Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Inteligentny dom funkcjonalności >

Inteligentne ogrzewanie

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Inteligentne ogrzewanie  (Przeczytany 9176 razy)
mazi88
Nowy
*

Inteligentne ogrzewanie
: Październik 30, 2013, 20:43:19 pm »

Inteligentny dom a ogrzewanie. powiedzcie za czym się rozglądać. Ogrzewanie gazowe, węglowe, solary czy coś jeszcze innego??

koles
Full Member

Inteligentne ogrzewanie
#1 : Październik 30, 2013, 21:31:08 pm »

A jakiego typu inteligencji oczekujesz od tego ogrzewania? Emocjonalnej?
Moim zdaniem - zdecyduj najpierw, czego chcesz, jakie będzie zapotrzebowanie domu na energię, typowy model korzystania, a potem z dostępnych źródeł ciepła i systemów wybierz takie, które Ci technicznie odpowiadają i mieszczą się w budżecie.

PS
Jaki by dom inteligentny nie był, to do pieca (lub podajnika) Ci sam nie dorzuci.

ryskasz20
Full Member

Inteligentne ogrzewanie
#2 : Listopad 02, 2013, 23:20:35 pm »

Cytat: mazi88  Październik 30, 2013, 20:43:19 pm
Ogrzewanie gazowe, węglowe, solary czy coś jeszcze innego??

Fakt, ogrzewanie samo w sobie niestety nie jest inteligentne.  To prawa fizyki tylko czyli dostawa ciepła.
Ale może jest złe pytanie...? A może nie na  tym forum?
Zadaj konkretne pytanie.... nie dotyczące źródeł ciepła.
pozdrawiam
Ryszard

Mario0658
Sr. Member

Inteligentne ogrzewanie
#3 : Listopad 03, 2013, 13:05:13 pm »

pomysl  o pompie ciepla.
Osobiscie juz  3 lata uzywam i powiem tak : tanio  i bezobslugowo 
Tanio oczywiscie mam na mysli uzytkowanie ...

Uwazam ,ze to byla najlepsza decyzja w moim przypadku. I jesli myslisz o domu na lata  dla siebie to wez pompe pod uwage 

GG:4010578

arturs
Sr. Member

Inteligentne ogrzewanie
#4 : Listopad 03, 2013, 21:18:19 pm »

jaką masz tą pompę , z jakim źródłem i do czego jej używasz? co czy cwu?

Mario0658
Sr. Member

Inteligentne ogrzewanie
#5 : Listopad 04, 2013, 09:28:18 am »

nibe 1245   sluzy i do grzania  i  do cwu   
a  latem poprzez klimakonwektory do chlodzenia

Dolne zrodlo  to odwierty pionowe  4X 60m

GG:4010578

piterek
Nowy
*

Inteligentne ogrzewanie
#6 : Grudzień 10, 2013, 18:20:14 pm »

Używał ktoś z Was może aplikacji JunkersHome? Czy można jej stosować odnośnie pompy ciepła Junkersa?

KrzaQ
Full Member

Inteligentne ogrzewanie
#7 : Grudzień 18, 2013, 10:09:03 am »

Ja mam inteligentne ogrzewanie z komika.

Czujniki temperatury w pomieszczeniach, kominku, na zasilaniu z wymiennika i powrotach z grzejników i podłogówki.
Pokoje grzeją się do zadanej temperatury. Jeśli w kominku dobrze się pali i na powrocie do wymiennika jest zapas ciepła, to włączają się podłogówki.
Jeśli w pomieszczeniach jest zimno lub na powrocie jest zbyt niska temperatura, to załącza się kocioł elektryczny wspomagając w ten sposób pracę kominka. Kocioł elektryczny podtrzymuje minimalną temperaturę podczas nieobecności domowników, ewentualnie pełni rolę głównego źródła ciepła, gdy kominek śpi.

Rozwiązanie to można z powodzeniem zastosować z dowolnym źródłem ciepła, pod warunkiem, że da się je "wyhamować" - również nowoczesnym kotłem węglowym, który zareaguje na nadmiar ciepła na powrocie i zmniejszy tempo spalania. Dobrze jest mieć chłodnicę w postaci podłogówki i zbiornika CWU, które "wciągną" nadmiar ciepła do momentu obniżenia temperatury na zasilaniu.

Rafał Cichocki
Nowy
*

Inteligentne ogrzewanie
#8 : Styczeń 10, 2014, 17:51:13 pm »

Witam piterek! Wszelkie informacje nt. aplikacji JunkersHome znajdują się na naszej stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pl/pl/produkte_1/aplikacja_junkershome/junkershome.html

W razie wątpliwości chętnie odpowiem na pytania.

Pozdrawiam, Rafał Cichocki

rewizja88
Nowy
*

Inteligentne ogrzewanie
#9 : Maj 07, 2014, 09:41:25 am »

Odnośnie ogrzewania to firmy też coś takiego proponują: " Niskotemperaturowy system ogrzewania podłogowego rozprowadzony w domach pasywnych Procyon, oparty jest na systemie elektrohydraulicznych zaworów, dzięki czemu można w bardzo łatwy sposób regulować temperaturę indywidualnie w każdym pomieszczeniu. " (źródło: http://domy.procyon.com.pl/dom-inteligentny ) . Wygląda na to, że się sprawdza takie rozwiązanie.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: