Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Pytanie o Połączenie Arduino MEGA z PLC Fatek.

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Pytanie o Połączenie Arduino MEGA z PLC Fatek.  (Przeczytany 2983 razy)
MateuszKr
Nowy
*

: Sierpień 05, 2016, 16:09:56 pm »

Witam, jestem tutaj nowy więc sorki za wszystkie potknięcia Jestem w trakcie projektowania instalacji elektrycznej automatycznej chciałbym się dowiedzieć na temat połączenia jak w temacie. Połączenie jest możliwe to wyczytałem już w kilku miejscach po rs485, ale jak fizycznie takie połączenie wygląda? Czy jest możliwe aby Fatek widział wejścia/wyjścia cyfrowe Arduino i/lub wejścia analogowe z Arduino jako "swoje" i programować te wejścia z poziomu Winproladder?
Dzięki wielkie za odpowiedź Mateusz

chodki
Jr. Member
**

#1 : Sierpień 07, 2016, 13:01:33 pm »

Wszystko jest możliwe tylko musisz raczej być dobrym programistą , sama biblioteka do modbus (połączenie po rs485) to nie wszystko, trzeba rozumieć filozofie działania modbus.
Jeśli jesteś w tym zielony to szukaj na forum w dziale podsystemy wejściowe tematu w którym oferuje do sprzedaży moduł z 4 wejściami i 2 wyjściami analogowymi w dwóch wersjach.
Obecnie mam też na ukończeniu moduł pomiaru temperatury, 6 kanałowy oparty na ds18b20. Wszystko oparte o modbus.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: