Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / włączanie światła za pomocą przycisku monostabilnego - Omron : Maj 19, 2013, 22:28:05 pm
Witam

Żeby zlikwidować drżenie styków włącznika można użyć
instrukcji dif

Pozdrawiam
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Mitsubishi FX2N : Kwiecień 09, 2013, 19:45:39 pm
Witam

To jaki to będzie w końcu sterownik bo 128MR to  przekaźniki na wyjściu
 , a 64MT to tranzystory . Podaj trochę więcej szczegółów czy to
będzie dom czy mieszkanie i czym chcesz sterować tylko
światłami czy ma to być bardziej rozbudowana instalacja .

Pozdrawiam
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Rozdzielnica główna - gdzie ją umieścić : Luty 23, 2013, 20:35:22 pm
Witam
Ja swoją umieściłem w piwnicy ,i zrobiłem jeden pion do góry który rozchodzi się w podłogach
i sufitach .Kabla poszło niewiele i nie ma problemu z pstrykaniem przekaźników w nocy .

Pozdrawiam
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / PLC Omron CQM1 : Luty 23, 2013, 18:43:01 pm
Witam

Dom jest na ukończeniu, jeszcze w nim nie mieszkam .Sterownik wisi w szafie jakieś 3 miechy
i jak dotąd nie było z nim żadnych problemów .
Mam 96 wejść i 96 wyjść (6 x ID212 i 6 x OD214).
 Przewody sterownicze to skrętka, jako przyciski użyłem przerobione 6 klawiszowe
stacje pogodowe , mam jeszcze dwa kolorowe panele pro-face 5,7 cala i eaton 4 cale
cqm1 ma dwa wejścia Rs i oba panele mogą być podłączone w tym samym czasie.
Docelowo do sterowania będzie używany jeszcze pilot Harmony 1000 z RF extenderem .

Rozdzielnia składa się z trzech części

1 Szafa krosownicza 2x patchpanel 48 rj45 w niej jest sterownik i zasilacz 24v 5a
2 Rozdzielnia elektryczna 3 x różnicówka 4/25/003 i zabezpieczenia nadprądowe 16a i 10a
3 Rozdzielnia 120 mod w której znajdują się przekaźniki wykonawcze
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / PLC Omron CQM1 : Luty 21, 2013, 23:03:01 pm
Witam

Jestem w trakcie budowy instalacji na sterowniku cqm1-cpu41-v1
,jeśli znajdą się zainteresowani z chęcią podzielę się moim doświadczeniem.

Pozdrawiam
6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / PLC Omron CQM1 : Luty 18, 2013, 18:43:54 pm
Witam

A ile masz  w nim wejść wyjść , bo maksymalnie może
obsłużyć 192 I/O.

Pozdrawiam
Strony: [1]