Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / PLC - wejścia cyfrowe - elementy wykonawcze - łącziki - (12V - 230V) : Styczeń 17, 2013, 00:45:03 am
czy do uruchomienia wejscia wystarczy obojetnie jakie przycisk zwierny podlaczony za pomocą 2x0,5 do sterownika? czy tez trzeba cos jeszcze podlaczyc (i co z dotykowymi przyciskami dedykowanymi do 230V)?
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Klasyczna instalacja a inteligentna. : Styczeń 06, 2013, 12:29:26 pm
i wtedy dwa właczniki dzwonkowe obok siebie na scianie?
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Klasyczna instalacja a inteligentna. : Styczeń 06, 2013, 01:03:13 am
Cytat: marekmakrecki  Listopad 12, 2012, 15:37:12 pm
ja przewody kładę na aluminiowe blaszki.Przewody do światła to 3 X 1,5 chyba że żyrandol załączany na dwa to wtedy 4x1,5 najlepiej płaskie .Do rolet 4 X 1.5
płyta grzewcza 5X4 to jest z zapasem.Wszystkie przekaźniki są zamontowane w tablicy rozdzielczej przekaźniki na szynę 24V 16A jak coś to pisz prywatnie chętnie pomogę
a jak wyglada podłaczenie zyrandole z dwoma grupami zarowek? gdzie te 4 zyły połaczyc?
aa, wszedzie przekazniki 16A?
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Ogólne dyskusje / Satel Integra 128 WRL a PLC Fatek : Styczeń 01, 2013, 16:45:44 pm
Witam.
Z pewnością większość/wszyscy z Was mieli/mają do czynienia z jednym i drugim urządzeniem.. Proszę mi powiedzieć czy do zastosowań alarmowych i domowej automatyki (sterowanie światłami i roletami, lampy na czujki, kontrola gniazdek itp. na przekaźnikach) wystarczy INTEGRA czy też konieczne jest zastosowanie również sterownika PLC.. Przechodząc do meritum: co więcej/lepiej da nam PLC obok centralki Satel'a?

Mam nadzieję, że wątek się mocno rozwinie, bo przed podobnym dylematem stoi z pewnością wieeelu inwestorów.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Wszystkiego dobrego w nowym 2013 roku!
Strony: [1]