Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

WŁĄCZNIK / WYŁĄCZNIK Światła do inteligentnego domu

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: WŁĄCZNIK / WYŁĄCZNIK Światła do inteligentnego domu  (Przeczytany 8398 razy)
tomaszmarcin
Jr. Member
**

: Grudzień 04, 2012, 09:21:53 am »

Witam,

Poszukuje odpowiedniego wlacznika/wylacznika swiatla do inteligentnego domu opartego na PLC.
Sterownik oprogramuje sobie sam.

Zakladam, ze wygnal z wlacznika/wylacznika bede przesylal do PLC i tam wysterowywal wyjscie do zapalenia, kiedy wlacznik jest pobudzony.
Alternatywnie zapalaniem bedzie sterowac sie przez WWW, badz program alarmu.

I teraz pojawia sie kwestia wlacznika/wylacznika - standardowy, taki ktory odskakuje w dol i w gore nie specjalnie mi sie podoba, poniewaz jesli zapamimy swiatlo z przycisku a zgasimy z WWW to ustawienie przycisku na scianie bedzie nieodpowiednie.

Wyjsciem z tej sytuacji byloby cos takiego:
http://www.livolopolska.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=54&Itemid=27&lang=en
Problem w tym ze tam musi byc stale odciazenie.

Spotkaliscie sie gdzies z podobnymi przyciskami, ktore nie wymagaja stalego obciazenia?
Najlepiej aby byly stabilne - tzn. po pierwszym dotknieciu styk sie zamyka, po kolejnym otwiera itd.
Taki wylacznik moze byc zasilany osobno (niewygodne wyjscie, bo trzeba pociagnac osobno zabel zasilajacy, ale dopuszczalne).

Kolejnym wyjscie bylby przelacznik wciskany mechaniczny (taki ktory "wciska sie do srodka") - wtedy specjalnie nie widac czy wlacznik jest wcisniety czy wycisniety.
Wydaje mi sie ze widzialem gdzies cos podobnego.
Wyjscie nie tak ladne jak powyzsze ale tez dopuszczalne.
Niestety przekopalem internet i nie umiem znalezc takich przyciskow. Moze zle szukam, prosze o namiary jesli ktos zna?

W ostatecznosci mozna uzyc impulsowego przycisku dzwonkowego, ale wtedy zona by mnie chyba wygnala z domu.

Pozdrawiam
Tomek

Alien
Full Member

#1 : Grudzień 05, 2012, 22:39:34 pm »

Witam,
I teraz pojawia sie kwestia wlacznika/wylacznika - standardowy, taki ktory odskakuje w dol i w gore nie specjalnie mi sie podoba, poniewaz jesli zapamimy swiatlo z przycisku a zgasimy z WWW to ustawienie przycisku na scianie bedzie nieodpowiednie.
Przełącznik bistabilny czyli taki standardowy do oświetlenia odpada w jedej pozycji ma styki zwarte w drugiej rozwarte wiec będziesz musiał nim wachlować, wskazanie czy światło zapalone czy nie możesz tylko osiągnąć elektronicznie ale to trochę zabawy.

Wyjsciem z tej sytuacji byloby cos takiego:
http://www.livolopolska.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=54&Itemid=27&lang=en
Problem w tym ze tam musi byc stale odciazenie.

Odpada chyba że go zhakujesz tak by wysyłać impuls do sterownika, też będziesz miał problem jak wyłączysz światło innym sposobem bo led na przełączniku będzie wskazywał co innego. Nie rozumiem co masz na myśli z tym odciążaniem i obciążeniem

W ostatecznosci mozna uzyc impulsowego przycisku dzwonkowego, ale wtedy zona by mnie chyba wygnala z domu.

To nie przycisk od dzwonka tylko typu dzwonkowego czyli monostabilny, np Legrand ma takie w ofercie do mechanizmu dobierasz ramkę i przycisk cos w tym typie http://www.legrandwdomu.pl/konfigurator.html, zżadne przyciski bistabilne się nie nadają musza być monostabilne czyli samopowrotne.

Pozdrawiam
Rafał

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: