Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 5
1  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / PLC z analizatorem spalin i komputer do kotłowni : Grudzień 02, 2016, 02:41:07 am
Gdyby się komuś informacja przydała:
Na początku jest link do kilku filmów na YouTube.

https://plcstore.pl/pl/p/LMBD4PLC-Lmbd3-nowa-wersja-Analizator-spalin-do-kotlow-olejowych%2C-gazowych%2C-na-pellety%2C-obslugiwany-przez-internet-%2C-Sterownik-PLC/42

W skrócie. Analizator spalin w połączeniu z PLC. Może działać sam lub wysyłać dane do innych PLC z termopar, DS18B20 i samodzielnie sterować czymkolwiek 16 obwodami. Można go łączyć z dowolnym sterownikiem PLC mającym ethernet i modbus prze ten ethernet.
2  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Schematy jak kłaść instalację : Grudzień 02, 2016, 02:35:24 am
Obecna wersja pliku z roku 2016 jest tutaj:

https://elkom.com.tw/pl/wp-content/uploads/sites/3/2016/05/PLC2011_circuits_24_05_2016.pdf
3  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Pytanko od początkującego w sprawie doboru sterownika : Lipiec 18, 2016, 21:47:04 pm
Tutaj też są sterowniki PLC do wszystkich zastosowań, nie tylko do sterowania domem.
https://plcstore.pl
4  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Regulacja natężenia oświetlenia : Styczeń 17, 2013, 13:17:06 pm
Cytat: arturs  Styczeń 17, 2013, 10:10:13 am
a myślał ktoś z was o zrobieniu jakiegoś "przejścia" z PWMa który ma fatek na wyjście prądowe lub analogowe?
 jakby zrobić prost układ co 5% czy 10% skok sterowany wyjściem tranzystorowym z fateka i do tego dorobić sterownik, ewentualne coś po modbusie tak żeby sterować konkretną sekcją oświetlenia i gdzieś w suficie to montować?

Z tego sterownika z linka powyżej możesz brać dane do Fateka po TCP, bo UDP nie chodzi. DMX podłączysz z tamtego sterownika, 1-wire też a dane do lepszej logiki Fateka prześlesz modbusem po ethernecie, w czasie rzeczywistym. I będziesz mial od razu sterowanie z komórki bez zbędnych ceregieli
5  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wyjściowe / Regulacja natężenia oświetlenia : Styczeń 17, 2013, 02:08:24 am
Cytat: woockash  Marzec 20, 2010, 00:40:17 am
Witam,
Rewelacyjny projekt! Rewelacyjna strona! Spędzam drugą noc z rzędu przeglądając zawarte tu wiadomości. Tyle tytułem wstępu, teraz do rzeczy.
W jaki sposób można regulować natężenie światła ze sterownika PLC? Chodzi mi o implementację tzw. obwodów ściemnianych. Czy konieczne są do tego wyjścia analogowe (bardzo drogie), czy można to rozwiązać w inny sposób?

woockash

To może sie pochwalę jak u mnie zaczyna działać DMX512 :-) Jeszcze wszystkiego nie podłączyłem :-) Tasiemki ledowe jeszcze czekają i to w dużej ilości :-) Pochwalę się kolejnym filmem jak skończę :-)
http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
6  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Czy ma ktoś PLC z ethernetem i umie odpalic modbus? : Styczeń 10, 2013, 14:40:18 pm
wysłałem wiadomość na pw :-) do testów :-)
7  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Czy ma ktoś PLC z ethernetem i umie odpalic modbus? : Styczeń 09, 2013, 23:54:52 pm
Cytat: arturs  Styczeń 09, 2013, 23:01:42 pm
odpaliłem wczoraj moduł CBEH - przed chwilą podłączyłem się prostym jak cep programem w napisanym w delphi - odczytuje za jednym pakietem nawet 1000 rejestrów..

Ustaw fateka w tryb slave czyli w tryb server i spróbuj zapisać pod dowolny adres w fateku cały bufor ale żebyś był pewien, że delphi wysyła to jednym pakietem. Weź wiresharka i podglądnij swój interfejs w k0mpie. Czy możesz to samo zrobić dla UDP i TCP ?
Weź spróbuj...
Bo moja idea jest taka żeby duży PLC był slave i ja mu wpuszczam 32 termometry dallasa DS18B20 po 2 bajty czyli 32 słowa i do tego inne informacje o stanie zasobów tego PLC2011C0. Po prostu jak sobie poprogramuje telefon z Androidem to coś zmieniam w tym PLC2011C0 po wysłaniu komendy i to co sekundę jest wysyłane jako pakiecik UDP. Wszystko działa tylko do 59 słów :-) I to nie są żarty, bo tak sie faktycznie dzieje. Coś jest mgliście w instrukcji tego Xinje  że on ma razem 128 Bytes bufora i jakoś pokrętnie zamienia ethernet na UART 19.200 i jest to jego Uart 3. No dziwoląg ale tak poza tym to wszystko mi działa. mam normalne sterowanie z tableta i fona.

Ja bym ci nawet wypuścił pakiety w ciebie jakbyś przekierował np port 502 UDP na swojego fateka i gdybyś dał IP to ci puszczę ten modbus od siebie z PLC2011C0. Oczywiście o ile jeszcze ci PLC nie działa na żywym organiźmie. Zobaczymy jak chodzi po internecie :-)

.....
Jeszcze można zrobic taki test.

Ty wpuścisz na routerze moje pakiety UDP na porcie 502
A ja dam ci IP mojego sterownika tego małego górnego PLC2011C0 i dam ci program na androida do niego :-)
I ty bedziesz swoim androidem obsługiwał mój PLC2011 stojący u mnie a ten PLC po modbusie bedzie słał to do ciebie do twojego Fateka:-)

Wspaniały test :-)
8  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Systemy zarządzania / System zarządzania sterownikiem PLC na potrzeby domowe : Styczeń 09, 2013, 15:54:51 pm
W tym poście o tym pisałem:
http://plc-home.pl/forum/czy-ma-ktos-plc-z-ethernetem-i-umie-odpalic-modbus-t361.0.html
 Właśnie to testujemy w tej chwili bardziej dogłębnie i daje sie normalnie sterować z Androida przez PLC2011 i z niego wypuszczać po modbusie ethernetowym do rejestrów PLC i w dużym PLC załatwiać resztę. Jak chcecie mogę zrobić więcej zdjęć i opis...

Działa to tak

Android (Samsung Galaxy S3) ---> szyfrowane połączenie AES-256 ----> nasz router -->PLC2011----> MODBUS over Ethernet----> np: FATEK

Śmiga aż miło plus 1-Wire i całe zasoby PLC2011 nasze
9  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Czy ma ktoś PLC z ethernetem i umie odpalic modbus? : Styczeń 09, 2013, 07:58:36 am
Chodzi mi o fatek'a głównie. Chciałbym coś przetestować :-)
Czy ktoś z was może udzielić miarodajnej odpowiedzi na takie pytanie: Ile wordów 16 bitowych można przesłać w jednym pakiecie modbus przez ethernet? W stronę DO takiego Fatek'a ustawionego jako slave. Np ustawiamy adres początkowy na 200 i walimy pakiet modbusowy. Jest jakaś granica wielkości? Np Xinje nie łyka więcej niż 59 wordów. 60-ciu już nie przyjmije.
Bo zrobiłem sobie sterowanie dużym PLC przy pomocy takiego chińskiego wynalazku jak PLC2011 i mam z niego całe szyfrowanie, termometry 1-Wire, złącza, zegar astronomiczy i sterowanie z androida i lokalnie przesyłam po modbusie. Działa miodzio tylko czemu ten duży PLC nie łyka więcej danych? Akurat to mi wystarcza ale tak gdybam.
10  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Zabezpieczenie odgromowe i przeciwprzepięciowe sterownika i instalacji : Lipiec 15, 2012, 14:50:58 pm
Zazwyczaj psuje się tylko część elektroniki podłączonej do gniazd, czy masz zabezpieczenia czy nie. Tak więc zabezpieczenia dać można. Można wydać 1000-2000zł na B, C B+C i całą masę D. Coś to z pewnością pomaga chociaż nie wiem czy wiesz ale warystory się zużywają i czy po kilku latech te odgromniki jeszcze spełniają zadanie? Wątpię. Rurki z gazem? Gaz jeszcze tam jest po kilku latach?
Trzeba zrobić odcinanie wszystkich żył gdyż głównie przepięcia wpadają od strony sieci zasilającej, przeważnie zasilacze śmierdzą, a za zasilaczem to co było podłączone. PE też trzeba odpinać żeby udar z domu nie chciał polecieć przez urządzenia do ziemi. Tylko jak odłączać wszystkie 5 kabli to jednym wyłącznikiem 5-polowym. Żeby nie zostawić włączonych faz bez PE.
Jak się zastosujesz do tego to niewiele w życiu stracisz. Te odgromniki będą cię chronić jak akurat nie będziesz mógł być w domu i wyłączyć :-)
11  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Zabezpieczenie odgromowe i przeciwprzepięciowe sterownika i instalacji : Lipiec 13, 2012, 18:23:57 pm
Cytat: bogasman  Lipiec 12, 2012, 15:16:16 pm
Mariuszu, napisałem, że interesuje mnie jakie koledzy na forum zastosowali zabezpieczenia przeciwprzepięciowe w swoich rozdzielnicach, teorię wyładowań atmosferycznych i ich oddziaływanie na środowisko znam wystarczająco dobrze

No więc Ci napisałem. Miałem w życiu przeróżne zabezpieczenia. Kable przechodziły przez specjalne gniazda zabezpieczające w UPS-ach APC, Miałem oryginalne ProtectNety APC, mam i miałem zabezpieczenia B, C i B+C, mam i miałem listwy z warystorami czyli D, a i tak dwa lata temu straciłem telewizor i komputer z tym super UPS-em, a wcale nie walnęło w budynek. UPS do śmieci, komputer do śmieci, dyski, zasilacz, płyta główna do śmieci.
Te zabezpieczenia są guzik warte i tak coś padnie.
Trzeba odłączać na czas wyładowań. Wszystkie 5 przewodów włącznie z PE odłączać heblem w rozdzielni głównej, wyjmować ethernety i linie telefoniczne, odłączać anteny TV/SAT, urządzenia bateryjne wyłączać, wyjmować baterie żeby nie były zasilane.
12  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Zabezpieczenie odgromowe i przeciwprzepięciowe sterownika i instalacji : Lipiec 05, 2012, 15:19:51 pm
Nie da się nic zrobić. Odłączać na czas wyładowań. Może jakieś zabezpieczenia coś tam dają ale to zależy jak daleko walnie. Są 2 źródła uszkodzeń. Jedno to po prostu wali w sieć 230V czy 15kV w pobliżu w słup czy linię napowietrzną i przed tym mają chronić zabezpieczenia modułowe w rozdzielni. Ale jak wiadomo ochronią tylko do pewnego stopnia. Nie sądzisz chyba, że te megawaty od wyładowania zatrzymasz elementami typu warystor czy rurka gazowa. To pomoże ale jak walnie daleko.

Druga sprawa to walnięcie w okolicy np w drzewo czy piorunochron, niekoniecznie własny. Występuje zjawisko EMP - impulsu elektromagnetycznego, jak przy bombie atomowej. Każdy tranzystor, który ma zasilanie zaczyna przewodzić nawet jeżeli jest zatkany. Robi się kompletne zwarcie w urządzeniu i przepala się cała płytka krzemu. Czasem widać scalaki z których odprynął kawałek plastiku w samym środku.

Jedynym lekarstwem jest odłączać i do tego tak zaprojektować instalację żeby nie stosować rozwiązań sterowania elektronicznego. Nap nie sterować wyłącznikami połączonymi skrętką do PLC, bo jak padnie PLC to nie włączycie żadnego gniazda ani żadnego światła. Instalacja elektryczna oświetlenia powinna być niezależna, np typu schodowego, a PLC ma robić za ostatni przycisk schodowy. Wy się uparliście żeny ciągnąć skrętkę i sterować obwodami "elektronicznie". Jeszcze gorzej jak obrywa taki KNX z osprzętem w puszkach. To już się robi masakra.
13  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Elektryka / Schematy jak kłaść instalację : Czerwiec 29, 2012, 23:39:36 pm
Może komuś się przydadzą schematy jak kłaść instalację inteligentnego domu. Przynajmniej żeby za dużo nie wydać na niepotrzebne przewody:.
http://www.elkom.com.tw/m/PLC2011A0_PLC2011B0_PLC2011C0_circuits.pdf
14  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Sterowniki PLC / Sterowniki PLC z programowaniem C/C++ : Czerwiec 13, 2012, 00:29:48 am
Ja wiem, że do sterowników PLC2011 wyszło jakieś API pod Delphi, C++ i C# gdzie można korzystać z całęgo harware -u. Ale jeszcze nie próbowałem. Podobno można użyć tych PLC także do konwersji zdalnej RS232 - Ethernet. Próbował ktoś tych plików DLL do PLC2011A0 i B0 ?
15  Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom / Podsystemy wejściowe / Czujnik natężenia światła : Czerwiec 13, 2012, 00:16:45 am
Cytat: RaStro  Maj 11, 2012, 13:53:45 pm
Właśnie ze względu na ew. sterowanie rolet ten dinks miał by spore zalety. Chodzi o okres letni kiedy można by było sterować stopniem opuszczenia rolet w zależności natężenia światła. Bezcenne w okresie letnim .

Te rolety to jest takie g. że po miesiącu urwą ci się wieszaki i będzie trzeba rozbierać kasetę z roletą żeby ją naprawić. Jak nie chcesz mieć kłopotów to nie popychaj rolet silnikiem za często.
Strony: [1] 2 3 ... 5