Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Sterowniki PLC >

Pomoc w wyborze sterownika PLC

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
Drukuj
Autor Wątek: Pomoc w wyborze sterownika PLC  (Przeczytany 86685 razy)
arturs
Sr. Member

#105 : Listopad 23, 2014, 00:44:17 am »

nie ma przy sobie cennika ale na 99% jest tak jak piszę bo w ćenniku jest to zaznaczone

serfer
Nowy
*

#106 : Kwiecień 23, 2015, 09:21:46 am »

Witam
chciałbym trochę zaktualizować ten wątek bo trochę stary a stoję przed wyborem sterownika do inteligentnego domu
co bym chciał osiągnąć
podlewanie ogrodu
sterowanie piecem
alarm
sterowanie bramami
sterowanie oświetleniem
sterowanie muzyką może
jakaś fajna funkcjonalność z androida by się przydała

3 produkty na razie biorę pod uwagę :
sterbox ale mało wyj/wej ale jak by kupił 2 takie zestawy to może dało by radę
http://www.sterbox.eu/index.php/sklep/product/view/5/31

faltek ale tu bym prosił o doradzenie co jak z czym czy to jest rozwijany nadal produkt
nie wiem czy dam radę z konfiguracją

no i może to
http://tanieogrzewanie.istore.pl/pl/inteligentny-dom
sporo wyjść wejść

co o tym myślicie ?

primary1
Full Member

#107 : Kwiecień 23, 2015, 10:16:57 am »

Sterownik PLC fateka jak najbardziej się nadaje do twoich wymagań. Jedyna trudność to opanowanie języka drabinkowego.
Co do aplikacji na androida i odtwarzania muzyki poszedłbym w raspberry pi z openHAB i serwerem squeezebox do muzyki.
Jeżeli jesteś w stanie przeznaczyć trochę więcej, zastanów się nad sterownikiem WAGO. W przeciwieństwie do fateka, widać dynamiczny rozwój,
oferują dużo modułów rozszerzeń. PLC WAGO mają też webserwer, który pozwala na postawienie całkiem niezłej stronki do sterowania instalacją, oraz dostępna jest oficjalna aplikacja na androida..

Co do sterboxa i innych tego typu sterowników - nie dadzą ci takich możliwości jak sterowniki PLC i systemy dedykowane IB.

serfer
Nowy
*

#108 : Kwiecień 23, 2015, 14:05:39 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=PpuZB9EAr7k

świetnie to wygląda
czy są jakieś takie aplikacje dostępne czy trzeba samemu to pisać

primary1
Full Member

#109 : Kwiecień 23, 2015, 15:01:06 pm »

To akurat aplikacja autora innego systemu IB. Bez trudu znajdziesz stronę www i forum googlując "inteligentny dom PLC"
Adresu nie będę podawać, bo wiesz, konkurencja dla naszego admina 

mniszek
Nowy
*

#110 : Lipiec 13, 2015, 13:25:38 pm »

Cytat: DZIKI_2005  Marzec 07, 2011, 23:07:02 pm
Cytat: pj  Marzec 07, 2011, 12:48:59 pm
To - że ma webserwer - niewiele IMO znaczy.

Decydujące jest jakie strony potrafi serwować.

Widziałem jeden webserwer Wago w działaniu. Nie powala na kolana, powiedziałbym nawet słabiutko. Mimo że autor był informatykiem to do tej pory nie widziałem efektownej wizualizacji pod Wago.

Lepiej chyba tą kasę przeznaczyć na Linuksa i serwować w pełni dynamiczne i wypasione strony.
Co do programowania to się w ogóle nie przejmuj. IMO jest to dość intuicyjne.

PJ

Jak byś mógł to wyjaśnij mi krót IMO  i powiedz i jak z=jest z bibliotekami na FATEKA bo z tego co się orientowałem to jest ich brak.

mati8
Jr. Member
**

#111 : Sierpień 12, 2015, 15:31:06 pm »

Witam,

Stoję przed wyborem sterownika PLC do instalacji w swoim nowo budowanym domu, co polecacie? Z tego co widzę tutaj i na innych forach o tej tematyce, przewijają się dwie może trzy firmy produkujące PLC. Osobiście mocno się zastanawiam nad WAGO i nad BECKHOFF. Sterownika zamierzam urzywać do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem oraz do rolet i bram (garażowa, wjazdowa), nie wykluczone jest że w przyszłości rozbuduję system o kolejne "bajery" np wizualizację i sterowanie po www lub GSM ale w pierwszym etapie chciałbym zacząć od podstawowych funkcjonalności. Nie będę również ukrywał, że zależy mi na tym by system nie pochłoną moich wszystkich funduszy przeznaczonych na budowę domu  ale też nie chce kupować "chińskiego PLC z allegro" i potem co chwilę go naprawiać lub wymieniać na markowy sprzęt  Niezdecydowany z góry bardzo dziękuję za wszystkie porady i propozycję.

Pozdrawiam,
Marcin

jahu
Sr. Member

#112 : Sierpień 19, 2015, 07:00:38 am »

Ze swojej strony poleciłbym sterowniki SIEMENS S7-1200. Cena jest fajna, firma sprawdzona, spore możliwości.

mguc
Full Member

#113 : Sierpień 27, 2015, 22:50:10 pm »

Cytat: jahu  Sierpień 19, 2015, 07:00:38 am
Ze swojej strony poleciłbym sterowniki SIEMENS S7-1200. Cena jest fajna, firma sprawdzona, spore możliwości.
Długo szukałem .. i też zdecydowałem się na S7-1200. W przeciwieństwie do niektórych rozwiązań - za bardzo przyzwoitą cenę oferuje możliwość sterowania rozproszonego. Sterownik mam w jednej szafce a moduły rozmieszczone w dwóch innych miejscach. Jako moduły we/wy zastosowałem moduły SLIO firmy VIPA - a całość "gadać" ma po profinecie.
Sterownik oferuje również webserwer, ale raczej wykorzystam jakąś płytkę z armem i postawię "normalny" serwer na linuksie...

PePe
Nowy
*

#114 : Wrzesień 07, 2016, 10:58:55 am »

Czesc,
obecnie jestem na etapie projektowania domu i tez zastanawiam sie nad wyborem sterownika.

Rozwazam firmy Wago, Fatek badz Siemens.

Na poczatku myslalem o zrobieniu samemu sterownika, przy pomocy Raspberry PI ale w zwiazku z brakiem czasu raczej ten pomysl odrzuce.

Czy ktos moze poradzic czym sie kierowac przy wyborze PLC ?- jako ze jest to moja pierwsza przygoda z automatyka prosze o wyrozumialosc.

Poboda mi sie pomysl ze strony http://www.edom-plc.pl/ co myslicie o nim?

Dzieki za info.

Pozdrawiam,
Pawel

Cytat: mati8  Sierpień 12, 2015, 15:31:06 pm
Witam,

Stoję przed wyborem sterownika PLC do instalacji w swoim nowo budowanym domu, co polecacie? Z tego co widzę tutaj i na innych forach o tej tematyce, przewijają się dwie może trzy firmy produkujące PLC. Osobiście mocno się zastanawiam nad WAGO i nad BECKHOFF. Sterownika zamierzam urzywać do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem oraz do rolet i bram (garażowa, wjazdowa), nie wykluczone jest że w przyszłości rozbuduję system o kolejne "bajery" np wizualizację i sterowanie po www lub GSM ale w pierwszym etapie chciałbym zacząć od podstawowych funkcjonalności. Nie będę również ukrywał, że zależy mi na tym by system nie pochłoną moich wszystkich funduszy przeznaczonych na budowę domu  ale też nie chce kupować "chińskiego PLC z allegro" i potem co chwilę go naprawiać lub wymieniać na markowy sprzęt  Niezdecydowany z góry bardzo dziękuję za wszystkie porady i propozycję.

Pozdrawiam,
Marcin

jahu
Sr. Member

#115 : Wrzesień 09, 2016, 10:39:09 am »

zainteresuj się S7-1200 siemensa

mguc
Full Member

#116 : Wrzesień 16, 2016, 21:48:43 pm »

Cytat: PePe  Wrzesień 07, 2016, 10:58:55 am
Rozwazam firmy Wago, Fatek badz Siemens.
Wszystko zależy jaką masz koncepcję zabudowy...
Fatek wychodzi chyba najtaniej.. ale jak chcesz mieć wszystko w jednej rozdzielni.
Ja sobie rozbiłem sterowanie - mam 3 rozdzielnie (jedna "centralna" oraz dwie - po jednej na każdy poziom). Sterownik S7-1200 + moduły VIPA Slio (po profinecie/ethernet).
Można też dać kilka sterowników i robić wymianę danych (w razie potrzeby) między nimi...
Albo wszystko w jednym.
Możliwości wiele i wszystko zależy od tego jakie są możliwości - nie tylko finansowe ale i np. ilość wolnego miejsca czy .. ilość gotówki...
Rady "jedynie słusznej" - nie ma.
Tu na forum najbardziej popularny jest chyba Fatek oraz Wago/Beckhoff...

bogasman
Sr. Member

#117 : Wrzesień 17, 2016, 22:55:14 pm »

Fatek po prostu wychodzi najtaniej w przeliczeniu na We/Wy. Zaraz potem jest chyba Wago/Beckhoff. Wago znacznie łatwiej się programuje, bo ma gotowe biblioteki do automatyki domowej i dużo przykładów, aczkolwiek na Fateku w ladderze też wszystko da się zrobić.
Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. W moim przypadku np. wybrałem fateka, bo jest tani i niezawodny a ja mam bardzo dużo obwodów do wysterowania, więc cena za wyjście jest istotna. Ladder jest w miarę łatwy do nauczenia się. Webserwera, który ma Wago i tak nie potrzebuję, bo całą obsługę robię na OpenHABie stojącym na RPi. Bardziej zaawansowane skrypty, powiadomienia mailowe itp itd też na OpenHABie.
Tak czy siak, nikt Ci nie poda tutaj gotowej recepty, ale jakbym miał spróbować to: chcesz łatwiej to Wago, chcesz taniej to Fatek.

PawelM
Nowy
*

#118 : Wrzesień 26, 2016, 18:34:02 pm »

Witam kolegów PLCkowców

Jako iż buduje dom i stanąłem przed wyborem sterownika na mojego domu mam do Was zapytanie jaki budzet musiał bym przeznaczyć na cały system

Do sterowania mam:
Sterowanie światłem on/off   40   obwodów
Sterowanie oświetleniem 230V z regulacją jasności   2   Obwody po 800W
Sterowanie paskiem LED z regulacją jasności   5   12V 10A każdy
Sterowanie roletami   10   rolety kablowe Somfy
Strowanie rekuperatorem 0-10V      rekuperator
Sterowanie garażową bramą z sygnałem zamknięcia   1   brama
Sterowanie furtką   1   furtka
Sterowanie bramą wjazdową   1   brama
Podlewanie   5   sekcje podlewania
Sterowanie ogrzewaniem   10   sekcje ogrzewania
Włączniki impulsowe   80   przycisków

Jaki sterownik to pociągnie i jak wykonać wizualizację na iPada i iPhona (cała rodzina Applowców)
Dodatkowo bym chciał sterować przez Internet ale niestety w mojej wiosce nie ma LTE i dlatego wybór padł na Radiówkę w której zewnętrzny IP to 50zł miesięcznie  (drugie tyle co internet) :/

Tomek84
Jr. Member
**

#119 : Październik 17, 2016, 10:20:54 am »

Pierwszy post na forum, więc na wstępie witam wszystkich.

Poczytałem trochę forum i conieco już wiem, ale interesuje mnie, czy realizował ktoś instalację na Integrze Satela?
Jeden z moich kolegów, który ma sklep i firmę zajmującą się alarmami itp. tak zrobił swoje mieszkanie.
A inny kolega, który też ma firmę zajmującą się teletechniką budynków, też radzi mi zrobić na Integrze.

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
Drukuj
Skocz do: