Jr. Member
**

#1 : Czerwiec 14, 2013, 08:47:15 am »

Cytat: wysmolinskipiotr  Czerwiec 03, 2013, 20:41:29 pm
Proszę o pomoc jeśli ktoś krok po kroku może opisać jak ma wyglądać schemat instalacji elektrycznej ze sterownikiem PLC, w którym, miejscu ma być, oraz jak podłączyc do niego urządzenia wyjścia takie jak oświetlenie czy czujka PIR wspołdziałająca z centralą alrmową sprzężoną ze sterownikiem/

W gruncie rzeczy chodzi mi o to czy po wszystkich zabezpieczeniach instalacji normalnej elektrycznej należy włączyć sterownik i podłączyć do niego oświetlenie przez przekażniki czy jakoś inaczej bo stanołem w martwym punkcie

Pytasz o wiele rzeczy w jednym poście.. W skrócie można odpowiedzieć na dwa z Twoich pytań:
1) Najpierw zabezpieczenia (S + RCD) potem przekaźniki (tam gdzie chcesz sterować - i oświetlenie i gniazda)
2) Czujniki które wpływają na alarm podłączasz do centrali alarmowej a potem centralę sprzęgasz z PLC. Wejścia centrali możesz wtedy obsługiwać zarówno alarmem jak i PLC.

Najlepiej poczytaj i pooglądaj stronę główną PJ - tam jest sporo informacji i ilustracji z realizacji rozdzielni..

wysmolinskipiotr
Nowy
*

#2 : Lipiec 16, 2013, 00:52:09 am »

Dziękuję że choć Pan miał ochotę ten post skomentować, fakt sprawa jest wielowątkowa jeśli ktoś ma swoje schematy powinien ją podłączyć na forum jednak mało osób to robi (pewnie przez wzgląd na kasę) dorzucam w załączniku część projektu domu (jeszcze nie mojego) i schematy podłączeń do PLC (pomocne).
Ostatnimi dniami dużo siedzę nad tym tematem więc jeśli ktoś z was ma problem jakoś damy radę i wspólnie możemy sobie pomóc.

pozdrawiam i zapraszam do rozmowy

* E-04.pdf (101.33 KB - pobrany 1440 razy.)
* E-01.pdf (138.52 KB - pobrany 1123 razy.)

arturs
Sr. Member

#3 : Lipiec 19, 2013, 16:05:22 pm »

hmm..
takiego ładnego nie mam..
ale coś tam narysowałem na planie przynajmniej bo schematu mi sie nie chciało rysować póki co.. tzn. w projekcie jest ale taki na sztukę żeby był.. rozmieszczenie urządzeń:
elektryka:
https://www.dropbox.com/s/9nxxtndgzrfruho/elektryka.pdf
alarm:
https://www.dropbox.com/s/a0wfvtrx14hvvfh/alarm.pdf
może komuś się przyda..

lustek
Jr. Member
**

#4 : Kwiecień 30, 2014, 06:43:14 am »

Witam,

W którym miejscu na powyższym schemacie powinny znaleźć się zewnętrzne przekaźniki oraz wpięcie do sieci sterownika?

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: