Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

Alarm - osobny modół czy układ wbudowany ??

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Alarm - osobny modół czy układ wbudowany ??  (Przeczytany 5510 razy)
Tomasz_K
Jr. Member
**

Alarm - osobny modół czy układ wbudowany ??
: Sierpień 31, 2009, 21:23:16 pm »

Witam

Mam takie pytanie - dla mnie to teoretyczne (narazie) mianowicie dlaczego stosować dodatkową centralę alarmową skoro można by czujki (tak myślę) podłączyć do sterownika i by miało się upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu:
1- alarm - otwarcie siłowe dowolnych zakazanych drzwi (o ile jest w nich czujnik) aktywuje alarm itp.
2- wygoda - gdy alarm jest rozbrojony gdy czujka ruchu wykryje ruchy w pokoju to zapali światło - oczywiście nie w sypialni.

Oczywiście przykłady można mnożyć.

Jeśli w moim rozumowaniu jest błąd to poprawcie mnie.

Arkady_pl
Full Member

Odp: Alarm - osobny modół czy układ wbudowany ??
#1 : Sierpień 31, 2009, 22:20:12 pm »

Rozumowanie zupełnie poprawne.
Kwestia prądożerności.
Centralka alarmowa na akumulatorze pojedzie tydzień minimum a może nawet dwa tygodnie jak nie ma alarmów.
PLC tyle nie wytrzyma.
Reszta toku rozumowania jak najbardziej słuszna.

Sterowniki PLC DELTA Electronics - niedrogi z dobrym wsparciem - zapraszam
http://eib.wernicki.eu

pj
Global Moderator
Sr. Member

Odp: Alarm - osobny modół czy układ wbudowany ??
#2 : Wrzesień 01, 2009, 15:43:11 pm »

Czujka jest na 12 V, zasilanie sterownika PLC oraz jego poziomy logiczne na 24 V.
Jak niby to połączyć ? Poproszę o rozrysowany schemat.
Do tego trzeba by zrobić podtrzymanie akumulatorowe sterownika - co jak nie będzie zasilania / zostanie odcięte - wszystkie czujki nie będą działać ?

Napisałeś że otwarcie drzwi aktywuje alarm - no ale przecież nie chcesz instalować alarmu ?
Alarm to nie tylko syrena ale i nadajnik do agencji ochrony, czujniki pożaru, przyciski napadowe, opóźnione wejścia, przegląd logów, wygodny manipulator itd. Chcesz to zastąpić sterownikiem ? IMO kiepski pomysł.

PJ
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 14:18:09 pm wysłane przez admin »

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: