Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wyjściowe >

Radio w łazience i nie tylko..

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Radio w łazience i nie tylko..  (Przeczytany 10093 razy)
sp2fix
Full Member

: Maj 03, 2011, 20:42:34 pm »

Witam.

Tak jakoś się zastanawiam nad wykonaniem instalacji audio w pomieszczeniach .. nie ważne w tej chwili jakich ale..
Chodzi o wykorzystanie jednego zestawu audio (po staremu stereo) do słuchania w różnych pomieszczeniach.
Powiedzmy mam jeden zestaw steruje nim za pomocą pilota do tego mam przedłużacz IR via radio, są takie dostępne na rynku (nie wiem jak działają) Mogę sterować audio z każdego miejsca w domu.
 Teraz żeby mi nie grało wszędzie to stosuję speaker switch (przełącznik głośnikowy) 1- IN i powiedzmy dla czterech pomieszczeń 4-OUT i tutaj powstaje problem bo na rynku nie ma znalazłem przełączników zdalnie sterowanych tylko manualne. Może by pofatygować PLC co by przełączał głośniki do danego pomieszczenia wykorzystując przycisk włączania światła (np 2 klk). Oczywiście trzeba dorobić przekaźniki do tego switcha.

Tak jakoś mnie z nadmiaru świąt walnęło i mi do głowy głupoty przychodzą
Co Wy na to?

Mariusz Nowicki
Full Member

#1 : Maj 04, 2011, 23:08:13 pm »

Cytat: sp2fix  Maj 03, 2011, 20:42:34 pm
Tak jakoś mnie z nadmiaru świąt walnęło i mi do głowy głupoty przychodzą
Co Wy na to?

Technika tak się zmienia w sprzęcie RTV że coś zaprojektujesz i już będzie nieaktualne. Odpuść sobie takie wodotryski. Szkoda na to kasy.

pj
Global Moderator
Sr. Member

#2 : Maj 05, 2011, 09:13:26 am »

Cytat: sp2fix  Maj 03, 2011, 20:42:34 pm
Chodzi o wykorzystanie jednego zestawu audio (po staremu stereo) do słuchania w różnych pomieszczeniach.
Powiedzmy mam jeden zestaw steruje nim za pomocą pilota do tego mam przedłużacz IR via radio, są takie dostępne na rynku (nie wiem jak działają) Mogę sterować audio z każdego miejsca w domu.
Teraz żeby mi nie grało wszędzie to stosuję speaker switch (przełącznik głośnikowy) 1- IN i powiedzmy dla czterech pomieszczeń 4-OUT i tutaj powstaje problem bo na rynku nie ma znalazłem przełączników zdalnie sterowanych tylko manualne. Może by pofatygować PLC co by przełączał głośniki do danego pomieszczenia wykorzystując przycisk włączania światła (np 2 klk). Oczywiście trzeba dorobić przekaźniki do tego switcha.

Też o tym ostatnio myślałem, jeden centralny amplituner w salonie i dystrybucja z niego audio.
Na samych przekaźnikach nie opędzisz IMO całego domu - spadki napięć za duże.
W moim wypadku na strychu zastanawiałem się nad wzmacniaczem z przełącznikiem 1/4 do czterech pomieszczeń, i w suficie na piętrze głośniki.
Tutaj jest taki przełącznik:
http://allegro.pl/russound-a-mk401-multiroom-4-strefy-warszawa-i1583620409.html
ale to nie tanie rozwiązania.

PJ

sp2fix
Full Member

#3 : Maj 05, 2011, 13:04:08 pm »

No cena tego mnie powaliła.
Myślałem raczej o czymś takim http://sklep.rms.pl/index.php?k95,instalacje-multimedialne-selektory-glosnikow
Nie wiem jak jest rozwiązane przełączanie na tym czy są to mechaniczne przełączniki czy może w środku są jakieś przekaźniki.
Oczywiście zgadzam się że adio jest w czentarlnym miejscu domu.

pj
Global Moderator
Sr. Member

#4 : Maj 06, 2011, 11:19:33 am »

http://polpak.com.pl/public/pdf/SELEKTORY_GLOSNIKOW.pdf

Ciekawy wydaje się WCN-12
Jak widać to nie tylko przełączanie, ale przede wszystkim dopasowanie impedancji.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 11:28:52 am wysłane przez pj »

sp2fix
Full Member

#5 : Maj 06, 2011, 20:08:17 pm »

Tak pomyślałem, że jeżeli trzebaby przełączać to tylko mechanicznie to zaprzągłbym do tego serwomechanizmy modelarskie. Doskonale do tego sie nadają

pj
Global Moderator
Sr. Member

#6 : Maj 07, 2011, 20:29:16 pm »

Wystarczyłoby IMO rozebrać takie przełącznik i zamiast ręcznych włączników powrzucać przekaźniki.

PJ

vojtek
Full Member

#7 : Wrzesień 17, 2012, 14:15:45 pm »

czy ktoś realizował multiroom na tym selektorze wyjść audio? 230 zł.. chyba zaryzykuje i kupie ..
Domyslam sie ze trzeba tez jakiś mały wzmacniacz przy głośnikach dac.

marekmakrecki
Full Member

#8 : Wrzesień 18, 2012, 06:52:01 am »

witam jeżeli już masz zamontowany plc to można zgrać włącznik do światła z czujnikiem ruchu

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: