Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Inteligentny dom funkcjonalności >

konwerter 1wire modbus tcp

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: konwerter 1wire modbus tcp  (Przeczytany 353 razy)
pablo666
Nowy
*

: Maj 03, 2019, 17:48:08 pm »

Zbudowałem konwerter 1wire na modbus tcp w oparciu o płytkę arduino mega 2560 oraz modułu ethernet w5110 dla arduino. Arduino ma masę wolnych wejść i liczba niezależnych linii 1wire możliwa do uruchomienia to ponad 40 . Testowo mam 8 linii i działa niezawodnie z Siemensem S7-1200 Jak ktoś jest zainteresowany rozwojem projektu to służę pomocą pablo666@tlen.pl

mguc
Full Member

#1 : Maj 17, 2019, 14:42:48 pm »

Cytat: pablo666  Maj 03, 2019, 17:48:08 pm
Zbudowałem konwerter 1wire na modbus tcp w oparciu o płytkę arduino mega 2560 oraz modułu ethernet w5110 dla arduino.
Też poszedłem tą drogą. Choć zacząłem od innego modelu. Kupiłem arduino leonardo eth które ma to wszystko na pokładzie.. jednak nie wyrobił pamięciowo - i docelowo skończyło się na arduino mega.
Przy okazji - dorzuciłem obsługę czytnika mmc aby pliki konfiguracyjne trzymać na nim.
Dodatkowo (polecam) zrobiłem tak, że jak skonfigurujesz sobie czujniki 1-wire arduino samo cyklicznie je odbytuje i udostępnia jako urządzenie modbus tcp. Chodzi o to, iż zapytanie modbus tcp nie jest konwertowane na zapytanie do czujnika 1-wire tylko od razu arduino odpowiada tym, co samo w tzw. międzyczasie odczytuje. Dużo szybciej to działa (o ile szybkość ma tu znaczenie)

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: