Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności:
Forum Sterowniki PLC Inteligentny dom > Ogólne dyskusje >

alarm a wjazd do garażu

Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: alarm a wjazd do garażu  (Przeczytany 7916 razy)
adam93
Nowy
*

alarm a wjazd do garażu
: Maj 10, 2015, 18:00:09 pm »

Witam. Mam pytanko, mianowicie nie wiem jak rozwiązać problem z wjazdem do garażu gdy alarm jest uzbrojony? Raczej mało wygodne będzie wysiadać rozbrajać alarm i dopiero wjeżdżać do garażu.

primary1
Full Member

alarm a wjazd do garażu
#1 : Maj 10, 2015, 20:38:44 pm »

Ja na razie mam rozbrajanie alarmu z pilota i aplikacji na telefon. Dla większego bezpieczeństwa możesz zrobić rozbrojenie alarmu z pilota tylko w garażu.
Ew. może zwłoka czasowa żeby zdążyć wjechać i podejść do manipulatora?
Wszystko jeszcze zależy jaki masz alarm. Z takich ciekawszych pomysłów jakie mi przychodzą do głowy to coś takiego:
Przy otwarciu bramy pilotem masz 30-60 sekund na rozbrojenie manipulatorem. Otwarcie bramy ręcznie od razu wywołuje alarm.

kali82
Full Member

alarm a wjazd do garażu
#2 : Maj 10, 2015, 21:08:27 pm »

U mnie jesli otwieram brame pilotem to automatycznie rozbraja alarm w garazu. Przy wyjsciu z garazu a wejsciu do domu manipulatorem rozbrajam reszte domu. U Ciebie jaki system? Jeden pilot do bramy i alarmu.

sebus504
Full Member

alarm a wjazd do garażu
#3 : Maj 11, 2015, 06:48:53 am »

Witajcie, nie wiem czy to co robicie jest dobre. Dobrze wiecie że to są cenne sekundy (cenne dla złodzieja) żeby być pewnym to manipulator tylko w domu. Jeśli manipulator będzie w garażu to musi by zwłoka czasowa a tu już może samochód wyjechać. Wszystko zależy od tego co chcecie i jak chcecie chronić. Można rozbroić sms, można rozbroić połączeniem tel. i podać kod dtmf, są też fajne piloty abax z satela. Możliwości trochę jest.

marekmakrecki
Full Member

alarm a wjazd do garażu
#4 : Maj 11, 2015, 20:22:39 pm »

Pilot abax jak najbardziej kontaktron na drzwiach na którym jest zwłoka a dalej pir  tylko tak go zamontować żeby tak ustawić jako natychmiastowy żeby złodziej nie miał żadnego ruchu i tak  tylko można było dojść  do klawiatury i wklepać kod a pilotem ustawiać tylko zwłokę.Nie jestem za tym żeby pilotem wyłączać alarm 

sebus504
Full Member

alarm a wjazd do garażu
#5 : Maj 12, 2015, 07:07:25 am »

Dokładnie, jak napisałem wyżej możliwości jest kilka - pytanie tylko co chcemy uzyskać z alarmu: maksymalną ochronę, gadżet a może "lans" bo sąsiad nie ma

trider
sprzedawca podłóg
Nowy
*

podłogi drewniane, panele podłogowe, parkiet

alarm a wjazd do garażu
#6 : Sierpień 03, 2015, 10:33:25 am »

Może aktywacja na pilota?

sidor
Nowy
*

alarm a wjazd do garażu