Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Ogólne dyskusje >

Jak i od czego zacząć?

Strony: 1 ... 4 5 [6]
Drukuj
Autor Wątek: Jak i od czego zacząć?  (Przeczytany 48606 razy)
shivo
Nowy
*

Jak i od czego zacząć?
#75 : Październik 03, 2017, 07:13:11 am »

Witam.

Trochę odkopię temat...

Cytat: Marcin  Styczeń 07, 2013, 15:00:11 pm
Cytat: bogasman  Styczeń 07, 2013, 14:49:19 pm
...co w sytuacji, gdy Ty uruchomisz roletę z przycisku w górę, a sekundę potem ktoś inny z pilota wciśnie roletę w dół?

Roleta się zatrzyma, dopiero kolejne naciśnięcie spowoduje ruch rolety w dół.

Z podwójnym przyciskiem sekwencja wygląda tak:
góra-stop-góra
dół-stop-dół
nie ma znaczenia czy podczas ruchu rolety nacisnę klawisz zgodny z jej ruchem czy przeciwny, roleta i tak się zatrzyma.

Z pojedynczym dzwonkowym wygląda to tak:
góra-stop-dół-stop-góra...itd.

no właśnie, mój problem to ogarnięcie rolety za pomocą jednego przycisku.. aby działała tak jak pilot do bramy garażowej, góra-stop-dół-stop-góra...itd.
Ma ktoś może u siebie wdrożone takie rozwiązanie, albo podpowie jak to zrealizować w PLC fatek?

Pozdrawiam,

Tyrell
Nowy
*

Jak i od czego zacząć?
#76 : Październik 29, 2019, 09:48:21 am »

Dzień dobry wszystkim!
Jestem w trakcie budowania domu i chciałbym dowiedzieć się co nieco na temat instalowania plc w domu. Czy macie jakiś poradnik z 2019 r. który pomoże mi się wdrożyć w temat? Jeszcze rozważam, czy jestem w stanie to zrobić, jako laik, która skończył kiedyś tam studia inżynierskie, ale nie pracuje w zawodzie. Co sądzicie? 

bartek
Full Member

Jak i od czego zacząć?
#77 : Październik 29, 2019, 10:59:33 am »

Cytat: Tyrell  Październik 29, 2019, 09:48:21 am
Dzień dobry wszystkim!
Jestem w trakcie budowania domu i chciałbym dowiedzieć się co nieco na temat instalowania plc w domu. Czy macie jakiś poradnik z 2019 r. który pomoże mi się wdrożyć w temat? Jeszcze rozważam, czy jestem w stanie to zrobić, jako laik, która skończył kiedyś tam studia inżynierskie, ale nie pracuje w zawodzie. Co sądzicie? 

Hej! Właśnie przypadkowo dziś zaglądnąłem na forum żeby zobaczyć co słychać Chyba forum już nie żyje, a szkoda.
Ja jestem na etapie montażu rozdzielnicy w domu.  Za niedługo pewnie ruszę z blogiem - smart-koncept.pl jak tylko znajdę trochę czasu

koles
Full Member

Jak i od czego zacząć?
#78 : Listopad 02, 2019, 19:16:32 pm »

Cytat: Tyrell  Październik 29, 2019, 09:48:21 am
Dzień dobry wszystkim!
Ja zacząłem od zdecydowania się na konkretne PLC, zobacz co ci się podoba, zainstaluj jedno czy drugie oprogramowanie, zobacz ile kosztują moduły - a potem to jak z jedzeniem słonia, jedyny sposób to po kawałku. Jak coś kiedyś lutowałeś albo programowałeś, to nie widzę powody, żebyś miał nie dać rady.
Jedna rzecz, na którą polecam zwrócić uwagę - integracja z jakimś systemem inteligentnego domu.
Na koniec fajnie jest móc wszystkim posterować z komórki, nie wpuść się w jakąś konfigurację, gdzie nie będzie to dobrze działać.

Strony: 1 ... 4 5 [6]
Drukuj
Skocz do: