Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wyjściowe >

komputer z www do fatelka po LAN

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: komputer z www do fatelka po LAN  (Przeczytany 5871 razy)
Mario0658
Sr. Member

: Kwiecień 01, 2013, 12:33:39 pm »

mam pytanko :
mam akwarium a do niego komputerek , ktory pilnuje parametrow wody takie jak Ph , zasolenie , redox itd.
komputerek ten ma swoj ftp gdzie mozna wrzucac pliki do stronki www , ktora z kolei jeslt wyswietlana .
Komendy , ktore na tej www uzyjemy  odnosza sie do wewnetrznej pamieci urzadzenia  gdzie  przechowywane sa  wyniki pomiarow.
---  prosciej np [124] znaczy wyswietl tu wartosc temperatury [125] sasolenie i td.
Pytanie  :
czy da rady jakis programik wgrac na ta www aby po modbus tcp przekazywalo te wartosci do fateka  ( ktory tez jest  wpiety w lan) ?
Znalazlem jakis prosty programik , ktory odpalajac na kompie podawalo sie wartosc i ip fateka i zapisywal wartosci przez lan  do danych rejestrow R wiec cos podobnego jest

Mam tez cos takiego :http://www.phpclasses.org/browse/file/5873.html

Ma ktos jakis pomysl jak to  rozwiazac ? dodam ,ze komputerek ma tez mozliwosc zainstalowania karty rs485 do komunikacjii z innym jemu podobnym komputerem  ale po protokole tylko im znanym  ...

GG:4010578

novy85
Gość
#1 : Kwiecień 01, 2013, 13:06:18 pm »

jeżeli używasz winodwsa to do komunikacji z PLC możesz użyć Facon Server'a jako OPC Server a potem kożystając z DDE przekazywać dane dalej
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 13:11:16 pm wysłane przez novy85 »

Mario0658
Sr. Member

#2 : Kwiecień 01, 2013, 13:38:23 pm »

to jest komputer profilux  a jaki on  ma system to nie mam pojecia  
strona moze byc w php  lub html z tego co widze  
i chcialbym aby  strona bezposrednio przekazywala do fateka    te kilka danych  do kolejnych rejestrow  

Czytalem cos ,ze jest taka mozliwosc aby tak to dzialalo   ... szukam kogos kto cos takiego  widzial lub orientuje sie czy da rady  

ta stronka cos o tym wlasnie pisze  ...   

http://www.phpclasses.org/browse/file/5873.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 13:45:18 pm wysłane przez Mario0658 »

GG:4010578

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: