Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Komunikacja po RS232 : Kwiecień 08, 2013, 10:32:57 am
Witam
Nikt niestety nie odpisał Smutny

Po długich poszukiwaniach w sieci doszedłem do wniosku że sprawa jest raczej niewykonalna,
Do tematu podszedłem trochę inaczej, do całego systemu dorzuciłem FriendlyARM Tiny6410 SDK-Board + LCD 4,3'
do tego mały programik do komunikacji po rs232 i śmiga
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Komunikacja po RS232 : Marzec 31, 2013, 20:44:46 pm
Witam serdecznie Forumowiczów
w dniu dzisiejszym stanąłem przed kolejnym problem, jak już pisałem w poprzednichpostach posiadam sterownik Omron CP1P-EL + port RS-232,
dorobiłem się też modułu GSM SIM900EVB z portem RS.
Opanowałem już do perfekcji   wysyłanie wiadomości i dzwonienie z poziomu hyperterminal'a,
Pytanie jak przenieść to na sterownik PLC

PS. Liczę na Państwa pomoc
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Marzec 25, 2013, 21:13:08 pm
Dziękuję serdecznie za zainteresowanie i wskazówki
jutro usiądę do tematu
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Marzec 25, 2013, 11:58:16 am
Dotarłem do momentu w którym zapala się światło, mam problem z jego wyłączeniem Smutny
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Marzec 24, 2013, 14:12:28 pm
Dziękuję za szybką odpowiedź

Rozumiem że (S) to funkcja SET, (R) to RSET

A M1 to ?

6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Marzec 24, 2013, 13:20:11 pm
Niestety podczas realizacji podstawowej sprawy natrafiłem z pozoru na dość prostą sprawę,
jeżeli realizuję włączanie światła w oparciu o włącznik bistabilny no to wszystko działa poprawnie
włącznik w stanie 0 światło wyłączone
włącznik w stanie 1 światło włączone.
(w załączniku drabinka)
Problem pojawił się kiedy włączenie światła chcę zrealizować w oparciu o włącznik monostabilny (rozwarty)
ja przycisk trzymam wciśnięty to światło się pali, jak puszczę to oczywiście gaśnie,
jak utrzymać włączone światło po puszczeniu przycisku. I tu pojawia się kolejna funkcjonalność
po ponownym wciśnięciu światło gaśnie

Proszę o pomoc
7  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / Połączenie IntegraXor - Omron Sysmac Cp1l : Marzec 23, 2013, 09:52:28 am
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Właśnie zacząłem swoją przygodę ze sterownikami PLC.
Ostatnimi czasy zacząłem realizować swój mały projekt inteligentnego domu.
Na sterowniku zrealizowałem dość prostą rzecz czyli włącznik monostabilny + światło
( naciśniecie włącza światło, ponowne naciśnięcie wyłącza)
I teraz największy mój problem, próbuję to zrealizować za pomocą   IntegraXor
(w następstwie przez www) czyli włączanie i wyłączanie światła,
Niestety nie wiem jak mam się podłączyć IntegraXor Editor do sterownika i zrealizować tą funkcjonalność.

Całość połączenia między PLC a PC mam zrealizowane za pomocą zwykłego Switcha.
Strony: [1]