Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Moja realizacja IB Autorus

Strony: 1 2 [3] 4 5
Drukuj
Autor Wątek: Moja realizacja IB Autorus  (Przeczytany 29638 razy)
autorus
Sr. Member

#30 : Kwiecień 18, 2016, 14:07:03 pm »

Programowanie jak i montaż robi u mnie Anfakable, kolegi Gosiewskiego. Pierwsze komponenty już wiszą w szafie, jutro dojdą następne moduły. Całość będzie współpracowała z integrą satelowska.

jahu
Sr. Member

#31 : Kwiecień 19, 2016, 10:57:08 am »

wizualizacja na czym będzie?

autorus
Sr. Member

#32 : Kwiecień 19, 2016, 16:32:07 pm »

Tak oczywiście na weintek.

Cos takiego:

Czyli Serwer CloudHMI Weintek cMT-SVR-100+ cMT-iV5 i do tego Weintek EasyAccess 2.0
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 16:34:46 pm wysłane przez autorus »

jahu
Sr. Member

#33 : Kwiecień 19, 2016, 18:48:01 pm »

ooooo nauczyłem się na tym odczytywać strony WWW, niestety ale tylko pierwsze 512 bajtów

a co do Weintek EasyAccess 2.0 to może spróbuj najpierw postawić sobie serwer VPN na routerze  (jeżeli ma taką możliwość). Będziesz miał praktycznie to samo co EasyAccess i do tego za darmo.

p.s. cMT-SVR-100 mam na sprzedaż - mało używany, jeszcze z gwarancją. Za 900zł mogę sprzedać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 18:52:35 pm wysłane przez jahu »

autorus
Sr. Member

#34 : Kwiecień 19, 2016, 19:15:11 pm »

To była propozycja Anfakable, liczę że sobie poradzą. Na razie współpraca układa się bardzo dobrze.

jahu
Sr. Member

#35 : Kwiecień 19, 2016, 19:23:52 pm »

będę śledził ten wątek, życzę powodzenia

autorus
Sr. Member

#36 : Kwiecień 22, 2016, 17:16:16 pm »

Jutro postaram sie wrzucić kilka fotek z rozdzielni. Ogólnie jest 120 przekaźników.

Jest pomysł aby na przekaźnikach umieścić diody led. Są w końcu specjalne miejsca na wcisk. Standardowo diody są zielone, ale zastanawiam się czy przypadkiem nie dać kilku kolorów aby móc identyfikować poszczególne miejsca załączane przez przekaźniki. Np. kolor niebieski to firma, kolor zielony to dom a kolor pomarańczowy to ogród. Wtedy (tak mi się wydaje) w rozdzielni od razu bym wiedział co w chałupie jest włączone.
Ot, taki pomysł.

autorus
Sr. Member

#37 : Kwiecień 23, 2016, 17:21:22 pm »

kolega Adi z Anfakable walczy z rozdzielnia z całkiem dobrym skutkiem. Działa już także szyfrator do drzwi

jahu
Sr. Member

#38 : Kwiecień 23, 2016, 22:57:28 pm »

a gdzie opisy przewodów?

autorus
Sr. Member

#39 : Kwiecień 24, 2016, 05:55:20 am »

Na ta chwile na kartkach Później zostanie przeniesione.

autorus
Sr. Member

#40 : Kwiecień 27, 2016, 16:55:12 pm »

Dziś uruchomiłem takiego pilota do auta, działa całkiem sprawnie.

Pilot HB do zabudowy w samochodzie. Jako jedyny na rynku posiada homologację E20 niezbędną do montowania pilota w pojazdach samochodowych.
Produkowany w jednym z systemów:
NICE SMILO, MOOVO, MHOUSE, FAAC FIX, FAAC RC, BENINCA, CAME SPACE, NORMSTAHL, DTM SYSTEM, BFT, GORKE, ELMES, PROXIMA,
WIŚNIOWSKI, MIDO, NICE FLOR

https://www.youtube.com/watch?v=BmzgeTMR4lQ
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 16:57:51 pm wysłane przez autorus »

autorus
Sr. Member

#41 : Kwiecień 27, 2016, 16:59:34 pm »

Szyfratory tez juz odpalone.

autorus
Sr. Member

#42 : Maj 16, 2016, 17:10:44 pm »

Myślę nad podłączeniem triggera do projektora do PLC, (konkretnie do windy projektora)

Tylko z tego co widzę, trzeba będzie użyć dwóch przycisków , bo jeden obniża windę a drugi ją podwyższa (chowa w suficie)
I teraz, jest sens walki o to, żeby całością sterować za pomocą jednego przycisku? Tzn włączam przycisk, winda zjeżdża, włączam powtórnie, winda się chowa? I jak to zrobić?

autorus
Sr. Member

#43 : Maj 16, 2016, 19:09:16 pm »

ok, doczytałem, dla mnie będzie wersja 12V.

Sterowanie modułem odbywa się za pomocą niskiego napięcia z przedziału +5..30VDC.
Podanie napięcia z podanego przedziału na wejście STER w module powoduje rozwinięcie/opuszczenie ekranu/windy.
Bak napięcia na wejściu STER w module powoduje zwinięcie/schowanie ekranu/windy.
W dowolnym momencie mamy również możliwość sterowania ekranem/windą za pomocą przełącznika klawiszowego bez
lub z podtrzymaniem.
W przypadku podłączenia przycisku z podtrzymaniem - ekran/winda będzie zwijać się bądź rozwijać do czasu jego
zwolnienia. W tym czasie urządzenie nie reaguje na inne komendy sterujące. Wyboru sposobu działania wejścia
przycisku klawiszowego dokonujemy programowo w procedurze opisanej w punkcie „Programowanie modułu”.
Poszczególne kierunki ruchu ekranu/windy załączane są na czas 80sekund .

http://kauber.eu/assets/uploads/Trigger_12V_ver3.1_PL_.pdf

autorus
Sr. Member

#44 : Maj 20, 2016, 18:56:29 pm »

Zaczęło sie programowanie fateka  Większość punktów została juz wprowadzona. Teraz będzie przerwa na mocowanie lamp, przycisków dotykowych itd. Bo w sumie gipsiarze robią właśnie sufity podwieszane.

Szukam czujnika napełnienia szamba.

Strony: 1 2 [3] 4 5
Drukuj
Skocz do: