Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

HMI

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
Drukuj
Autor Wątek: HMI  (Przeczytany 49201 razy)
Mario0658
Sr. Member

HMI
#45 : Lipiec 18, 2012, 17:32:52 pm »

Pchwalcie sie swoimi panelikami 

Wciaz szukam kilku rozwiazan problemow    i inspiracjii

GG:4010578

sebus504
Full Member

HMI
#46 : Wrzesień 04, 2012, 16:17:40 pm »

Witam, jestem posiadaczem MT8070IH. Mam głupie pytanie (dopiero "odkrywam" ten sprzęt) gdzie jest opcja wygaszacza tzn. jak ustawić i co ewentualnie może wyświetlać)

KrzaQ
Full Member

HMI
#47 : Wrzesień 05, 2012, 07:15:35 am »

Wygaszacz ekranu ustawia się w EB8000 w opcjach System Parameter Settings w zakładce General. Tam znajdziesz opcje Screen saver. Jeśli ustawisz czas dla Back light saver to po tym czasie wygasisz wyświetlacz. Podanie czasu dla Screen saver umożliwi wybranie ekranu, który będzie Twoim wygaszaczem.

sebus504
Full Member

HMI
#48 : Wrzesień 05, 2012, 14:27:00 pm »

Cytat: KrzaQ  Wrzesień 05, 2012, 07:15:35 am
Wygaszacz ekranu ustawia się w EB8000 w opcjach System Parameter Settings w zakładce General. Tam znajdziesz opcje Screen saver. Jeśli ustawisz czas dla Back light saver to po tym czasie wygasisz wyświetlacz. Podanie czasu dla Screen saver umożliwi wybranie ekranu, który będzie Twoim wygaszaczem.
Dzięki za szybką reakcje. Dziś w pracy chwile posiedziałem i znalazłem, nie zdążyłem napisać. Może wiesz jakie rejestry odpowiadają za dni tygodnia? Godzinę, rok, datę znalazłem w manualu w weinteku ale nie mogę znaleźć jak ustawić dni tygodnia. Chodzi mi o styl typu:" poniedziałek wtorek ...." bo rejestr znalazłem co pokazuje "1, 2, 3" dzień tygodnia. Może być to rejestr z weineka lub fateka - oba mają RTC.Trochę to zawile napisałem, ale myślę że się połapiecie o co chodzi.

Mario0658
Sr. Member

HMI
#49 : Wrzesień 06, 2012, 10:23:44 am »

Hej
Ja  to zrobilem tak  :
przyporzadkowalem 7 markerow M   po jednym  dla kazdego dnia tygodnia  ( w plc )
w weinteku 7 tekstow (on when bit on) - patrzy na kolejne M ....

Nie wiem czy to zrozumiale 
jak cos  to moje gg masz w profilu....

KrzaQ
Full Member

HMI
#50 : Wrzesień 06, 2012, 11:24:25 am »

Metoda 1: Dzień tygodnia z HMI. Dzień tygodnia jest przechowywany w rejestrze LW-9023. W picture Library definiujesz sobie obrazek z siedmioma stanami. Każdy z nich zawiera obraz z nazwą kolejnego dnia tygodnia. Na ekran wystawiasz komponent "Word Lamp Object". Przypisujesz mu rejestr LW-9023. W atrybutach ustalasz, że ma on 7 stanów. W zakładce Shape ustawiasz, by stan rejestru reprezentowany był przez obrazek, czyli zaznaczasz checkbox "Use Picture". Wybierasz swój siedmiostanowy obrazek. Teraz już automatycznie, kiedy numer dnia tygodnia w LW-9023 zmieniać się będzie kolejno od 1 do 7 to wyświetlony zostanie odpowiedni obrazek (stan) z napisem poniedziałek-niedziela.

Metoda 2: Dzień tygodnia z PLC. Dzień tygodnia jest przechowywany w rejestrze R4134 "Day of week of calendar". Reszta pozostaje bez zmian. Trzeba tylko sprawdzić, czy poniedziałek jest pierwszym, czy ostatnim dniem tygodnia, bo tego jeszcze nie ćwiczyłem.

sebus504
Full Member

HMI
#51 : Wrzesień 06, 2012, 20:27:25 pm »

Cytat: KrzaQ  Wrzesień 06, 2012, 11:24:25 am
Metoda 1: Dzień tygodnia z HMI. Dzień tygodnia jest przechowywany w rejestrze LW-9023. W picture Library definiujesz sobie obrazek z siedmioma stanami. Każdy z nich zawiera obraz z nazwą kolejnego dnia tygodnia. Na ekran wystawiasz komponent "Word Lamp Object". Przypisujesz mu rejestr LW-9023. W atrybutach ustalasz, że ma on 7 stanów. W zakładce Shape ustawiasz, by stan rejestru reprezentowany był przez obrazek, czyli zaznaczasz checkbox "Use Picture". Wybierasz swój siedmiostanowy obrazek. Teraz już automatycznie, kiedy numer dnia tygodnia w LW-9023 zmieniać się będzie kolejno od 1 do 7 to wyświetlony zostanie odpowiedni obrazek (stan) z napisem poniedziałek-niedziela.

Metoda 2: Dzień tygodnia z PLC. Dzień tygodnia jest przechowywany w rejestrze R4134 "Day of week of calendar". Reszta pozostaje bez zmian. Trzeba tylko sprawdzić, czy poniedziałek jest pierwszym, czy ostatnim dniem tygodnia, bo tego jeszcze nie ćwiczyłem.

Dzięki koledzy, działa (przynajmniej podczas symulacji - wersja hmi). Jutro jakąś grafikę zrobię i sprawdzę "on line"

vojtek
Full Member

HMI
#52 : Wrzesień 21, 2012, 07:02:45 am »

Hey

Mam dość specyficzny problem. posiadam panel MT8070iH. Panel ma webserwer, czyli po jakiejś konfiguracji może być stroną www w internecie- czyli mogę sterować calością z np telefonu z androidem.
Problem tkwi w tym, ze buduje też coś ala multiroom i dostawca sprzętu oferuje obsługę przez aplikację na androida lub stronę www.
Doszedłem do wniosku że jak już mam ten panel i on ma webserwer to dlaczego nie zintegrować tych 2 stron razem i mieć w zakładkach sterowanie domem, multiroom itd.
pytanie czy tak się da? czy można przeglądać strony internetowe na panelu MT8070iH ? połączyć stronę / aplikację java multiroom ze stroną, która będize obsługiwać mój dom?

dziękuję za powoc

V.

KrzaQ
Full Member

HMI
#53 : Wrzesień 21, 2012, 07:25:28 am »

Panel niestety nie posiada web serwera. Ma za to wbudowany serwer VNC, dzięki któremu możesz podłączyć się do niego przez internet, stosując klienta VNC.
Klienta VNC dla Androida znajdziesz tu http://www.realvnc.com/products/android/.

Dodam tylko, że VNC służy do zdalnego operowania na urządzeniu w taki sposób, jak byś przy nim stał i obsługiwał osobiście (praca na zdalnym pulpicie).

vojtek
Full Member

HMI
#54 : Wrzesień 21, 2012, 11:11:36 am »

o, hmm to musialem czegoś nie doczytać ;/
a jak to działa? tzn w miare płynnie? nie zrywa połączenia itd?

KrzaQ
Full Member

HMI
#55 : Wrzesień 21, 2012, 11:44:17 am »

Jak masz stabilne łącze internetowe to nie ma prawa zerwać. A działa to tak, że zdalnie operujesz na urządzeniu. Klientem VNC łączysz się do publicznego adresu IP panelu, dostajesz jego ekran i klikasz myszką (palcem po smartfonie). Na ekranie panelu dzieje się to, co wyklikasz zdalnie, tak jak byś był w domu i pracował na nim.

vojtek
Full Member

HMI
#56 : Wrzesień 27, 2012, 06:57:29 am »

dzieki, wczoraj cały wieczór walczyłem z Panelem Weintek MT8070i i widzę, że idzie mi to coraz lepiej. Jeszcze trochę i będę w stanie przesłać wam screeny  mojego systemu.

Powstaje jednak problem podczas ładowania programu do Panelu. Robie to przez USB, wszystko gra. Po chwili na panelu wyskakuje informacja "PLC no respond". HMI z PLC połączone kablem ethernetowym.
W PLC mam kartę ethernetową / płytkę sygnałową, a nie osobny moduł.
Czy w PLC powinienem to jakoś uruchomić? czy może winą jest kabel?

Mario0658
Sr. Member

HMI
#57 : Wrzesień 27, 2012, 15:09:01 pm »

prawdopodobnie musisz uzyc kabla tzw. cross
lub lepiej  zwyklymi kablami  przez np router
mam dokladnie taki sam zestaw u siebie

vojtek
Full Member

HMI
#58 : Wrzesień 27, 2012, 21:32:14 pm »

pokombinowałem i nic.. na module ethernetowym są zworki.. moze powinienem cos poprzestawiać?

vojtek
Full Member

HMI
#59 : Wrzesień 28, 2012, 20:21:01 pm »

dobra poszło. problem tkwił w moim komputerze.. mając jednocześnie włączoną kartę WIFI modem ethernetowy robił się konflikt i komunikacja z PLC nie miała szans. po wyłączeniu modemu WiFi i nadaniu na sztywno adresu IP do modemu ethernetowego połączyłem się bez problemu z PLC, a dalej to już formalność zgodnie z instrukcją.

Szybciutko naskrobałem pierwszy "program " i wszystko działa super.
pojawiły się natomiast nowe pytania, problemy i tak kolejno:
1. jak na HMI zrobić zakładki "kuchnia", "salon" tak, żeby przechodząc do kolejnych pomieszczeń miec wszytkie przyciski czytelnie itd
2. Jak uruchomić dodatkowe moduły we/wy? bo chyba nie są widoczne dla PLC tak o ..

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
Drukuj
Skocz do: