Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Systemy zarządzania >

pogoda i jej prognoza na HMI

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: pogoda i jej prognoza na HMI  (Przeczytany 5860 razy)
Mario0658
Sr. Member

: Sierpień 15, 2013, 21:19:24 pm »

ostatnio rozwiazujac problem  z moja  stacja pogody   z Multiprojektem  ( elsner elektronik )  
Pan Maciej Sakowicz pokazal mi zrzut ekranu  Weinteka  z prognoza pogody ..... i mnie wzielo   he he  
Juz widzialem ze DA SIE !!!   i ja  tez  chce  

Wiec tak  , wiem  ze trzema  router  przeprogramowac  i wstawic  do niego modbus ....  i  wlasnie on ma  miec u siebie w rejestrach   wszystkie informacje , ktore odpyta  weintek...

Tyle  wiem   ale    JAK  TO ZROBIC  ?  

KTOKOLWIEK MA   POJECIE  ?

przypomne   numer  do mnie    :
Mariusz   tel. 511271041  

Kazda pomoc  mile widziana  

GG:4010578

KrzaQ
Full Member

#1 : Sierpień 16, 2013, 08:54:17 am »

Myślę, że mogę Cię naprowadzić na jedną z możliwości rozwiązania problemu.

Jakiś czas temu ktoś wymyślił usługę, świadczoną droga internetową, zwaną Web Services.
Chyba najpopularniejszą usługą świadczoną ta metodą, po którą sięgają programiści, jest publikacja kursów walut

Działa to w ten sposób, że posiadacz danych wystawia je (za darmo lub odpłatnie) na swoim serwerze web serwisu, a klienci łączą się do niego, odczytują, a następnie według własnych potrzeb używają do czegoś.

Web serwisów jest oczywiście dużo więcej. Dość powszechną usługą jest tak zwana "wymiana kontentu" pomiędzy agencjami prasowymi a portalami informacyjnymi. Agencja umieszcza niusa, który automatycznie publikuje się na stronie internetowej jakiejś internetowej gazety.

Tak samo jest z informacjami pogodowymi.

Teraz przechodzimy do PLC.
Piszesz o routerze, który trzeba przeprogramować. Może tak, ale ja nie znam routera, który potrafił by być klientem wybranej usługi Web service.
Jeśli jest taki router, to powinien on podłączyć się do takiej usługi (via internet), pobrać dane (publikowane w postaci tabeli XML) a następnie zapisać je w wybranych rejestrach sterownika.
Następnie panel powinien zinterpretować te dane i zaprezentować je w formie graficznej na ekranie.

Sprawa teoretyczne dość prosta. Trzeba tylko:

1. Znaleźć wiarygodnego dostawcę pogodowego Web Services,
2. Oprogramować klienta,
3. Przesłać dane do sterownika

Nieco więcej na temat Web Services dowiesz się z fajnego dokumentu opublikowanego przez Microsoft.
http://download.microsoft.com/download/d/5/d/d5db5577-2caa-4b85-b868-9f9e3fcbcaeb/Uslugi%20XML%20Web%20Services_podstawy.doc

Mam nadzieję, pomogłem w powstaniu kolejnej ciekawej funkcjonalności dla Twojego IB

arturs
Sr. Member

#2 : Sierpień 16, 2013, 20:30:20 pm »

szukałbym rutera na OpenWRT z modbusem (to linux więc pewnie jakieś pakiety będą) i czegoś z pogodą co ma json albo jakiś inny interfejs.. i potem to pożenić na ruterze..

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: