Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : Lipiec 24, 2019, 13:40:57 pm 
Zaczęty przez cinek_14 - Nowe: wysłane przez mguc
Pytanie ile kosztuje w przeliczeniu jedno takie wejście. Przecież przycisk to tylko 1DI. Wiem, że oled to fajny barjer... ale czy warto dokladać sobie problemów ?

Jak zastanawialem się jak u siebie to rozwiązać (nie chcialem kabli od wszystkich przycisków ciągnąć do jednej rozdzielni) - poszedlem w sterowanie rozproszone. W każdym obszarze (w sumie 3) mam moduly DI/DI podlaczone do glownego sterownika za pomoca ethernetu. Pierwszy wybór byl ModbusTCP, ale docelowo uzywam ProfiNet-u. I jakiegoś specjalnego spowolnienia nie widzę (no ale to 100Mbit..).
Dlatego opcją może być wykorzystanie 1 modulu do obslugi kilku puszek z przyciskami - wtedy zmniejsza się ilość zapytań - no i calość będzie dzialać bardziej responseryjnie.

 22 
 : Lipiec 18, 2019, 20:59:49 pm 
Zaczęty przez cinek_14 - Nowe: wysłane przez koles
Nie widzę możliwości, żeby odczytywał z opóźnieniem, odczytuje wtedy, jak mu każesz. Czy mu się uda czy nie, to inna sprawa.
Podaj więcej informacji, jak to wszystko spiąłeś razem, może jakiś terminator ci potrzebny.
Funkcje modbus mają flagi błędów, sprawdzasz je?
Czy w modbus master table nie ma błędów? Może jednym odczytem nadpisujesz drugi?
Ile czasu trwa odczyt z jednego urządzenia, czy wystarczy czasu na transmisje z taką prędkością?

 23 
 : Lipiec 15, 2019, 07:43:48 am 
Zaczęty przez kaliszakpl - Nowe: wysłane przez cinek_14
Zrób prosze tutorial, na pewno komuś przyda sie takie rozwiązania.

 24 
 : Lipiec 14, 2019, 21:05:26 pm 
Zaczęty przez kaliszakpl - Nowe: wysłane przez kaliszakpl
Posiadam sterownik fatek…
Do tego Arduino które odczytuje temp.  i wysylane dane do fateka
wystka za pomocą MQTT  i OpenHaba jeśli ktoś chce  sluze pomoca

 25 
 : Lipiec 14, 2019, 10:42:52 am 
Zaczęty przez cinek_14 - Nowe: wysłane przez cinek_14
Poniżej foto.

 26 
 : Lipiec 14, 2019, 10:26:28 am 
Zaczęty przez cinek_14 - Nowe: wysłane przez kaliszakpl
Pochwal się swoim modułem

 27 
 : Lipiec 14, 2019, 10:23:37 am 
Zaczęty przez cinek_14 - Nowe: wysłane przez cinek_14
Witam, stworzyłem płytki dopuszkowe obsługujące 8 wejść, czujnik temperatury 1-wire, enkoder oraz wyświetlacz oled wraz z komunikacją  modbus rtu. Założenie jest takie, że taki moduł będzie w każdej puszcze z włącznikiem. Do modułu zostaną podłączone włączniki co wyeliminuje konieczność przyłączenia każdego przycisku bezpośrednio do wejścia fatka. Moduły udało się podkładać uruchomić lecz mam problem z komunikacją pomiędzy fatkiem a modułami. Modułów w domu będzie około 20 każdy ma przypisany inny ID, każe wejście ma przypisany swój rejestr. Zadaniem fatka jest odczyt stanu wejść z każdego modułu. Prędkość komunikacji ustawiona jest na 57600 8N1. Fatek fbs-60mc przy korzystaniu z instrukcji modbus-a z mulitprojektu odczytuje rejestry lecz z opóźnieniem bądź gubi odczytane dane, a wiadomo, że moduły muszą być odczytywane bardzo szybko ponieważ sterują one wyjściami (lampa) na których użytkownik przy przyciśnięciu przycisku chce mieć zapaloną lampę odrazu bez zwłoki. Przy podłączeniu modułów poprzez przejściówkę RS485 USB do PC wszystko działa prawidłowo, i stawiam na to, że chyba coś źle konfiguruję w winproloadder.
Proszę Was o pomoc w jaki sposób naprawić komunikację z taką ilością modułów. Czy ktoś z was korzysta z komunikacji opartej o protokół modbus i moduły wejścia i podzieli się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

 28 
 : Lipiec 13, 2019, 21:49:27 pm 
Zaczęty przez bartek - Nowe: wysłane przez mguc
Dopisze tutaj:
Jeżeli ktoś korzysta z programu iobroker to zapraszam do nowopowstałego (dzieki uprzejmosci admina) forum. Z informacji uzyskanych od admina jeżeli będzie jakiś ruch na podforum to zostaniemy przeniesieni do głównego drzewa.

https://www.smartnydom.pl/forum/inne-systemy-automatyki/

Zastąpi to "nam" nieistniejace już dotychczasowe forum dla użytkoników iobrokera.


 29 
 : Lipiec 12, 2019, 20:23:59 pm 
Zaczęty przez Mabram - Nowe: wysłane przez mguc
Ja akurat do sterowania użyłem SIEMENS-a S7-1200.
Każdy ma swoje preferencje i oczekiania. Właściwie wszystkie obecne PLC sa praktycznie programowane w taki sam sposób (mówie tutaj o typowych PLC).
Z tego co widzę najczęściej wybieerane są Waga, Beckhoff oraz Fatek.
Mój wybór akurat wynikał z faktu, że chciałem mieć system rozproszony - mam 3 szafki w ścianach (bez centralnej dużej szafy). PLC komunikuje się z "wyspami" IO za pomoca sieci LAN (tutaj akurat profinet). Cenowo tez nie odstaje ani w góre ani specjalnie w dół od powyższych.
Pozostaje tylko poczytać.. i dokonać jakiegoś wyboru.
(a co do "gotowców" - w przypadku "naszych" domowych instalacji - wszystko jest bardzo proste.. i nie wymaga jakichś wyrafinowanych programów. A przynajmniej na początku)

 30 
 : Lipiec 06, 2019, 17:21:54 pm 
Zaczęty przez mguc - Nowe: wysłane przez mguc
Witam,
Dość długo szukałem darmowego programu który by umożliwił mi zrobienie dokumentacji elektrycznej domu. Wiadomo jak to jest.
I w końcu trafiłem na coś bardzo interesującego. Program o nazwie SkyCAD (nie będę tu zamieszczał adresów...  moża wyguglować).
Fajny jest o tyle, iż jest to program który w wesji podstawowej (standard) jest bezpłatny - ale ograniczenia które są, nie dotyczą części projektu elektrycznego. Dowolna ilość stron, podstawowe generatory (zestawienie stron, zestawienie materiałów, zestawienie we/wy sterowników). Całość bardzo intuicyjna (choć trochę "dziwna"), do tego sporo wideopodręczników.
Drobny minusik - to wersja angielska (ale można sobie elementy stron i aparaty opisać po naszemu) no i trochę ubogo jeżeli chodzi o dostępną aparaturę (choć z tego co widze łatwo się ją rozbudowuje).

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10