Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wejściowe >

Czujka ruchu

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Czujka ruchu  (Przeczytany 9350 razy)
mitny
Nowy
*

Czujka ruchu
: Marzec 19, 2012, 17:13:35 pm »

Witam,
Mam pytanie o czujki ruchu (w szczególności o AQUA PLUS). Z tego co wyczytałem to czujki podczerwieni bardzo dobrze wykrywają obiekty poruszające się w poprzek monitorowanego obszaru natomiast słabo wykrywają obiekty które zbliżają/oddalają się od czujki. Czy faktycznie jest słabo z tymi zbliżającymi/oddalającymi się obiektami?
Chciałbym zamontować czujkę na końcu korytarza aby wykrywała osoby które nim się poruszają i zapalała światło - mam po 1 drzwiach po lewej i prawej stronie korytarza (w połowie korytarza) oraz dwoje drzwi na końcu korytarza (na drugim końcu w stosunku do planowanej czujki). Nie wiem czy takie rozwiązanie zda egzamin?
Proszę o pomoc.

marekmakrecki
Full Member

Czujka ruchu
#1 : Marzec 21, 2012, 07:03:24 am »

Witam

Czemu chcesz montować czujnik dualny j używam do tego typu sterowani czujnik IVORY.Zawieszony w rogu nad drzwiami działa prawie do razu po wyjściu z drzwi.Jak do tej pory sprawdzają się bez zarzutu. Zainstalowałem na klatce schodowej do sterownia oświetlenia górnego jak i małych lampek przy podłodze .

Pozdrawiam Marek

mitny
Nowy
*

Czujka ruchu
#2 : Marzec 21, 2012, 08:14:50 am »

Czujki AQUA PLUS to zwykłe czujki - nie dualne.
Co do tej czujki IVORA to jak wykrywa ruch na wprost z naprzeciwka?

marekmakrecki
Full Member

Czujka ruchu
#3 : Marzec 21, 2012, 08:25:43 am »

Właściciele nie narzekają jak by było coś nie tak to maił bym telefony więc chyba jest dobrze 

mitny
Nowy
*

Czujka ruchu
#4 : Marzec 21, 2012, 09:19:58 am »

Proszę o ocenę rozmieszczenia czujek.

Zielona ma za zadanie łapać ruch na korytarzu - gdy ktoś będzie wychodził z pokoju do łazienki (zaraz po lewej od schodów) lub gdy ktoś wejdzie na górę po schodach. Druga niebieska ma wykrywać ruch na schodach i tam ma zapalać światło - chcę ją umieścić wysoko nad schodami skierowaną w dół tak by łapała ruch na schodach a nie łapała na korytarzu.

KrzaQ
Full Member

Czujka ruchu
#5 : Marzec 21, 2012, 10:18:43 am »

Problem z czujkami ruchu na ruch do/od czujki jest tylko teoretyczny i może dotyczyć obiektów, które poruszają się bardzo powoli w osi "patrzenia" czujki.
Człowiek idąc w naturalny sposób wychyla się na boki. To wystarczy żeby czujka go zauważyła. Nie ma więc powodu do niepokoju. Czujka na pewno zadziała.

mitny
Nowy
*

Czujka ruchu
#6 : Marzec 21, 2012, 12:24:09 pm »

Dzięki za info - rozwiałeś moje obawy.
Zainteresowały mnie natomiast czujki IVORY - szczególnie, że wg. opisu łapie już pod samą czujką.
Chciałbym ją zawiesić w wiatrołapie zaraz nad drzwiami wejściowymi - ale na przeciwko są drugie wewnętrzne drzwi z szybą. Czy fakt, że za szybą będzie gasło/zapalało się światło może jej jakoś przeszkadzać?

scorpion26
Nowy
*

Czujka ruchu
#7 : Grudzień 05, 2014, 22:14:00 pm »

może banalne pytanie: jakie są wyjścia w czujce i jak podlączyć je do fateka npn?

arturs
Sr. Member

Czujka ruchua
#8 : Grudzień 07, 2014, 11:02:29 am »

1. wejścia są typu NC czyli normalnie zwarte - jak czujnik jest włączony i nie wykrywa ruchu to jest zwarcie na stykach, jak nie jest zasilony lub wykrywa ruch to jest przerwa..
2. a co ma do rzeczy rodzaj wyjść (npn) do podłączenia wejść? podłączasz tak samo jak wszystko i programujesz drabinką sprawdzając stan wejścia Xn

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: