Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Moja realizacja IB Autorus

Strony: 1 [2] 3 4 5
Drukuj
Autor Wątek: Moja realizacja IB Autorus  (Przeczytany 29638 razy)
autorus
Sr. Member

#15 : Grudzień 21, 2012, 07:23:32 am »

mam projekt elektryczny, potrzebuje aby ktoś na podstawie tego projektu wyliczył mi ile zajmie on w szafie modułów
Bo w końcu nie wiem czy nie będzie konieczny zakup drugiej szafy.

marekmakrecki
Full Member

#16 : Grudzień 21, 2012, 07:51:59 am »

z tego projektu co mi wysłałeś wnioskuje że powinna ci wystarczyć tylko nie montuj do każdego obwodu jednego bezpiecznika bo to przesada i wtedy na pewno ci nie wystarczy 

autorus
Sr. Member

#17 : Styczeń 14, 2013, 09:36:18 am »

dodatkowa szafa została już zamówiona. Wiec sprawa się chwilowo rozwiązała. Odnośnie sieciówek i rozszywania wpadła mi w oko szafa rack 19" . A ponieważ mam miejsce w rozdzieli zapewne sobie taka sprawię

arturs
Sr. Member

#18 : Luty 09, 2013, 12:18:21 pm »

a czemu fateka sprzedajesz? rezygnujesz ze sterowań czy na cos innego trafiłeś i koncepcja się zmienila?

autorus
Sr. Member

#19 : Luty 09, 2013, 13:10:18 pm »

koncepcja sie zmieniła. Ale nadal nie ma zamiaru odpuścić IB. I postaram sie opisać co i jak. Na razie nie pisze bo rozmawiam z jedna firmą. Jak się dogadam to napisze

Z ciekawych funkcjonalności chciałbym wprowadzić podgrzewane lustro w łazience i grzejnik elektryczny które to będą się włączały w trakcie kąpieli. I obniżenie  natężenia światła . 

autorus
Sr. Member

#20 : Październik 19, 2013, 06:50:34 am »

Nowa koncepcja się tworzy.

Na tą chwile poszło ok 5km kabla. Fotki postaram się powklejać.

Instalowany system Nexwell, Do każdego pomieszczenia idą:

- 3 przewód 1,5x3
- 1xprzewód 2,5x3  ( jest jeszcze dodawany jeden w zależności od potrzeb
- nieskończona ilość skrętki ekranowanej , w sypialni poszło chyba 12szt.
- kable HDMI między rozdzielnia a sypialnia i salonem odcinki

ryskasz20
Full Member

#21 : Październik 20, 2013, 19:42:56 pm »

Cytat: autorus  Październik 19, 2013, 06:50:34 am
Instalowany system Nexwell,

Witam,
życzę powodzenia z Nexwell-em.
Ciekawe jak to działa? I nie chodzi mi o sposób działania bo to wiem, a bajki są teraz w modzie, tylko o stabilność systemu. Czekam na  info po zadziałaniu i uruchomieniu systemu. Twój system budynku jest rozbudowany, więc pytanie tego właśnie dotyczy.
I jeszcze jedno: kilometry kabla nie są  wcale zaletą .. przy transferze multimediów.
pozdrawiam
Ryszard

autorus
Sr. Member

#22 : Październik 21, 2013, 07:29:57 am »

no niestety kilometry kabli nie są zaleta ale koniecznością.  W ramach rozbudowy będę informował co i jak. Ale należy się uzbroić w cierpliwość. W tym roku będzie położone okablowanie oraz uruchomiony alarm na płycie x2. I to tyle. W następnym roku stopniowo reszta.

Wykonawca namawia mnie na sterowanie podłogówką, każdą pętlą. W moim przypadku nie widzę sensu , mam bardzo dużą akumulacyjność. Szczególnie , że każde pomieszczenie można ustawić na rotametrach a kto kilka razy w sezonie zmienia nastawy temperatury? No ja nie mam na takie rzeczy po prostu czasu.

Za to w pomieszczeniach mam kable głośnikowe w sufitach. Tak na wszelki wypadek. No i będzie bardzo dużo czujek, po 2 na pomieszczenie, żeby system wiedział gdzie akurat jest domownik. 

arturs
Sr. Member

#23 : Październik 21, 2013, 18:29:52 pm »

a czujki jakiegoś zewnętrznego producenta czy oni dają swoje? i to czujni ruchu czy obecności?

bogasman
Sr. Member

#24 : Październik 22, 2013, 09:33:54 am »

No ciekawe jak to będzie funkcjonować. Ciekawe też, że ciągną kable hdmi, bo tu długość kabla 1m vs 5m vs 10m  ma znaczenie i czy nie lepsze i tańsze byłoby hdmi over ethernet?

arturs
Sr. Member

#25 : Październik 22, 2013, 23:36:26 pm »

zakładałem hdmi 15m i potem złączkę i dalej 10 m i bez problemu szło z tunera cyfry

autorus
Sr. Member

#26 : Listopad 25, 2013, 20:12:15 pm »

Kable położone, teraz czas na rozdzielnię.  Jak dotrę na budowę to zrobię kilka fotek. Co do czujek to będą bosch. jednak będzie ich na prawdę sporo. Pełno kontaktronów bo w każdych drzwiach.  Oj sporo będzie tego wszystkiego.  Dodatkowo będzie 5 liczników prądu. Jeszcze ich funkcje nie przypisane do końca.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 20:14:16 pm wysłane przez autorus »

autorus
Sr. Member

#27 : Luty 14, 2014, 13:19:04 pm »

Na tą chwilę jest już zakończona pierwsza szafa z komponentami nexwell ( tymi które dotarły). Światłą tymczasowo działają na sms. Alarm także. Reszta będzie robiona po zakończeniu tynkowania. Jak będę miał chwilkę to zrobię fotki i wstawię.

autorus
Sr. Member

#28 : Marzec 03, 2016, 13:34:30 pm »

Syn marnotrawny powraca. Nie chce się za bardzo tłumaczyć, wystarczy chyba, że wróciłem na jedyna słuszna drogę PLC.

misiowiec
Full Member

#29 : Marzec 03, 2016, 19:43:41 pm »

miło ,że wracasz. Czasami zaglądam na Twój dziennik budowy widać duże postępy -fajny domek będzie.

Strony: 1 [2] 3 4 5
Drukuj
Skocz do: