Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

PLC - wejścia cyfrowe - elementy wykonawcze - łącziki - (12V - 230V)

Strony: 1 2 [3] 4
Drukuj
Autor Wątek: PLC - wejścia cyfrowe - elementy wykonawcze - łącziki - (12V - 230V)  (Przeczytany 36772 razy)
pj
Global Moderator
Sr. Member

#30 : Marzec 19, 2011, 17:49:40 pm »

Kurcze - zajebiste - nie wiem czy nie rozpruję kilku puszek i nie wstawię takiego 4m lub 7m.

Które z tych włączników są chwilowe - bo jakoś nie mogę znaleźć tej informacji ?

PJ

pixel
Sr. Member

#31 : Marzec 19, 2011, 21:55:10 pm »

Cytat: pj  Marzec 19, 2011, 17:49:40 pm
Które z tych włączników są chwilowe - bo jakoś nie mogę znaleźć tej informacji ?
w katalogu są schematy - te "ze sprężynką",
sm11, sm41, sm61, sm62
http://www.hes.com.pl/images/tem/Katalog TEM 2011.pdf strony 22-23

Słodkie przepisy, które polecam :-)

woockash
Full Member

#32 : Marzec 20, 2011, 00:13:34 am »

Na stronie 29 katalogu są pokazane dostępne symbole drukowane na klawiszach. Całkiem spory wybór. Dostępna jest też 24 voltowa dioda podświetlająca. Niestety tylko czerwona. Wolałbym coś spokojniejszego, np. pomarańczową.
Bardzo spodobało mi się podejście firmy TEM do klienta.
Nie mogłem znaleźć dystrybutora w Polsce, więc napisałem maila do producenta w Słowenii. Przez 2 dni nic się nie działo i powoli zacząłem wątpić, że dowiem się czegokolwiek. Ale w piątek dostałem maila od pani Oli reprezentującej TEM w Polsce. Po rozmowie telefonicznej dostałem mailem katalog i cennik. Po kilku minutach zadzwoniła pani Ania z propozycją prezentacji produktów. 3 godziny później przyjechała pokazać mi ramki, mechanizmy wręczyła katalog i obiecała mały rabat ze względu na moją inicjatywę w poszukiwaniu polskiego przedstawiciela. Jak do tej pory wrażenia bardzo pozytywne

autorus
Sr. Member

#33 : Marzec 20, 2011, 16:53:50 pm »

Cytat: pixel  Marzec 19, 2011, 21:55:10 pm
Cytat: pj  Marzec 19, 2011, 17:49:40 pm
w katalogu są schematy - te "ze sprężynką",
sm11, sm41, sm61, sm62
http://www.hes.com.pl/images/tem/Katalog TEM 2011.pdf strony 22-23

Na początku myślałem o sm11, jako o włączniku światła. Można go zamontować w podwójnej ramce i dać podwójny przycisk. Jednak czemu nie założyć sm41 żaluzjowego i mieć w obwodzie dodatkową funkcję . Inna sprawa ze nie wiem po co mi dodatkowa funkcja np w kibelku. Poprawka, na razie nie wiem
No i koniecznie to trzeba zobaczyć w realu.

autorus
Sr. Member

#34 : Marzec 21, 2011, 12:19:20 pm »

Pisałem do sklepu i symbole drukowane na klawiszach to czas oczekiwania 3 tygodnie.

autorus
Sr. Member

#35 : Marzec 26, 2011, 10:08:14 am »

Cóż , napisałem do firmy tem dzisiaj tj sobota i właśnie po 2h otrzymałem info z zaproszeniem do ich siedziby w Łodzi oraz możliwości aby mnie odwiedził ich przedstawiciel handlowy w domciu. Jestem pod wrażeniem szybkości odpowiedzi. Powiem tak, to lubię i za to chętnie więcej zapłacę.

autorus
Sr. Member

#36 : Kwiecień 01, 2011, 17:10:06 pm »

Dziś miałem wizytę handlowca z tem.

Ogólnie jest fajnie, można zakupić same moduły sm11, a dopiero przy malowaniu ścian dobrać sobie kolor przycisków i dokupić. Tak samo dokupić ramki.
Jedyny minus to gniazda, te od razu muszą być całe wiec nici z e zmiany koloru.
Można zamówić sobie jakie się chce grawerowanie na przyciskach, oni wtedy wysyłają to do zakładu do Słowenii. Grawerowanie może być na dole, w środku lub na górze przycisku.

Ja myślałem nad podwójną ramką w którą wchodzą dwa moduły. Można do tej ramki zakupić tylko jeden moduł i zaślepkę a potem w razie potrzeby dołożyć drugi moduł. Każdy moduł ma możliwość podpięcia podświetlenia klawisza. Niestety jak ktoś już pisał jest kolor czerwony na 12v i 24v. Większy wybór jest tylko dla 220v.

Można dostać rabat 10% przy zakupie ponad 2tys zł, ewentualnie dodatkowo się targować.

krwi
Jr. Member
**

#37 : Sierpień 18, 2011, 14:26:17 pm »

Cytat: autorus  Marzec 20, 2011, 16:53:50 pm
Na początku myślałem o sm11, jako o włączniku światła. Można go zamontować w podwójnej ramce i dać podwójny przycisk. Jednak czemu nie założyć sm41 żaluzjowego i mieć w obwodzie dodatkową funkcję . Inna sprawa ze nie wiem po co mi dodatkowa funkcja np w kibelku. Poprawka, na razie nie wiem
No i koniecznie to trzeba zobaczyć w realu.
A to nie jest tak, że zamiast dwóch SM11 mógłbyś użyć jednego SM41? Jeden obwód załączasz naciskając w górę a drugi w dół. Bo jak rozumiem SM41 w pozycji spoczynkowej pozostaje pośrodku i oba styki są rozłączone.

autorus
Sr. Member

#38 : Sierpień 18, 2011, 16:10:07 pm »

Będzie ci sie chciało?

Przecież można na zwykłym dzwonku zrobić kilka funkcji, np dwa szybkie przyciśnięcia  to jedna funkcja, jedno przyciśnięcie to druga, jeszcze podział na szybko wolno itd.

orzechot
Nowy
*

#39 : Sierpień 21, 2011, 22:54:36 pm »

Cytat: autorus  Sierpień 18, 2011, 16:10:07 pm
Przecież można na zwykłym dzwonku zrobić kilka funkcji, np dwa szybkie przyciśnięcia  to jedna funkcja, jedno przyciśnięcie to druga, jeszcze podział na szybko wolno itd.
I obok każdego takiego przycisku przyklejać instrukcję obsługi dla domowników i gości? ;-)

orzechot
Nowy
*

#40 : Sierpień 21, 2011, 22:57:43 pm »

Dziękuję za tą informację o TEM. Na pierwszy rzut oka SM41 wygląda ciekawiej niż Berker 503404 - przede wszystkim bardziej elastyczne rozwiązanie.

autorus
Sr. Member

#41 : Sierpień 22, 2011, 07:37:47 am »

Cytat: orzechot  Sierpień 21, 2011, 22:54:36 pm
Cytat: autorus  Sierpień 18, 2011, 16:10:07 pm
I obok każdego takiego przycisku przyklejać instrukcję obsługi dla domowników i gości? ;-)

Aj tam od razu. Przecież można ustalić ze przyciśnięcie 5 sek to aktywacja alarmu. Raczej żaden gość tyle nie będzie włączać światła

innovate
Full Member

#42 : Sierpień 24, 2011, 22:41:46 pm »

A czy ktoś korzystał z serii Simon Classic?

Są ładne i niedrogie, jest dostępny przycisk roletowy, zwykły który obsłuży nam dwa wejścia w instalacji.
Pytam się czy ktoś korzystał, bo mam takie w obecnym domu i na trzy sztuki, po pięciu latach poprawnie działa tylko jeden. Teraz pytanie, czy miałem kłopot z partią produktów, czy po prostu taka ich "uroda"?

Pozdrawiam
Mariusz

pixel
Sr. Member

#43 : Październik 05, 2011, 22:59:01 pm »

cześć!
chwilę mnie nie było - kompletny brak czasu - kto się buduje ten zrozumie :-)
finiszuję z szafą i wykańczaniem całości...

chciałem się pochwalić co znalazłem: Szok
sześciokrotny łącznik monostabilny :-)
za 1,4netto (słownie półtorazeta!    )

idealny na czas wykańczania budowy - do tymczasowej instalcji. nie żal, że zachlapią czy zniszczą.
z rozpędu kupiłem 20szt :-) zamontowałem trzy (bo w zupełności wystarczyly - rolety na całe piętro, światła on/off na całe piętra)

TM631C  http://www.semiconductors.pl/typy.asp?idg=677

Słodkie przepisy, które polecam :-)

autorus
Sr. Member

beker rózne serie - różnice
#44 : Listopad 22, 2011, 08:31:55 am »

czym się różni seria beker
503520 oraz 53533520?  Cena tego pierwszego dwa razy większa. Maja dwa styki

Bo 503404 to wiadomo, cztery styki

Z tem dałem sobie spokój, jak tak dokładnie policzyć to wychodzi kupa kasy. I niestety znalazłem w PL tylko dwa źródła czyli zero konkurencji Smutny Poza tym ich klawisze pojedyncze są bardzo małe, przyznam się ze mnie to wkurza. Albo mam duże łapy

Autorus

Strony: 1 2 [3] 4
Drukuj
Skocz do: