Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

Samodzielna instalacja alarmu SATEL. Czy trudna?

Strony: 1 [2]
Drukuj
Autor Wątek: Samodzielna instalacja alarmu SATEL. Czy trudna?  (Przeczytany 53768 razy)
Alien
Full Member

#15 : Grudzień 31, 2012, 00:24:42 am »

Witam,
Łączysz wyjścia (masz ich 3 w tym dwa programowalne) centrali które wyzwalasz przy zdarzeniach z wejściami (5 szt.) GPRS-T2 reszta to kwestia oprogramowania centrali i modułu.
Pozdrawiam
Rafał

vojtek
Full Member

#16 : Styczeń 04, 2013, 08:22:20 am »

Hey,
nie chcę robić nowego tematu dlatego podłączam się tutaj.
Instaluje właśnie moją integrę 32 z 6 czujnikami i 2 manipulatorami. Pojawiło się kilka pytań, a sama instrukcja instalatora niekoniecznie je rozwiała.
1. Jak podłączyć 2 manipulatory? W instrukcji jest napisane, że można je podłączyć równolegle. Każdy trzeba zaprogramować z innym adresem.
to znaczy że pod to samo we/wy centrali mam poprzykręcać po 2 przewody?
Druga informacja, to fakt, że manipulator powinien być podłączony jednym przewodem do centrali... niekoniecznie skrętką. Dlaczego?
mam bardzo dobrą skrętkę ekranowaną. Ekran uziemię z obu stron. Dlaczego takie rozwiązanie nie jest dobre?
2. w jakiej bezpiecznej odległości od przewodów energetycznych powinien być umieszczony kabel czujki?

z góry dzięki za pomoc
Vojtek

marekmakrecki
Full Member

#17 : Styczeń 04, 2013, 12:03:27 pm »

dokładnie tak jak mówisz 2 manipulatory pod tesame wejącia +kpd, com. ckm ,dtm odróżnieniem są klawiatury strefowe które podłącza się tam gdzie ekspandery.pamiętaj o nadaniu adresów najlepiej 1 lud 2 jako pierwszy bo jak będziesz miał
moduł eternetowy i bedziesz robiła aktualizacje wtedy musisz przestawić ekspander na adres 00 jak bedą dwa takie same adresy będzie konflikt.nadaj adresy przed podłączeniem do centralki jak podłaczysz ona sama znajdzie najniższy adres
i ustawi go jako pierwszy .Co do podłączenia skrętką
chodzi o to żeby sygnały ckm dtm i zasilanie nie szły razem w parze sygnał z masą.A co do układania przewodów ja nigdy nie patrzyłem na to zawsze kładę obok siebie i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów 

pozdrawiam Marek

kamil211
Nowy
*

#18 : Lipiec 21, 2017, 19:53:38 pm »

Witam,jako że mieszkam zagranica i nie ma tutaj osoby która zajmuje sie instalacja systemu satel proszę o pomoc gdzie mógłbym znalec prostą instrukcje instalacji czujek,gprs kontraktronów do integra 32 lub kogos kto w prosty sposób wytłumaczy mi jaki to wszystko podpiąc pod centrale.Z góry dziekuje

Strony: 1 [2]
Drukuj
Skocz do: