Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Ogólne dyskusje >

Opisy na łącznikach ściennych

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Opisy na łącznikach ściennych  (Przeczytany 4864 razy)
misiowiec
Full Member

: Sierpień 27, 2015, 13:01:55 pm »

Witam
Myślał ktoś jak oznaczać łączniki ścienne -jakieś piktogramy czy coś takiego?

A dlaczego oznaczać ?
Ano dlatego, że jak na ścianie wisi "bateria włączników" to ja wiem, który do czego ale jak przyjedzie teściowa (lub inny gość) to klika jak szalona w każdy a w dodatku przyciski dzwonkowe mają tą "zaletę" , że nie widać, który włączony :/. I se siedzę wieczorem i słyszę jaki mi klika sto razy światło od łazienki itp...

Myślałem o jakimś nadruku w firmie co robi reklamy ale w tych okolicznych firmach patrzeli na mnie jak na wariata:/ Myślałem ,żeby zrobić wydruki piktogramów na folii a potem je przenieść na łączniki za pomocą żelazka -ale jakoś nie jestem przekonany.
Myślałem też o jakichś naklejkach z piktogramami ale jaka trwałość takiego rozwiązania?

Podrzućcie jakiś pomysł. (oczywiście poza propozycjami typu: "nie zapraszaj teściowej"

primary1
Full Member

#1 : Sierpień 27, 2015, 16:18:11 pm »

Też nad tym rozmyślam 
Najrozsądniejsza opcja to IMO przygotować sobie piktogramy w jakimś programie graficznym i zlecić wydruk razem z wycięciem, ew. samo wycięcie z folii samoprzylepnej.

bogasman
Sr. Member

#2 : Sierpień 27, 2015, 16:26:51 pm »

1 Sposób. W grupie łączników z klawiszami połówkowymi zrób jeden pełnoklawiszowy łącznik. Jeśli masz klika pełnoklawiszowych, to w tym głównym możesz też dołożyć podświetlenie LED. Ludzie intuicyjnie będą klikać ten największy lub podświetlony przycisk.
2 Zaprogramuj system tak, żeby każdy przycisk będący w grupie po pierwszym kliku włączał zawsze tę samą, najbardziej spodziewaną scenę świetlną, wtedy którykolwiek klawisz ktoś naciśnie to za pierwszym klikiem otrzyma spodziewany efekt.
3 kup sobie drukarkę do etykiet np. http://allegro.pl/drukarka-etykiet-brother-pt-1230pc-pt1230pc-usb-i5601506547.html i opisz przyciski
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2015, 16:31:19 pm wysłane przez bogasman »

misiowiec
Full Member

#3 : Sierpień 28, 2015, 12:41:16 pm »

Cytat: bogasman  Sierpień 27, 2015, 16:26:51 pm
1 Sposób. W grupie łączników z klawiszami połówkowymi zrób jeden pełnoklawiszowy łącznik. Jeśli masz klika pełnoklawiszowych, to w tym głównym możesz też dołożyć podświetlenie LED. Ludzie intuicyjnie będą klikać ten największy lub podświetlony przycisk.
2 Zaprogramuj system tak, żeby każdy przycisk będący w grupie po pierwszym kliku włączał zawsze tę samą, najbardziej spodziewaną scenę świetlną, wtedy którykolwiek klawisz ktoś naciśnie to za pierwszym klikiem otrzyma spodziewany efekt.
3 kup sobie drukarkę do etykiet np. http://allegro.pl/drukarka-etykiet-brother-pt-1230pc-pt1230pc-usb-i5601506547.html i opisz przyciski

drukarka odpada-mam w robocie DYMO i te etykiety są fajne ale wycierają się

ale podoba mi się opcja nr 2 -nie wpadłem na to chyba pójdę w podobnym kierunku

Dzięki za pomysł

grzeniu666
Jr. Member
**

#4 : Wrzesień 08, 2015, 13:50:59 pm »

"opcja 2" rzeczywiście dobra!

Jeśli chodzi o opisy, to IMHO temat wcale nie jest prosty.

Naklejki na folii samoprzylepnej mogą wyglądać średnio:
- jeśli nie będą naklejone na całej powierzchni, zapewne połysk będzie inny
- przy krawędziach będzie się najpewniej zbierał brud (z czasem, na jasnych będzie widoczne), a rogi (wyciąte w kąt prosty) mogę odchodzić z czasem
- ...no chyba że cały klawisz będzie "owinięty" (na boki) folią (np. wylewaną, klejoną pod temperaturą), ale wtedy może być kłopot z grubością (klawisz będzie szerszy i wyższy o 2x gr. folii)
- może się ścierać z czasem
- naklejki z DYMO to ja bym może (mam zbyt duże wymagania?) do kotłowni dał

Moim zdaniem:
- najlepszy byłby nadruk bezpośredni (może utrwalany UV) na klawiszach, ale w takich pojedynczych ilościach może być kłopot z sensownym wykonawcą dla gościa "z ullicy" (koszt)
- można pomyśleć (manufaktura) o jakimś grawerowaniu (znów koszt?) oznaczeń/opisów z wypełnieniem farbą

Podsumowując - dla amatora moim zdaniem cieżka sprawa (jeśli ma to wyglądać i wytrzymać), chyba najłatwiej spróbować z wydrukiem na folii bezbarwnej (wylewanej) i zaklejać cały front klawisz  lub z owinięciem na boki. Jak wyjdzie skucha folię można usunąć

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: