Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / System zarządzania sterownikiem PLC na potrzeby domowe : Czerwiec 24, 2012, 20:39:44 pm
Cytat: pj  Marzec 22, 2011, 12:57:58 pm
Cześć.

Chciałem się pochwalić systemem nad którym pracuję. Działa dobrze w FF i na Androidzie.
Okna można przeciągać.

Pełna dynamiczna aplikacja:
- serwer (skrypt) komunikuje się na bieżąco ze sterownikiem po MODBUS/TCP.
- strona web komunikuje się na bieżąco z serwerem
Wszystkie zmiany są nanoszone prawie momentalnie.

Idea przewodnia to wyświetlenie go na tablecie 10" z Androidem na ścianie.

Bardzo mi się podoba pomysł. Czy mógłbyś podać więcej informacji jak to działa? Może nawet jakąś część Twojej aplikacji?
Myślałem, żeby umieścić taką stronkę na dysku sieciowym synology, żeby logować się z dowolnego miejsca.
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / sterowanie 0-10 v DC za pomocą 0-230 v AC : Marzec 21, 2012, 14:58:30 pm
Cytat: misiek_fibaro  Marzec 21, 2012, 09:48:56 am
Problem w tym, że mam zasilanie 230 V a silnik potrzebuje 0-10V. A w zasadzie nie silnik tylko elektroniczny sterownik do silnika.
Potrzebujesz jakiś zasilacz, który da Ci właśnie te 10V i do tego potencjometr. Do skrajnych nóżek potencjometru podpinasz 0v i 10V, a do środkowej Twoje wejście sterownika. Masę 0V podpinasz też pod wejście sterownika. Cała filozofia;)
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Nadajnik RC5 : Grudzień 16, 2011, 15:11:18 pm
Cześć,
czy myśleliście może o jakimś nadajniku nadającym RC5, żeby wysterować np tv czy amplituner z poziomu sterownika. Wszystko po modbus. Powiedzmy urządzonko zapamiętuje kilka kodów z pilotów i wysyła je w zależności od sterownika. Wydaje mi się to ciekawą rzeczą.
Bardzo fajne rozwiązanie ma firma nexwell.
http://www.nexwell.eu/produkt/nxw296-modul-ir-tukan
Jednak to jest ich konstrukcja z magistralą coś ala CAN(tu=two, kan=CAN)
Może ktoś spotkał się z czymś podobnym tylko, że na modbusa?
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / HMI : Październik 28, 2011, 11:05:05 am
Cytat: Mariusz Nowicki  Kwiecień 13, 2011, 01:05:52 am
A ja już mam testową wersję programu na Androida, który na podstawie GPS otwiera mi bramy jak jadę do domu. Definiuję sobie odległości, które muszę przekroczyć aby moje poruszanie się zostało uznane za dojazd do domu :-)
Żona dzisiaj testowała i nie musi nawet wyjmować telefonu z torebki :-) Zapala się od razu oświetlenie jeżeli jest po zachodzie słońca :-)
Tym samym telefonem przestawiam piec na niższą moc i spowrotem :-) Na razie ręcznie ale będzie wersja z GPS gdy jedziemy z pracy do domu :-)
Co do analizy i statystyk to pecet lepszy :-)
Mariusz jak masz zrobione ten bajer? Czy masz podobnie jak PJ postawiony serwer? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie.
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / PIC początki, konwerter 1wire-modbus. : Wrzesień 05, 2011, 10:54:26 am
Cytat: pj  Wrzesień 05, 2011, 10:05:34 am
Poszukaj CCS PCWHD (świetne biblioteki, niestety cena jak dla amatora nieprzystająca)
na torrentach i innych takich.

W CCSie - jest w katalogu głównym fajny PDF który opisuje wszystkie core'owe rozkazy.
Przejrzyj też katalog "examples" - jest tam przykład jak obsługiwać modbusa.

PJ

Jak się wie czego szukać to w internecie jest wszystko. W katalogu CCS nie znalazłem tego pdf'a, ale reszta super. Dzięki pozdrawiam
6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / PIC początki, konwerter 1wire-modbus. : Wrzesień 05, 2011, 10:00:47 am
Witam wszystkich na tym forum, od jakiegoś czasu interesuje mnie tematyka IB  i już dłuższy czas czytam to forum. Cały czas jestem pod wrażeniem pracy Piotra. Szczególnie jeśli chodzi o urządzenia wykonane przez niego.
Teraz do rzeczy. Jak zacząć bawić się PIC'ami? Trochę programowałem avr, ale co do PIC jakoś nie mogę znaleźć informacji.
Druga rzecz. Ściągnąłem dokumentację konwertera 1wire na modbus. I chciałbym zrobić taki układ jak w dokumentacji. Ze zrobieniem płytki, lutowaniem nie mam problemów (też jakby hobby).
Zainstalowałem środowisko Michrochip MPLAB IDE, zainstalował się też jakiś kompilator. Jednak po otworzeniu projektu, wskazuje, że brakuje mi, że nie znaleziono pliku 18f4550.h. Jak się domyślam kompilator nie obsługuje tego procka. Jak to naprawić skoro CCS wyskakuje, że jest płatnym kompilatorem(a nie mogę znaleźć wersji trochę mniej oryginalnej ).
Strony: [1]