Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / PLC - wejścia cyfrowe - elementy wykonawcze - łącziki - (12V - 230V) : Styczeń 20, 2013, 22:13:17 pm
Myślicie, że ten włącznik się nada pod PLC?

http://www.ide-automatyka.pl/product/Przelacznik-dotykowy-szklany-6-stykow-NO-24V-AGHL-6Tbt/?id=202
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Elektryczne ogrzewanie podłogowe - modbus : Styczeń 20, 2013, 19:02:10 pm
Z dokumentacji wynika, że jest przekaźnik:
http://devi.danfoss.com/Poland/Professional/DEVIreg-Touch/Catalogue-and-Downloads.htm

czyli w takim przypadku jak załączony na schemacie(oczywiście z przekaźnikiem za PLC) powinno to działać poprawnie?
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Inteligentny dom funkcjonalności / zdalne wyłączanie sprzętów ( TV, DVD, Hi-FI) : Styczeń 20, 2013, 17:17:15 pm
Cytat: Marcin  Kwiecień 13, 2012, 14:24:47 pm
Mówisz i masz, doktor Google podpowiada:

http://m2m.icpdas.com/IR-210.html

A coś dostępnego w Polsce?
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Elektryczne ogrzewanie podłogowe - modbus : Styczeń 19, 2013, 18:54:28 pm
No właśnie co jeżeli włączę ogrzewanie z temostatu w łazience, a PLC załączy ogrzewanie? Co w takim wypadku?
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / Odbiornik IR pilota do sterownika PLC : Styczeń 17, 2013, 21:42:00 pm
Może ktoś widział coś takiego z modbus?

http://sklep.avt.pl/p/pl/2367/uniwersalny+nadajnik+rc5sirc+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Może znacie inne rozwiązanie do sterowania sprzętem RTV przy pomocy PLC?
6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Elektryczne ogrzewanie podłogowe - modbus : Styczeń 17, 2013, 20:52:37 pm
Równolegle? Czyli tak jak na schemacie?
Z góry dzięki za pomoc.
7  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Elektryczne ogrzewanie podłogowe - modbus : Styczeń 16, 2013, 09:47:03 am
Ze względów funkcjonalnych?
Chce zmienić temperaturę/wyłączyć będąc w łazience i co, bez termostatu będę musiał zasuwać do kompa i wyłączać lub zastosować panel na ścianie, a tak poprostu override i wyłączam/włączam z termostatu.

Czyli podejście najlepiej wszystko z PLC i do tego jakiś panel w łazience? Jakieś konkretne polecacie?
8  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Przekaźniki : Styczeń 16, 2013, 00:32:56 am
Podłącze się pod temat, czy takie przekaźniki głośno pracują?
Chce zrobić to w bloku mieszkalnym gdzie skrzynka jest na drzwiami wejściowymi, czy praca przekaźników będzie uciążliwa?
9  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Nadajnik RC5 : Styczeń 15, 2013, 22:41:30 pm
Vojtek dowiedziałeś się coś o kompatybilności tego modułu nexwella?
10  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Elektryczne ogrzewanie podłogowe - modbus : Styczeń 15, 2013, 22:02:43 pm
Napisałem głupie być może z braku wiedzy.
Czy jeżeli w łazience wrzucę termostat z czujnikiem zewnętrznym i obsługą modbus to będę mógł sterować i przez termostat i PLC? Czy może zamiast czujnika zewnętrznego termostatu podłączyć termometr w podłodze bezpośrednio do PLC?
Nie mam pojęcia jak będzie wyglądało sterowanie, chciałbym mieć możliwość i przez termostat w łazience i przez PLC. Czy to możliwe?
11  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Elektryczne ogrzewanie podłogowe - modbus : Styczeń 15, 2013, 06:33:17 am
Witam,

mam jedno pytanie, być może będziecie mi w stanie pomóc.

Jestem na etapie projektu domu, w łazience będę posiadał elektryczne ogrzewanie podłogowe i zastanawiam się jak rozwiązać sterowanie. Do głowy przychodzą mi 4 sposoby:

1. Termostat z czujnikiem wewnętrznym oraz zewnętrznym z obsługą komunikacji modbus na 230V, niestety w Polsce takich nie znalazłem.
2. Termostat z czujnikiem wewnętrznym z obsługą komunikacji modbus oraz czujnik zewnętrzny podłączony bezpośrednio do PLC, aby zapobiec przegrzaniu podłogi.
3. Zwykły termostat - mija się to z celem, jeżeli chodzi o inteligentny dom.
4. Wszystko sterowane przez PLC - głupie rozwiązanie.

Mam kilka pytań czy taki termostat może być sterowany przez PLC czy tylko mogą być odczytywane parametry przy pomocy modbus? Chodzi o to, że chciałbym mieć wszystko zaprogramowane na termostacie 5+2, ale móc także sterować ogrzewaniem z PLC np. wracam do domu za 2h i chce mieć już nagrzane pomieszczenie, więc przy pomocy wizualizacji omijam ustawienia termostatu i włączam ogrzewanie.

Czy ktoś wie gdzie można kupić termostat z czujnikiem zewnętrznym oraz modbus na 230V?

Jakie rozwiązanie polecacie w takim przypadku? Być może macie inne pomysły?
Strony: [1]