Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Systemy zarządzania >

Domoticz - automatyka bydynkowa

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Domoticz - automatyka bydynkowa  (Przeczytany 11783 razy)
DZIKI_2005
Full Member

: Maj 11, 2016, 09:02:16 am »

Witam, spróbujmy zająć się połączeniem ładnej wizualizacji i połączeniu wielu systemów w jeden za pomocą Domoticz.
Pierwszy problem i jak narazie jedyny w porównaniu z OpenHab jest brak wtyczki ModBus Tcp.
Zakupiłem Raspberry PI3 aby pełnił role web serwera  i borykam się z tym problemem połączenia FATEKa z Domoticzem za pomocą  Modbus tcp.
Siedzie już 3 dzień na szukaniu pomocy i jak narazie udało mi się odnaleźć:

http://myrfx.fr/modbus-domoticz/
https://www.youtube.com/watch?v=EAXJ_3dfeNI  ( tu od 2 minty nie idzie instalować pythona)
dodam że mam najnowsze oprogramowanie

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Łukasz Klinger
tel 669-878-996

mguc
Full Member

#1 : Lipiec 11, 2016, 21:40:53 pm »

Cytat: DZIKI_2005  Maj 11, 2016, 09:02:16 am
Witam, spróbujmy zająć się połączeniem ładnej wizualizacji i połączeniu wielu systemów w jeden za pomocą Domoticz.
Pierwszy problem i jak narazie jedyny w porównaniu z OpenHab jest brak wtyczki ModBus Tcp.
Zakupiłem Raspberry PI3 aby pełnił role web serwera  i borykam się z tym problemem połączenia FATEKa z Domoticzem za pomocą  Modbus tcp.
Siedzie już 3 dzień na szukaniu pomocy i jak narazie udało mi się odnaleźć:
Ja sobie zakupiłem Cubietruck. I też stoję przed podobnym dylematem - co użyć, aby było szybko i wygodnie do wdrożenia. Bardzo mnie zdziwił fakt, że ani Domoticz ani Damotiga nie wspierają ModbusTcp (choć ten drugi ma ModbusRTU).. Pewnie trzeba będzie sobie samemu doklepać.. albo znaleźć coś innego..

DZIKI_2005
Full Member

#2 : Sierpień 04, 2016, 09:10:08 am »

Faktycznie DomotiGa ma wsparcie ModBus RTU trzeba dopisać pewnie tekstowo tak jak w przypadku OpenHab-a jakie zmienne chcemy odpytywać i naruszać.
Widać, że ładna grafika trzeba zobaczyć jak to śmiga
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 09:12:56 am wysłane przez DZIKI_2005 »

bogasman
Sr. Member

#3 : Sierpień 04, 2016, 20:38:52 pm »

A sprawdziliście binding do Fateka w OpenHABie? Działa świetnie, zrobiony przez naszego naszego rodaka. Warto też sprawdzić alternatywnego klienta do OpenHABa https://community.openhab.org/t/different-take-on-client-ui-android-for-now/3561/135

chodki
Jr. Member
**

#4 : Sierpień 17, 2016, 12:17:33 pm »

DZIKI_2005 udało ci się skumać fateka z domitczem?
Są jakieś postępy? 

DZIKI_2005
Full Member

#5 : Wrzesień 13, 2016, 20:58:42 pm »

Cytat: chodki  Sierpień 17, 2016, 12:17:33 pm
DZIKI_2005 udało ci się skumać fateka z domitczem?
Są jakieś postępy? 

udało się ale tylko po przez skrypt
ale to okazuje się beznadziejne ponieważ brakuje aktualnego stanu obwodu, nie jest aktualizowane tylko wysterowane

Max
Jr. Member
**

#6 : Grudzień 10, 2016, 11:21:15 am »

Witam,

Miałem podobny problem i niestety nie znalazlem w miarę prostego rozwiazania podlaczenia Domoticza z Fatekiem. Dlatego wróciłem do OpenHab'a.
Póki co OpenHab wydaje się być najbardziej rozbudowanym darmowym systemem do obslugi automatyki budynkowej. U siebie mam reku Zehndera i openhab łączy sie z nim bez problemu i jest to chyba jedyne darmowe rozwiazanie dla tego reku.

Co do wygladu OpenHab'a to widziałem gdzies dodatkowe "skórki" do zainstalowania i wygląda to nieco lepiej niż standardowe. Osobiście jeszcze tego nie testowalem to nie wiem jak sie to spisuje

Pozdrawiam

syga
Nowy
*

#7 : Grudzień 30, 2016, 22:56:28 pm »

Witam,

jestem nowy na forum ale od jakiegoś czasu bawię "inteligentnym domem" narazie w sakli Akwarium i paru punktów oświetleniowych, ale mogę polecić https://home-assistant.io/components/modbus/ wspiera modbus, jedyny minus to konfiguracja w pliku tekstowym ale do ogarnięcia dla laika.

Tak więc polecam i Pozdrawiam

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: