Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wyjściowe >

Rekuperator - komunikacja z PLC

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Rekuperator - komunikacja z PLC  (Przeczytany 8824 razy)
Gradek
Nowy
*

: Styczeń 24, 2014, 00:37:28 am »

Witam,

zastanawiam się nad wyborem rekuperatora. Waham się między Renovent Excellent a Zehnder/Stork/Aeris 350 Standard. Zaletą tego drugiego jest RS232 na pokładzie, dzięki któremu będę mógł zmieniać biegi, odczytywać który jest aktualnie włączony a także odczytywać wskazania 4 wewnętrznych termometrów. Zmiana trybów pracy będzie banalna, bo przez zwykłe wyjścia cyfrowe/przekaźniki z PLC, ale ta temperatura... Może prościej będzie zrobić jak PJ i zastosować zewnętrzne termometry Dallasa i nie męczyć się z tym RS232, szczególnie, że nie znalazłem przyzwoitej dokumentacji do Zehndera. Czy ktoś już zastanawiał się nad podobnym problemem?

@PJ: Czy dużym problemem było uszczelnienie tych Dallasów?

Pozdrawiam

arturs
Sr. Member

#1 : Styczeń 24, 2014, 19:23:02 pm »

ja dallasy mam albo w koszulkach termokurczliwych albo w rurkach mosiężnych, termokurczach i zalane silikonem lub klejem na gorąco i z jednwj strony zaślepione.. do zalanie w betonie doskonale nadają się łuski z kalibru 9mm, z 7.62 też dają radę

Gradek
Nowy
*

#2 : Styczeń 25, 2014, 23:28:32 pm »

Ok Arturs, ale mi chodzi o uszczelnienie termometru włożonego do otworu zrobionego w elastycznej rurze spiro, jak wydaje mi się zrobił Piotr. Mam obawy co do szczelności, bo powierzchnia takiej rury jest przecież pofałdowana.

Czy ktoś z Was testował komunikację z rekuperatorem przez RS232, RS485, czy TCP/IP? Na forum Muratora znalazłem wątek, gdzie jeden z magików stworzył program pod Windowsa do komunikacji po RS232 z Zehnderem 350. Fajnie byłoby się skomunikować bezpośrednio reku<->PLC Wago przez RS-a ale czuję, że jestem jeszcze za cienki na samodzielne eksperymentowanie z RS232. Gdyby istniała łopatologiczna instrukcja, to co innego. Może ktoś podrzuci jakiś pomysł.

Pozdr

arturs
Sr. Member

#3 : Styczeń 26, 2014, 11:51:35 am »

chodzi o uszczelnienie przejścia? to nie problem bo przewody są cienkie, taśmą się okreca, troszkę kleju albo silikonu i starczy..

Smoq
Nowy
*

#4 : Luty 23, 2014, 03:06:32 am »

A ja mam takie pytanko - mam nadzieję, że w odpowiednim wątku je zamieszczę. Zamierzam zamontować system rekuperacji poprzez firmę ECO Comfort. W swojej ofercie ma ona następujące urządzenia: http://www.ecocomfort.pl/proponowani-producenci.Orientujecie się może, czy któryś z tych rekuperatorów może być zewnętrznie sterowany? Chodzi mi o konkretne modele dostępne w ich asortymencie (można zapoznać się z nimi po kliknięciu na konkretnego producenta). Gdzie kupuje się sterowniki, elektronikę oraz całe to "oprzyrządowanie"?

grzeniu666
Jr. Member
**

#5 : Czerwiec 03, 2015, 13:15:45 pm »

@smoq, na innym forum jeden user (niejaki @MagicMarcus) pisał że steruje wyjściami dwustanowymi biegami Brinka (Large 400). Brinki mają chyba też OpenTherm. Możesz zerknąć do DTRki:
http://www.rekuperator.mazowsze.pl/pliki/Renovent_DTR_INWESTOR.pdf

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: