Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Systemy zarządzania >

Fatek CBEH - szybki LAN ? dlaczego nie?

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Fatek CBEH - szybki LAN ? dlaczego nie?  (Przeczytany 942 razy)
ryskasz20
Full Member

: Grudzień 13, 2016, 15:52:34 »

Witam,
  łączność z Fatekiem po LAN jest wolna?  Błąd.
Obiegowe opinie są takie, że Fatek nie jest szybki i kłopotliwy w LAN.
Fakt, instrukcje laddera takie są. Ale po co te instrukcje.?
To jest temat dla użytkowników, którzy szukają dobrej łączności po LAN z PLC Fatek:
Jakby skorzystać z procedur wewnętrznych fateka /takie jak w CLINK/ to jest już całkiem inaczej.   Komunikacja szybka, i bez ograniczeń.
Nasza aplikacja obsługuje sterowanie z poziomu tabletu programem w PLC  /sterownik FBsMC60 ze znacznymi rozszerzeniami.../. Co prawda opisywana aplikacja jest komercyjna i wykonana na zamówienie ale będzie już w styczniu uproszczona dla zastosowania w inteli domu, który na to już czeka.....
Jak działa?
Program w PLC autonomicznie steruje procesem. I.. jest przepływ informacji:  PLC-  PC jako serwer - dalej  WI-FI  - dalej tablet/smartfon  - i z powrotem
Z tabletu/smartfonu  wydawane są komendy do sterownika , komendy po przyjęciu /lub po wykonaniu/ są potwierdzane i przekazywane do systemu aby to zwizualizować lub dać info na tablecie.
Informacje jakie przesyłamy: zmienne M - ok 200 szt, zmienne R - ok 100 szt .  Więc nie jest mało...
Rozkazy z tabletu przekazywane są natychmiast, potwierdzenia zwrotne w pakietach co jakiś czas.... krótki... np 0,5s
Tak ogólnie to nie jestem programistą zawodowym PLC ani PC. To jest/była moja działka hobbystyczna. Oprogramowałem w tym temacie / i w innych / kilka prostych aplikacji PLC, Wcześniej popełniłem w EIB/KNX i Dupline /też hobbystycznie raczej../ kilka aplikacji tzw inteli domów.  Dlatego tu jestem...
Co do tego tematu: zainteresowanym odpowiem na pytania.
 co do oprogramowania przekieruję pytania do kolegi od PC.
Pozdrawiam
ryszard

Mario0658
Sr. Member

#1 : Kwiecień 06, 2017, 07:28:58 »

jakies nowosci w temacie  ?

GG:4010578

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: