Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Inteligentny dom funkcjonalności >

Propozycja działu o funkcjonalnościach

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Propozycja działu o funkcjonalnościach  (Przeczytany 8704 razy)
pixel
Sr. Member

: Luty 03, 2011, 23:39:28 pm »

Piotrze - na wstępie gratulacje za zgrabny opis, wytrwałość i zgromadzenia grupki zapaleńców :-)

mam propozycję aby stworzyć dział o funkcjonalnościach i-dom - można by tam się podzielić przemyśleniami, udoskonaleniami odnośnie zastosowań PLC w naszych domach...
Jak się czyta opisy tego co zrobiłeś chciałoby się skomentować, dopytać... może udoskonalić :-)

jestem na etapie, ze obsłużyłem "zestaw minimum" - będzie działać światło i rolety jak w zwykłej instalacji :-)
mam szereg pomysłów na inne funkcje ale warto to przedyskutować.

w ramach działu mam pomysł na szereg wątków
- sterowanie roletami (powtarzane do znudzenia ale jakby nie było podstawa)
- sterowanie CWU
- inteligentne oświetlenie (jak zapalać, jak gasić, wyzwalanie alarmem, czujkami, wschodem/zachodem słońca)
- sterowanie rekuperacją
- sterowanie ogrzewaniem
- sterowanie bramami
- sterowanie zamkami
- sterowanie AGD (pisałeś o płycie ceramicznej - ja mam przemyślenie odnośnie pralki która w standby ciągnie 14W)
- symulacja obecności
- tajne funkcje (np, dwuklik, długie przytrzymanie itp)
-
...

i bardziej chodzi o logikę współżycia z systemem niż elektroniczną integrację. oczywiście schematy i programy będą mile widziana...

tu może nawet wskazany byłby udział użytkowników (nasze żony :-) ) - moja jest w wielkim stresie czy da radę "obsłużyć dom"

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 09:32:24 am wysłane przez pj »

Słodkie przepisy, które polecam :-)

pj
Global Moderator
Sr. Member

#1 : Luty 04, 2011, 09:33:19 am »

Dział stworzony wedle życzenia. Twój post będzie wytyczał jego kierunek. Podkreśliłem funkcjonalności działu w Twoim poście.

PJ

McTommy
Full Member

#2 : Listopad 11, 2012, 19:48:30 pm »

Pomysł extra.
Właśnie jestem na etapie podłączania kabli do sterownika w rozdzielni. Dzisiaj uruchomiłem PIERWSZY program. Toggle-a do włączania światła w pomieszczeniu z rozdzielnią :-) :-)
W tym tygodniu będę mieć wszystkie przyciski i gniazda a może nawet kilka lamp.
Dlatego też fajnie byłoby znaleźć coś na temat z jednej strony opisanej funkcjonalności i programowania z drugiej strony.
a potem fotki, radość i krzyki pełne euforii ludzi, którym sie to udało zrobić :-)
pozdrawiam

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: