Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

Satel - rozpracowany protokół RS232

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Satel - rozpracowany protokół RS232  (Przeczytany 5705 razy)
satel_
Nowy
*

: Wrzesień 26, 2014, 10:41:22 am »

Cześć!

Chciałbym się podzielić dobrą nowiną, jako że jestem skąpy i nie chciało mi się kupować INT-RS, po kilku miesiącach pracy udało mi się rozpracować protokół RS232 używany przez GuardX i DloadX tak aby móc komunikować się z centralą bez użycia dodatkowych modułów (głównie za pomocą rasbperry pi). Na chwilę obecną (biblioteka w pythonie) można odpytywać centralę o stany wejść i stref (naruszenie wejścia, alarm, pamięć alarmu, sabotaż), z grubsza mam już rozpracowane odczytywanie rejestru zdarzeń.

Gdy będzie wszystko z grubsza gotowe, wystawię wszystko (dokładny opis protokołu i biblioteki) na GitHubie. W międzyczasie szukam 1-2 osób z dość rozbudowaną instalacją (przynajmniej kilka stref, może jakieś partycje, extendery, itp) do testów i dalszej pomocy przy rozpracowywaniu . Są to osoby, które powinny znać przynajmniej w podstawowym stopniu pythona i nie bać się jak zobaczą 10 bajtów zapisanych w hexie

Dodatkowo, jeżeli ktoś ma doświadczenie w pisaniu modułów do OpenHAB to chętnie pomogę przy tworzeniu connectora

arturs
Sr. Member

#1 : Wrzesień 26, 2014, 16:45:03 pm »

a jak do tego satela się podłączasz? przez ethernet ethm-1 czy przez złącze serwisowe?

satel_
Nowy
*

#2 : Wrzesień 30, 2014, 14:23:09 pm »

złącze serwisowe oraz port RS znajdujący się w niektórych manipulatorach LCD

bogasman
Sr. Member

#3 : Październik 30, 2014, 16:43:48 pm »

Fajna sprawa satel_. Ze mnie jednak żaden programista. U mnie jest banana pi jako Modbus Master z OpenHABem na pokładzie i marzy mi się binding do satela.
Może jak w końcu dokończę swoją instalację alarmową (brak czasu) to coś pomogę, ale raczej podziałów na kilka partycji i stref to u mnie nie będzie.

Rambus
Full Member

#4 : Marzec 03, 2015, 23:28:59 pm »

I jak sytuacja na polu walki?

Ja jestem bardziej skąpy więc nie dość że satela mam gołego to w fateku tylko RS232, więc z utęsknieniem czekam na możliwość   podpięcia do openhaba.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: