Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Podsystemy wyjściowe >

brama wjazdowa na posesje

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: brama wjazdowa na posesje  (Przeczytany 12094 razy)
krzem
Jr. Member
**

: Sierpień 21, 2011, 12:00:17 pm »

Jaki macie sterownik do bramy wjazdowej na posesje.Chodzi oczywiście o taki który umożliwi proste zintegrowanie z fatekiem. Wiem że do bram garażowych pojawiła się propozycja z firmy Normstahl Ultra Excellent.
Idealna byłaby komunikacja dwukierunkowa tzn żeby bez dodatkowych czujników znać stan bramy zamknięta/otwarta 

autorus
Sr. Member

#1 : Sierpień 26, 2011, 10:08:33 am »

nie ma juz Ultra Excellent. Teraz weszła nowa seria magic, niestety nie wiem jak z dogadywaniem się z fatekiem.

Marcin
Sr. Member

#2 : Sierpień 26, 2011, 11:21:08 am »

Te do bram garażowych dogadują się bez problemu. Zarówno seria Magic jak i poprzednia seria Ultra (bez znaczenia czy S czy Excellent).

autorus
Sr. Member

#3 : Sierpień 26, 2011, 16:47:28 pm »

Dzięki za info, nikt mi nie mógł odpowiedzieć

Marcin
Sr. Member

#4 : Sierpień 26, 2011, 16:58:34 pm »

Wszystkie te napędy garażowe mają wyprowadzony przycisk do montażu na ścianie, więc wystarczy go tylko na Fateku zewrzeć.

krzem
Jr. Member
**

#5 : Sierpień 31, 2011, 13:29:32 pm »

Cytat: Marcin  Sierpień 26, 2011, 16:58:34 pm
Wszystkie te napędy garażowe mają wyprowadzony przycisk do montażu na ścianie, więc wystarczy go tylko na Fateku zewrzeć.

Ale wtedy fatekiem nie można zdecydować czy chce się bramę zamknąć czy otworzyć taki przycisk na ścianę pracuje cyklicznie góra/stop/dół/stop/góra

autorus
Sr. Member

#6 : Wrzesień 01, 2011, 10:28:51 am »

Musi być dodatkowy czujnik. Jak brama ci zjedzie, zrobi zwarcie obwodu i fatek dostanie info ze już nie trzeba uruchamiać bramy znowu.  Jak zwarcia nie będzie to fatek znów uruchomi zamykanie.

Marcin
Sr. Member

#7 : Wrzesień 01, 2011, 13:47:45 pm »

Cytat: krzem  Sierpień 31, 2011, 13:29:32 pm
Ale wtedy fatekiem nie można zdecydować czy chce się bramę zamknąć czy otworzyć taki przycisk na ścianę pracuje cyklicznie góra/stop/dół/stop/góra

Przycisk pracuje dokładnie tak jak przycisk na pilocie, czyli właśnie góra/stop/dół/stop

krzem
Jr. Member
**

#8 : Wrzesień 03, 2011, 10:00:03 am »

Lepszy byłby sterownik który miałby wejścia otwórz i zamknij osobno.
Sterowniki do bram najczęściej jest wyposażony w krańcówki i fotokomórki i najlepiej jakby były dostępne wszystkie te informacje.
W momencie gdy muszę dołożyć dwie dodatkowe krańcówki dla fateka to po co mi sterownik

autorus
Sr. Member

#9 : Wrzesień 03, 2011, 14:07:50 pm »

Wystarczy jedna na dole jako zamknięty. A gdyby nawet to skrętka na pewno starczy

autorus
Sr. Member

#10 : Grudzień 17, 2012, 11:01:45 am »

Jakie napędy jakich firm można przystosować do naszego IB?
I nie chodzi mi o proste otwórz zamknij bo to możemy zrobić dokładnie z każdym napędem.
Chodzi np o ustalenie stanu bramy.

Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: