Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Sterowniki PLC >

Początek przygody z PLC Siemens s7-1200

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Początek przygody z PLC Siemens s7-1200  (Przeczytany 4521 razy)
Masjerz
Nowy
*

: Luty 17, 2016, 13:03:31 pm »

Cześć!

Jestem posiadaczem sterownika Siemens s7-1200:
6 wejść cyfrowych
4 wyjścia cyfrowe (tranzystorowe)
2 wejścia analogowe (0...10V DC)

Na tym sterowniku chciałbym nauczyć się podstaw programowania. Na początek chcę po prostu pobawić się podłączając różne czujniki oraz elementy którymi będę sterował. Chcę podłączyć np jakiś silnik i czujnik położenia wału i nauczyć się sterowania nim. W tym celu potrzebuje zapewne rozbudować swój układ o wyjście analogowe. Moglibyście mi coś doradzić? Muszę dokupić jakiś moduł wyjść analogowych czy np sam przetwornik cyfrowo-analogowy? Jaki rodzaj silnika będzie najlepszy do nauki? Jaki czujnik położenia?

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki. Jestem początkujący, ale bardzo mi zależy na nauczeniu się działania układów PLC i automatyki domowej.

plcmaniak
Nowy
*

#1 : Luty 17, 2016, 14:55:06 pm »

Najlepiej zacznij z jakąś książką, gdzie będziesz mógł zrobić przykłady czy coś podobnego, na internecie też jest masa filmów na których możesz się wzorować i z których możesz się nauczyć wielu fajnych rzeczy

Szafa
Jr. Member
**

#2 : Czerwiec 22, 2016, 10:00:31 am »

Silnik wydaje mi się troszkę za dużo jak na początek. Narazie poświeć sobie diodami, skup sie na języku LD, bo jest najczęściej wykorzystywany w przemyśle. Automatyka przemysłowa wykorzystująca napędy elektryczne zwykle opiera się tez na falownikach. A do tego jeszcze daleka droga

Paweł
Jr. Member
**

#3 : Czerwiec 22, 2016, 14:15:21 pm »

Ogólnie TIA Portal V13 pobierz demówkę i zerknij. Te sterowniki PLC nie są specjalnie trudne więc przy odrobinie cierpliwości i pomocy wujka G poradzisz sobie.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: