Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wyjściowe >

Czym można sterować?

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Czym można sterować?  (Przeczytany 7046 razy)
kgolebiowski
Jr. Member
**

Czym można sterować?
: Lipiec 13, 2009, 22:18:22 pm »

Witam.Jestem inwestorem ,który niedawno rozpoczął przygodę z budowaniem domu.W moim domu nie przewiduję pompy ciepła,rekuperatora,solarów i rolet.Za miesiąc wchodzi elektryk i będzie zakładał instalację.Chciałbym wcześniej zaprojektować i przewidzieć możliwość wykorzystania elementów sterowania automatyką domową.Byłem u kolegi ,który postawił dom i wyposażył go w inteligentną instalację.Steruje ona chyba wszystkim czym się da.Proszę mi podpowiedzieć w jaki sposób mógłbym wykorzystać możliwości sterowania sterownikiem PLC .

pj
Global Moderator
Sr. Member

Odp: Czym można sterować?
#1 : Lipiec 14, 2009, 08:39:52 am »

Co nieco masz tutaj:
http://plc-home.pl/wymagania

Odpowiedz brzmi: wszystkim co można podłączyć do prądu. W najprostszym scenariuszu po prostu włączać i wyłączać prąd w dowolnym gniazdku, lampie, bramie etc.

Ograniczony jesteś wyłącznie swoją wyobraźnią.
Dlatego aby się nie ograniczać ja pociągnąłem prawie wszystkie obwody w jedno centralne miejsce do kotłowni - teraz mogę dowolnie jest przepinać i spinać. Jeśli nie masz dokładnych pomysłów - polecam to samo.

W przypadku organizacji centralnej na PLC - wszystkie odbiory masz na jednym sterowniku i teraz od Ciebie i programu który napiszesz dla sterownika zależy jak skomplikowana to będzie logika.

PJ

Arkady_pl
Full Member

Odp: Czym można sterować?
#2 : Lipiec 14, 2009, 08:58:54 am »

No i pamiętaj, że nie tylko domem można sterować. Niedawno zbudowałem dla Klienta sterownik do oświetlenia w ogrodzie i otoczeniu domu z opcją reagowania na sygnały z kamer wideo(poprzez sygnały z rejestratora), zdalnym sterowaniem z pilota każdą sekcją, symulacją obecności, demonstracją itp. Dodatkowo jest sterowanie bramą wjazdową i garażową oraz animacja świateł na podjeździe. Dodatkowo system może reagowac na informacje z sterownika nawadniania. Ma również wbudowane kalendarze do ustawiania okresów kiedy np. ma się automatycznie załączać nieobecność. Współpracuje również z włącznikiem zmierzchowym. Nawadniać też można by było gdyby Klient chciał. ALe akurat ten system już miał.

Sterowniki PLC DELTA Electronics - niedrogi z dobrym wsparciem - zapraszam
http://eib.wernicki.eu

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: