Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Elektryka >

Budowa rozdzielni

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Budowa rozdzielni  (Przeczytany 381 razy)
bartek
Jr. Member
**

Budowa rozdzielni
: Październik 04, 2017, 08:52:28 »

Cześć,

zaczynam w końcu swoją przygodę z moim inteligentnym domem, powoli kupuję sobie wszystkie potrzebne elementy. I pojawiło mi się pytanie - czy przewody sterujące (na przykład z wyłączników na ścianie) które będę puszczał przez skrzynkę rozdzielczą LSA, z tej właśnie skrzynki mogę puścić bezpośrednio na wejście Fateka, czy pomiędzy Fateka a skrzynkę LSA wsadzić jeszcze ZUGi? Żeby zachować porządek i w razie czego łatwiej to serwisować?
Tak samo, czy ZUGi będą mi potrzebne pomiędzy PLC a przekaźnikami? Bo mam mieszane uczucia co do tego... Jak to wygląda u Was?

adik
Nowy
*

Budowa rozdzielni
#1 : Październik 07, 2017, 00:33:06 »

U mnie to wyglada tak ze mam jedną wielką skrzynkę (5 rzędów po 24 moduły) w której mam od góry różnicówki i bezpieczniki, potem przekaźniki, na końcu komplet plc fateka. Nie do końca chyba rozumiem Twoją koncepcję? Wszystkie wlaczniki przechodzą przez fateka, wyjscia te które chcę, z opcja, że mam miejsce i wybrane mogę przez niego przepuścić. Działa 4 lata - bez problemów

bartek
Jr. Member
**

Budowa rozdzielni
#2 : Październik 07, 2017, 22:12:37 »

@adik Dzięki za odzew, myślałem że to forum już nie żyje
Generalnie trochę już zmieniłem pomysł na szafę, też właśnie zrobię od góry różnicówki z bezpiecznikami, później przekaźniki, później fatek. Obok tej szafy zamontuję skrzynkę LSA do której będą wchodziły wszystkie skrętki z domu (włączniki, krańcówki i czujniki). Później z tej skrzynki przejdę już tylko potrzebnymi przewodami do wejść fateka.

Pomyślałem jednak, żeby utrzymać porządek dodam jeszcze jedną małą szafę tzw "wyjściową" - do niej przejdę przewodami z przekaźników i tam połączę z właściwymi przewodami (na ZUGach), które będą sobie już szły dalej do gniazdek, rolet, świateł itd. Zastanawiam się tylko czy to ma większy sens, czy nie jest przerostem formy nad treścią?

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: