Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Co myslicie o S7-1200 1214 : Maj 21, 2013, 16:55:08 pm
Witam,

Jak w temacie.

Mnie osobiscie bardzo sie podoba z nizej wymienionych powodow:
1. Cena - Jest to najwyzszy model z serii 1200 i kosztuje "zaledwie" ok 1000zl netto.
Do tego karta I/O 16 wej + 16 wyj cyfrowych ok. 700zl netto.
Ten model moze obslugiwac max 248 sygnalow binarnych + 51 analogowych - dla mojego zastosowania az nadto.
2. Wbudowany serwer WWW, przy dokupieniu karty 2mb mozna na tym zrobic calkiem fajna scade (fajna zwarzywszy na brak potrzeby zakupu dodatkowego komputer lub panela).
3. Firma - pracuje z siemensami od ponad 7 lat i nie moge o nich nic zlego powiedziec.
4. Mnostwo przykladowych programow i rozwiazan na stronie siemensa
5. Dostepnosc czesci po latach

A co wy koledzy myslicie na ten temat?

pozdrawiam
tomek
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / HMI : Maj 14, 2013, 10:38:53 am
dzieki za wyjasnienie.

pozdrawiam
tomek
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Inteligentny dom PLC a odbior domu : Maj 09, 2013, 11:34:18 am
aha, no to niezle.
dzieki za odpowiedz
a u reszty kolegow jak to wygladalo?

pozdrawiam
tomek
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / HMI : Maj 03, 2013, 11:49:45 am
Witam,

dziekuje za odpowiedzi.
To jeszcze podpytam dokladniej jak to wyglada w praktyce.

Czy mozna wybrac dowolny port (poza zarezerwowanymi) do przekierowania, np. 10000.
W routerze przypisac (przekierowac) powyzszy port 10000 do mojego wewnetrzenego adresu IP.
"Zrobic" DDNS.
I potem juz bedzie sie mozna dostac do panelu wpisujac w VNC  - adres dns:numer portu - na przyklad www.plcwmoimdomu.pl:10000

pewnie pytanie moze sie niektorym wydac banalne, ale jestem z wyksztalcenia automatykiem i nie orientuje sie dokladnie w zagadnieniach ITi.

z gory dzieki za odpowiedz.
pozdrawiam
tomek
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Inteligentny dom PLC a odbior domu : Maj 03, 2013, 11:03:22 am
Witam,

Jestem w trakcie instalowania kabli pod moj inteligentny dom.
Zaczalem sie ostatnio zastanawiac jak to bedzie podczas odbioru domu, no bo jak wytlumaczyc urzednikowi ten caly sprzet (sterowniki, przekazniki itp.) w szafie sterowniczej.
Czy ktorys z kolegow mial z tym jakis problem?
Czy podczas odbioru ktos wogole chcial zagladnac do waszych szaf?

pozdrawiam
tomek
6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / HMI : Kwiecień 20, 2013, 17:59:02 pm
Witam,

Mam pytanie do posiadaczy weinteka z wbudowanym VNC.

Jak sie to sprawdza w praktyce?
Czy używacie go do zdalnej kontroli z laptopa/tabletu/smartfonu?

I jeszcze pytanie technicznej natury.
W jaki sposób "dostać" się na panel poprzez VNC z internetu?
Wydaje mi się że żeby to zrobić to wasz panel musi mieć publiczny adres IP widziany z zewnątrz, ale jak to zrobić?
Zazwyczaj to router domowy ma (o ile ma) publiczny adres IP, a komputery domowe są w sieci lokalnej.

Pozdrawiam
tomek
7  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Jaki prąc płynie w pętli wejścia binarnego PLC przy podłaczeniu przycisku : Luty 09, 2013, 14:08:35 pm
Witam,

Dziekuje koledze za szybką odpowiedź.
A gdzie mogę znaleźć wspomniany hardware manual?

Pozdrawiam
Tomek
8  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Jaki prąc płynie w pętli wejścia binarnego PLC przy podłaczeniu przycisku : Luty 09, 2013, 06:51:17 am
Witam,

Mam pytanie, które jest banalne do sprawdzenia gdy ma się przed sobą sterownik.
Jaki prąd płynie w przewodzie podłączonym do wejścia PLC gdy na to wejście podamy 24VDC (zakładając oczywiście że modół wejściowy jest na 24VDC) na przykład z przycisku?

Pytam, bo zastanawiam się czy mogę użyć skrętki do obsługi kilku przycisków umieszczonych na innym poziomie niż szafa sterownicza.
Jeśli prąd bylby znikomy to wtedy jeden przewód skrętki mógłby mi wystarczyć na 7 przycisków - 1 żyła na podanie 24VDC na wszystkie przyciski i 7 żył na podłączenie przycisków do PLC.
Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Tomek
9  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / WŁĄCZNIK / WYŁĄCZNIK Światła do inteligentnego domu : Grudzień 04, 2012, 09:21:53 am
Witam,

Poszukuje odpowiedniego wlacznika/wylacznika swiatla do inteligentnego domu opartego na PLC.
Sterownik oprogramuje sobie sam.

Zakladam, ze wygnal z wlacznika/wylacznika bede przesylal do PLC i tam wysterowywal wyjscie do zapalenia, kiedy wlacznik jest pobudzony.
Alternatywnie zapalaniem bedzie sterowac sie przez WWW, badz program alarmu.

I teraz pojawia sie kwestia wlacznika/wylacznika - standardowy, taki ktory odskakuje w dol i w gore nie specjalnie mi sie podoba, poniewaz jesli zapamimy swiatlo z przycisku a zgasimy z WWW to ustawienie przycisku na scianie bedzie nieodpowiednie.

Wyjsciem z tej sytuacji byloby cos takiego:
http://www.livolopolska.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=54&Itemid=27&lang=en
Problem w tym ze tam musi byc stale odciazenie.

Spotkaliscie sie gdzies z podobnymi przyciskami, ktore nie wymagaja stalego obciazenia?
Najlepiej aby byly stabilne - tzn. po pierwszym dotknieciu styk sie zamyka, po kolejnym otwiera itd.
Taki wylacznik moze byc zasilany osobno (niewygodne wyjscie, bo trzeba pociagnac osobno zabel zasilajacy, ale dopuszczalne).

Kolejnym wyjscie bylby przelacznik wciskany mechaniczny (taki ktory "wciska sie do srodka") - wtedy specjalnie nie widac czy wlacznik jest wcisniety czy wycisniety.
Wydaje mi sie ze widzialem gdzies cos podobnego.
Wyjscie nie tak ladne jak powyzsze ale tez dopuszczalne.
Niestety przekopalem internet i nie umiem znalezc takich przyciskow. Moze zle szukam, prosze o namiary jesli ktos zna?

W ostatecznosci mozna uzyc impulsowego przycisku dzwonkowego, ale wtedy zona by mnie chyba wygnala z domu.

Pozdrawiam
Tomek
Strony: [1]