Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Regulacja natężenia oświetlenia : Grudzień 17, 2013, 09:26:50 am
Witam,

A testował ktoś z was moduł SCB-3A/SCR-3A z żarówkami: http://allegro.pl/osram-zarowka-diodowa-led-pro-60-ww-e27-12w-wawa-i3757986664.html
Będe wdzięczny za info.
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Przekaźniki w PLC nie reagują : Wrzesień 06, 2013, 22:13:14 pm
Wyjścia tranzystorowe typu source;) taki moduł wygodniej podłączyć niż zwykły przekaźnik i wymienić w razie potrzeby. Można też przekaźnik z podstawka zastosować ale chyba drożej wychodzi z tego co pamiętam
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Przekaźniki w PLC nie reagują : Wrzesień 06, 2013, 08:47:39 am
Witam,

A co myślicie o takim rozwiązaniu:
http://botland.com.pl/przekazniki/1293-dwukanalowy-modul-z-przekaznikiem-srd-05-oraz-izolacja-optoelektroniczna.html
Sterowanie przez wyjścia cyfrowe sterownika.

pozdrawiam
Marcin Herman
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Funkcja MBUS 150 : Wrzesień 02, 2013, 20:04:09 pm
Witam,

Mam pytanie do funkcji MBUS150 mam dwa bloki do komunikacji na różnych portach. Chodzi mi dokładnie o ustawienia dla rejestru startowego i roboczego (SR i WR) jakie dajecie wartości rejestrów dla tych bloków?
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Fatek PLC + Adam 4017+ Modbus : Czerwiec 23, 2013, 18:01:34 pm
Hej,

4017+ to moduł wejść analogowych który wykorzystuje do odczytu napięcia z czujnika natężenia oświetlenia.
Ale oczywiście można sie komunikować z różnymi modułami Advantecha lub ICPDAS, ważne tylko żeby były Modbusowe.

pozdrawiam
6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Sprzedam. PLC Fatek+ethernet+rs485+rs232+rgb controler+ temperatura : Czerwiec 23, 2013, 17:53:04 pm
Witam,

A jesteś zainteresowany sprzedażą samego modułu z RS485?

7  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / Movicon BA - przyjazna SCADA : Czerwiec 12, 2013, 08:24:33 am
Dla zainteresowanych,

W firmie AB micro pojawiła się bardzo dobra oferta na SCADe porównując z cenami katalogowymi;)
http://www.abmicro.com.pl/progea/promocja_Progea_Movicon.html

pozdrawiam
Herman
8  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Regulacja natężenia oświetlenia : Kwiecień 07, 2013, 19:05:49 pm
Witam,

A mieliście okazje z tego korzystać: http://www.elkoep.pl/o-nas/nowosci/detail-aktuality/sciemniacz-do-led-i-swietowek-kompaktowych-smr-m/
Wysłałem zapytanie o instukcje cena też przyzwoita

MH
9  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Regulacja natężenia oświetlenia : Kwiecień 06, 2013, 18:24:02 pm
witam,

bardzo fajne i nie drogie rozwiązanie:
http://www.esea.pl/kategoria.php/kategoria.112
10  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Marzec 24, 2013, 21:14:26 pm
po podaniu na wejście toggle stanu wysokiego stan wyjścia zmienia się na przeciwny, polecam też manual fateka wszystko jest ładnie zobrazowane
i sorki za zamieszanie siedze w innej strefie czasowej i troche już poźno u mnie;), moje rozwiązanie (toggle plus wykrywanie zbocza jest do przełącznika bistabilnego)
11  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Marzec 24, 2013, 20:59:44 pm
witam,

Ja dokładnie tą samą funkcjonalność tzn załączanie światła przez przycisk monostabilny lub przez scada zrobiłem przez funkcje toggle i wykrywanie zbocza narastającego lub opadającego.
Każde przełączenie przysicku, niezależnie od aktualnego stanu daje Ci sygnal na toggle który przełącza wyjście.

12  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / Połączenie IntegraXor - Omron Sysmac Cp1l : Marzec 24, 2013, 20:55:34 pm
5ty post pod twoim to chyba to czego szukasz, też to przerabiałem;)
13  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / punkt oświetlenia - załączanie przez włącznik naścienny i przez ekran dotykowy : Marzec 11, 2013, 21:44:44 pm
hej,

Dokładnie, teraz w zależności od stanu wyjścia, włącznikiem naściennym zmieniam stan na przeciwny po przełączaniu.
Zależało mi na bistabilnym bo będzie podłączony jako bypass i w razie awarii sterownika sterowanie oświetleniem będzie możliwe.
pozdrawiam
14  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / punkt oświetlenia - załączanie przez włącznik naścienny i przez ekran dotykowy : Marzec 10, 2013, 22:03:54 pm
Ok, czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze czyli wykrywanie zbocza narastającego i opadającego rozwiązało mój problem.
pozdrawiam
Marcin
15  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / punkt oświetlenia - załączanie przez włącznik naścienny i przez ekran dotykowy : Marzec 10, 2013, 21:31:20 pm
Chyba że możesz podsunąć pomysł na zrealizowaniu tego na włącznikach bistabilnych?
pozdrawiam
Herman
Strony: [1] 2