Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

HMI

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
Drukuj
Autor Wątek: HMI  (Przeczytany 49198 razy)
qbek157
Nowy
*

HMI
#30 : Czerwiec 16, 2011, 01:47:28 am »

używam w domu takiego HMI i muszę przyznać, że współpraca układa się idealnie

autorus
Sr. Member

HMI
#31 : Czerwiec 19, 2011, 07:24:05 am »

A może by jakaś relacja, fotki 

JurekM
Jr. Member
**

HMI
#32 : Lipiec 21, 2011, 07:16:02 am »

Mario0658

Podoba mi się ten zegarek na HMI co zrobiłeś. To jest coś trudnego dla takiego amatora jak Ja?

Na razie udało mi się podłączyć HMI do PC (miałem problem, bo nie wiedziałem co się dzieje, że error i error, ale okazało się, że miałem jakiś stary przewód USB).
Wczoraj polutowałem przewód do podłączenie HMI z PLC.
Troszkę trenuję na EB8000.
W weekend mam zamiar zrobić próbne odpalenie połączeń oraz przekaźnika.

Jak mi to wyjdzie to zaczynam kuć ścianę

Mario0658
Sr. Member

HMI
#33 : Sierpień 03, 2011, 11:20:21 am »

Mam  zagwostke  :

Na  HMI  chcialbym zrobic przycisk do rozbrajania alarmu ale chcialbym  aby po wcisnieciu rozbroj prosil o haslo ...
Widze w paneliku te "stopnie wtajemniczenia" lecz chodzi mi o jednorazowe uzycie hasla  a nie logowanie sie do uprawnien - chodz i tego za bardzo nie rozumie  Smutny

Podpowie ktos jak to zrobic  ?

GG:4010578

Mario0658
Sr. Member

HMI
#34 : Sierpień 03, 2011, 11:24:29 am »

Cytat: JurekM  Lipiec 21, 2011, 07:16:02 am
Mario0658

Podoba mi się ten zegarek na HMI co zrobiłeś. To jest coś trudnego dla takiego amatora jak Ja?

Na razie udało mi się podłączyć HMI do PC (miałem problem, bo nie wiedziałem co się dzieje, że error i error, ale okazało się, że miałem jakiś stary przewód USB).
Wczoraj polutowałem przewód do podłączenie HMI z PLC.
Troszkę trenuję na EB8000.
W weekend mam zamiar zrobić próbne odpalenie połączeń oraz przekaźnika.

Jak mi to wyjdzie to zaczynam kuć ścianę

Trn moj zegarek jest tak banalnie zrobiony ze az rece opadaja 

po prostu  HMI  zczytuje rejestry z Fateka (osobno dla godziny , minuty i sekund)
i to wyswietlane jest na wygaszaczu
o ile pamietam  to  :
R4130   godzina
R4129   minuty
R4128  sekundy

data tez ma swoje  R 

autorus
Sr. Member

HMI
#35 : Sierpień 05, 2011, 12:53:40 pm »

Te banalne rozwiązania są zazwyczaj genialne  bo proste 

Mario0658
Sr. Member

HMI
#36 : Sierpień 09, 2011, 12:29:16 pm »

wczesniej zadalem pytanie o wyzwalanie wyjscia  haslem ....ktos wie  jak to zrobic  ?

KrzaQ
Full Member

HMI
#37 : Październik 20, 2011, 06:47:28 am »

Mario,
to rozwiązanie z rozbrajaniem alarmu poprzez makro, które podesłałem Ci swego czasu na maila, zadziałało w środowisku produkcyjnym?
W teorii wyglądało to dość banalnie. Jeśli się sprawdziło, to może się podzielimy pomysłem, żeby było dla potomnych.

Przy okazji zapodaję linka do ładnych buttonów. Autor udostępnił je w wersji projektów PSD (Photoshop). Można je fajnie zaadaptować do własnych projektów na HMI.
http://www.psdchest.com/category/buttons/
http://www.psdchest.com/category/switches/

Pozdrowionka
KrzaQ
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 06:52:39 am wysłane przez KrzaQ »

sylwekburza
Jr. Member
**

HMI
#38 : Październik 28, 2011, 11:05:05 am »

Cytat: Mariusz Nowicki  Kwiecień 13, 2011, 01:05:52 am
A ja już mam testową wersję programu na Androida, który na podstawie GPS otwiera mi bramy jak jadę do domu. Definiuję sobie odległości, które muszę przekroczyć aby moje poruszanie się zostało uznane za dojazd do domu :-)
Żona dzisiaj testowała i nie musi nawet wyjmować telefonu z torebki :-) Zapala się od razu oświetlenie jeżeli jest po zachodzie słońca :-)
Tym samym telefonem przestawiam piec na niższą moc i spowrotem :-) Na razie ręcznie ale będzie wersja z GPS gdy jedziemy z pracy do domu :-)
Co do analizy i statystyk to pecet lepszy :-)
Mariusz jak masz zrobione ten bajer? Czy masz podobnie jak PJ postawiony serwer? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie.

Nowas
Gość
HMI
#39 : Styczeń 17, 2012, 21:06:36 pm »

A ja mam pytanie - bo albo nikt nie o tym nie pisał albo coś wyszukiwanie mi siada

W jakim języku programujecie komunikację z PLC. Chodzi mi np. o PJ który ma jak rozumiem dedykowany serwer w domu. Skąd biblioteki czy może jest jakieś prostsze rozwiązanie ?

Albo np. Mariusz który jak rozumiem ma bezpośrednio aplikację na telefonie

Znając życie wszystko da się znaleźć w internecie ale może dzięki waszej pomocy nie będę błądził

Mario0658
Sr. Member

HMI
#40 : Styczeń 31, 2012, 11:06:21 am »

Cytat: KrzaQ  Październik 20, 2011, 06:47:28 am
Mario,
to rozwiązanie z rozbrajaniem alarmu poprzez makro, które podesłałem Ci swego czasu na maila, zadziałało w środowisku produkcyjnym?
W teorii wyglądało to dość banalnie. Jeśli się sprawdziło, to może się podzielimy pomysłem, żeby było dla potomnych.

Przy okazji zapodaję linka do ładnych buttonów. Autor udostępnił je w wersji projektów PSD (Photoshop). Można je fajnie zaadaptować do własnych projektów na HMI.

Pozdrowionka
KrzaQ

Kilka razu probowalem zastosowac to co mi podeslales  lecz bezskutecznie  ....
Mam najnowsza wersje winProloadera  a mimo to wywala mi ,ze mam za stara wersje  .....
Poddalem sie  Smutny

KrzaQ
Full Member

HMI
#41 : Styczeń 31, 2012, 17:05:14 pm »

Cytat: Mario0658  Styczeń 31, 2012, 11:06:21 am
Cytat: KrzaQ  Październik 20, 2011, 06:47:28 am
Mario,

Pozdrowionka
KrzaQ

Kilka razu probowalem zastosowac to co mi podeslales  lecz bezskutecznie  ....
Mam najnowsza wersje winProloadera  a mimo to wywala mi ,ze mam za stara wersje  .....
Poddalem sie  Smutny

Chyba chodziło o EasyBuilder8000?
Kolego, trochę czasu upłynęło od wtedy, ale z tego co kojarzę to chodziło o rozbrojenie alarmu z HMI via PLC przy pomocy klawiatury wyświetlanej na HMI.
Dziś może posiedzę nad tym chwilę.
Swoją drogą udało mi się wtsterować wyjściami fateka za pomocą pilota z modułem IR by PJ podłączonym do RS485 Weinteka

Nowas
Gość
HMI
#42 : Luty 22, 2012, 08:14:43 am »

Serio?

nikt nie odpowie na moje pytanie ?

Cytat: Nowas  Styczeń 17, 2012, 21:06:36 pm
A ja mam pytanie - bo albo nikt nie o tym nie pisał albo coś wyszukiwanie mi siada

W jakim języku programujecie komunikację z PLC. Chodzi mi np. o PJ który ma jak rozumiem dedykowany serwer w domu. Skąd biblioteki czy może jest jakieś prostsze rozwiązanie ?

Albo np. Mariusz który jak rozumiem ma bezpośrednio aplikację na telefonie

Znając życie wszystko da się znaleźć w internecie ale może dzięki waszej pomocy nie będę błądził

vojtek
Full Member

HMI
#43 : Maj 05, 2012, 18:01:32 pm »

hey

przeszukałem tu i tam i nie mogę odnaleźć porządnego manuala do panelu weintek 8070i. Czy ktoś się może podzielić ?
Panel podłączyłem przez USB do komputera, a po ethernecie do PLC.
Porobiłem trochę w w programie Easybuilder800, ale za chiny ludowe nie chce to współpracować z PLC.. dlatego potrzebuje jakiegoś manuala..

dziękuję z góry

vojtek
Full Member

HMI
#44 : Maj 05, 2012, 18:11:47 pm »

przepraszam- znalazłem na stronie producenta..
biorę się za czytanie

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
Drukuj
Skocz do: